Kapat

Bir arkadaşınız özgüven probleminden dolayı sizden yardım istese ne yaparsınız ?

Bir arkadaşınız özgüven probleminden dolayı sizden yardım istese ne yaparsınız ?

Güncellemeler:
Nasıl şekilde yardımcı olursunuz onu soruyorum.

0|0
4|15

En İyi Erkek Görüşü

• En son Fatih diye bir arkadaşım bu konuda yardım istemişti. Çocuk kilolu, üniversiteyi yeni kazanmış, daha bıyıkları terlememiş, saçları kıvırcık ve yağmurda ıslanmış bir kedi yavrusu kadar masum.

Bizi de bir arkadaşım tanıştırmıştı, çocuk benimle biraz vakit geçirdikten sonra " Abi yanlış anlama ama, sen benim idolümsün valla " falan dedi. Estafurlah ayağı çektim ama nedenini de merak etmedim değil. Sordum soruşturdum falan, kendime çok güvenen birisi gibi görünüyormuşum. Bunu nasıl yaptığımı, ona da öğretebileceğimi sordu. Cevabım aynen böyleydi:

" Fatih kendimi herkesten daha iyi tanırım. Neleri yapıp neleri yapamayacağımı en çok ben bilirim. Bir kişi kendini ne kadar iyi tanıyorsa, kendi gerçekleriyle ne kadar yüzleşmişse, işte o adam kendisine o kadar güveniyordur. Bak sen birinci sınıfsın, herşeyin başındasın. Kendini ne kadar tanıyorsun bilmiyorum, ama tanımadığını düşünüyorsan eve gittiğin zaman kağıt kalem al ve kendin hakkındaki gerçeklere sayfaya yaz. Kendinde neleri eksik görüyorsan, o konuların üzerine düş. Bir günde benim gibi olamazsın, sadee rol yapmış olursun. Ama bir yıl sonra yine görüşürsek, işte o zaman doğal halin kendine güvenen birisi gibi görünür. "

Çocukla bayadır görüşmüyoruz, ne yaptı ne etti bilmem ama ben ona edebileceğim yardımı ettim. Ona bir yol gösterdim, bu onun için bulunmaz bir şans. Eğer dediklerimi yaptıysa, kendisi hakkında kararlar alıp uygulamaya başladıysa şu zamanlar onun da kendine güveni gelmeye başlamıştır.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 14

• yaşamak cesaret ister

yaşamak idealist olmayı gerektir

idealler ve hayatta olmak istediğimiz yerler birleri mevkii sahibi yapar

insan kendine güvenmeli

insanın kendine güveni olmassa kaybedilen ayların ve yılların telafisi zordur

zaman geçtikçe insan ne yaptığının farkına varir

pişman olunur ama hiç bir şey için geç sayılmaz

önemli olan bilerek ve akıllı hareket etmektir

1|0
    0|0
  • Gaz veririm :D

0|0
    0|0
  • Gerekli desteği verirdim.

0|0
    0|0
  • Neyle ilgili bir ozguven ama ?

0|0
    0|0
  • yürü git işine derim :D

0|0
    0|0
  • sonuna kadar yardımcı olurum

0|0
    0|0
  • yapılabilcek pek bişi yok kişinin özgüveni başkalarının bişi demesi ile değil başarı ile artar.

0|0
    0|0
  • Veririm gazı. Kesseler acımaz.

0|0
    0|0
  • Arkadaş demişler, gereğini yaparız.

0|0
    0|0
  • tabi ki yardım etmem

0|0
    0|0
  • Kelleme göre takılırdım

0|0
    0|0
  • ona özgüven pompalarım:))

0|0
    0|0
  • Tavan yaptırırım öz güvenini sonra tavan yapmış halde benim bile yüzüme bakmaz.

0|0
    0|0
  • No heyecan no panik bu bir :) espiri yap eylen arkadaslarla kendiliginden problemin kalkar ve oylede devam et sonra :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Oturur karşılıklı iki bira içeriz.

1|0
    0|0
  • insallah ona yardım edebılecek kadar ozguvenım vardır dıye dusunurdum.

0|0
    0|0
  • Umrum dışı

0|1
    2|0
  • yardımcı olurum :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...