TV dizilerinin karton karekter yapısına rağmen neden kendimizi kaptırıyoruz?

Drama sanatı açısında berbat; hikaye kurgusu olağan; karakterler karton; hele diyaloglar inanılmaz derecede sahte yani başarısız olmasına rağmen canım milletim neden bu dizileri seyreder. Damardan girip melodramın dibine vurdukları için mi bu kadar ucuza dakikalarımızı saatlerimizi satıyoruz?

0|0
11|14

En İyi Kız Görüşü

• Kendi dertlerini unutmak yada arabesk yaşam saplantısı ...

0|1
    0|0
    • arabesk yaşam saplantısı sadece.zira insan drama izleyip mutlu olamaz.

Kızlar Ne Diyor 10

• Entrikanın, cinselliğin, vb. saçmalamış halinin meraklısı olduğumuz için bu dizilerin dibine düşüyoruz ve çoğumuzun hayatı bunlar kadar basit.

0|1
    0|0
  • Eskiden de radyo dizileri vardı,onları hayalimizde bir yerlere koyup dinlerdik, izlemiş gibi olurduk, ertesi günü iple çekerdik, arkası yarınlar...Bu onun resmedilmiş hali,insanı çekiyor bir şekilde..

0|0
    0|0
    • Arkası Yarın'lar bun dizilerin yanında çok çok üst düzeydi. Hem sömürü yoktu hatta ucundan sanat vari etkileri bile vardı.

• Kesinlikle öyle..Onlardaki kalite ve seviye bambaşkaydı..

• Hayattan biraz kaçmak gerekiyor bazen... Beynimizi boşaltmamız gerekiyor...

0|0
    0|0
  • Çıta düşük çünkü alıştırılmış millet buna..

0|0
    0|0
  • hiç dizi izlemiyorum, izeleyen varsa yanımda ruhum daralıyor boğuluyorum, çok basit ve yapay.

0|0
    0|0
  • nabza göre şerbet vermeyi bilenler oldukça fazla..

0|0
    0|0
  • kuzey guney ve seksenler hariç hiç bi diziyi izlemiyorum.

0|0
    0|0
    • kuzey güneyi bilmem. İzlemedim. Seksenler komik ama bu başarısı dramatik başarı değil. 1. Konu dişi yan, doğurgan 2. Karekter odaklı yani olay zayıf. 80'ler ilk iki haftası çok başarısızdı yeni yeni toparladı. Ama tonlarca sorun hala var.

• Bu konuda profesyonel bi bilgiye sahip olmadigim için bilemiyecegim, ama bu iki dizi hosuma gidiyor...

• İlluminati

0|0
    0|1
  • karton network.

0|0
    0|2
  • dizinin içine giriyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Çünkü basit, algıda seçicilik aramayan, teyzelerin dedikodularına eşlik edebilecek ucuz ve ensest skandallarla dolu,eğitimsiz ve cahil bir toplumun anlayabileceği tekdüzelikte.

1|0
    0|0
  • Seyretmiyorum dizi..kurtlar vadisine bakardım arada..Bu bizim milletimizde hastalık..Birde dizi karakterlerinin hakkında yorum yapmakta bizim dizikolik hanımlarımızın meziyeti.Nedendir bilinmez.

0|0
    0|0
  • İnsanlar neden oturup saatlerce dizi izler anlamam bikaç kere ne buluyo millet bu dizilerde diye bu çok izlenen adını feriha koydum,öyle bir geçer zaman ki v.s onlara bakayım dedim.sıkıntıdan patladım

0|1
    0|0
  • soru 5 yıldız...

türkiye de çekilen dizilerin büyük bi bölümü çok kalitesiz.

dizi senaristliği yapan bir elemanın, ''100 dk lık dizi için olabildiğince dialogları uzatıyoruz'' demesi, dizi yönetmenliği yapan bir elemanın '' dizi çekerken hiçbir sanatsallık katamıyorum, bu yüzden artık sinema yapacağım dizi çekmeyeceğim'' demesi aslında çok önemli.

ama arz talep meselesi. çok izleniyor ve çok yapılıyor.

çek ilk bölümü, koy bi tecavüz sahnesi, yıllaca insanlar izlesin.

0|1
    0|0
  • evet ya öyle ama bazıları gerçekden halkı güldürüyor bence orçun on numara bi sanatçı olur gerçek hayatta ciddi dizi de tam bi kahka kaynağı

0|0
    0|0
  • neden mi çünkü zengin değil halkımız o vakti dışarda eğlence ile geçirecek paramız yok. mecburen evde duruyoruz.

0|0
    0|0
  • ben tv bile izlemiyorum :)

0|0
    0|0
  • bir çocuk sevdim dizisi dışında izlemiyorum ıkı tane daha vardı ama sacmalıklardan dolayı bıraktım o dizilerii

0|0
    0|0
  • kendimizi o karakterde görüyoruz. bazı karakterleri yaşıyoruz. bazılarınıda yaşamak istiyoruz..

0|0
    0|0
  • Karton insanların karton dizileri.

0|0
    0|0
  • Seksenler en iyisi

0|0
    0|0
  • Melankolik takılmanın etkisi olmasa arabesk bu kadar satmazdı.. Aynı taktiğin görsel versiyonu.

0|0
    0|0
  • sadece behzat'ı izlediğim için bilemiyorum, bu dediklerin behzat için geçerli değil çünkü.

0|0
    0|0
  • Ben izlemiyorum turk dizisi turk fılmı hıc sevmem zaten

0|0
    0|1
Yükleniyor...