Hayatta ne arıyoruz ?

Kime sorsan huzur arıyor, aşk arıyor,düzenli ilişki arıyor. Az samimiyet be, delikanlı olun. Bence çoğunuz biriken kredi kartı borçları için kaynak arıyor. İçki alacak, sigara alacak, ot alacak para arıyor.Kadınların çoğu kıçlarına batan baba evi rahatından olacak özgürlük arıyor. Üniversiteye gidecek öğrenci burs arıyor,üniversitedeki öğrenci kurtulmanın yolunu arıyor. Bitiren iş arıyor. İş bulup çalışan düşük maaş yüzünden daha iyisini arıyor. hayat aramakla geçiyor, soruyorsun aşk arıyorum, huzur arıyorum. Ben şahsen çakmak arıyorum,sigara elimde kaldı markete gitmeye de üşeniyorum...

0|0
16|59

En İyi Erkek Görüşü

• Sorularını özlemisim. Seni de..

Pek göremiyorum artık seni. Yoksa senin içinde mi bu lağım pek çekici gelmiyor artık?

...

Ne mi arıyoruz?

Her bir defasinda ağzına bir şeyler sıkıştırdığın halde doymayan canavar egoyu besleyecek kullan-at malzemeleri arıyoruz.

Bundandir her gördüğümüz b'ka sinek gibi konmamız.

Eski sevgiliyle olmayinca çareyi yeni bedenlerde arıyoruz Her bir defasinda. Sonuç: Aşkın anlamini bilmeden etrafta ucusan asalak doyumsuz bir nesil.

Egonun itaatkarlariyiz .

Bundandir hoşumuza gitmeyen bir şeyin egomuzu oksamamış olması. Çıkar amaçlı begenilerin sunulmasi.

Aşk arıyoruz. Harcadığın kendini başka bedenlerin içinde tamamlamak için.

Gösteriş arıyoruz. Bundandir lise çağındaki bir gencin "cool" gözükmesine sağlayacak bir madde: Ağızdan suzulen beyaz duman.

Sevgi arıyoruz. Bundandir uzuldugunde derdini anlatabilecek bir "canlı anten" arayışı. Senin acinasi zavallı durumuna şevkat besleyecek bir zihniyet.

Ne aradigimizii bilmeyişimizi arıyoruz.

Bundandir teknoloji kolesi olan insanlarin kafayı bozarak "her şeye" bagimli hale gelmeleri.

1|0
    0|0
    • Anlaşılmıyor olmaktan olabilir belki. Ama sen ve senin gibi hiç tanımadığım halde beni ve sorularımı özleyenlerin olduğunu bilmek güzel. Teşekkür ederim cevap içinde ses olmuşsun.

• O teşekkür bana ait..

Bu ahmakların cirit attığı, ucuz yorumların donatıldığı les kokan mekana tekrardan hoş geldin. Seni görmek güzel.

En iyi cevap için de teşekkür ederim ayrıyetten.

• Rica ederim.

Erkekler Ne Diyor 58

• Öğrenci atasözü derki, Yürürken sağdan yürü ve başını eğerek git. belki biri para düşürmüştür ve o gün karnın doyar..

3|0
    0|1
  • Sana çakmak mı lazım? :D

''Çoğunuz'' diye genelleme yapmasaydın, bu iğrenç espriyi yapmayacaktım.

Genelleme yapılınca deli oluyorum.

Huzurlu bir aşkla, sevgiyle beni tamamlayacak bir hatun arıyorum.

Borç, çalışarak ödenir, kaynak bularak değil.

2|0
    1|0
  • Tatmadığım bişey kalmadı hayatta üni. de gidiyorum her türlü mekanlarada gittim çevrem geniş yüzlerce insan tanıdım farklı karakterlerde torbacısınıda emniyet mensubuda alkoliklerde mafya mensuplarıda evlide bekarda

borcumda oldu ödedimde ağzıma içkide sürmedım karakolada düşmedım kız arkadaşlarımıda aldatmadım boşlukta kalıpta ters bişey yapmadım aradıklarımda bulduklarım ideal değildi aradığım tek biişey kaldı o da Yaratıcı kendimi öldürmek istemedim bu yuzden sabırla beklıyorum Allah bizimle beraber

Muhammed 35 - Ve Allah sizinle beraberdir

1|0
    0|0
  • Ot kolay, içki sektorundeyim zaten, huzurun askin aq. Yada tam tersi, kredi karti kullanmam, leş gibi ozgurum. içten içe hep soruyorum zaten, harbi ne s.k arıyorum ben bu hayatta.

2|0
    0|0
    • hiç bir şey amaçsız olmaz..elbette herkesin bir amacı var ve her gün batımında diğer gün doğumuna bir beklenti var...yoksa yaşanmaz..

• Ouu çok ağır olmuş bu, güç içinde ye baglasan olurmuş yani

• ağır ya da hafif herneyse,söylemek istedim biran iştee

• istediklerimi bana yaşatmasını istiyorum fazla bir isteğimde yok zaten

2|0
    0|0
  • süper tahlillerin var.ben huzur aramıyorum.tek bir hedefim vardır.zaten ben güdümlü füze gibiyimdir.bir şeyi kafama takarsam ondan başka hiç bir şeyi görmem.tek hedefim işimde kendime belirlemiş olduğum noktayı yakalamak.yani yıllık hedef.onu yakalarsam ben dünyanın en huzurlu adamı olacam.

1|0
    0|0
  • Düşndüm de şimdi maddi pek bir arayışım kalmamış, bunda aşırı hırslı olmamamın payı da var. Ama evimin kalan taksidini ödeyecek bir kaynak çıksa birden, çok güzel bir kahve makinesi hediye edilse ve pink floyd'un tüm albümlerinin plakları gökten evime düşse önümüzdeki bir yıl başka hiçbir şey istemezdim heralde. İçki param gırla olurdu o zaman.

1|0
    0|0
  • Aradığımız tek sey benligimiz aslında her kulvarda ...sebepler perde olsada aradiklarimiza arkasında biz varız aradığımız.

1|0
    0|0
    • Kaybettiğinin kendin olduğunun farkına varana kadar arada geçen süreç ne çok kaybettirir insana.

• Her hata bir tecribedir...bunun farkına varmadan ölen insanlarda var

• bende guzel huzurlu bı hayat surecegım hayat arkadası arıyorum mutlu olacagım sevecegım saygı gorecegım.

1|0
    0|0
  • adalaet arıyorum.. gören söylesin..!

2|0
    0|0
  • Sen belanı arıyorsun. Zıkkımın pekini iç :))

2|0
    0|0
  • yerimde olsam o sigarayı biran önce yakarım sen baya dumana ihtiyaç durumuna gelmişin evde ocaktamı yok ?

1|0
    0|0
  • para

ask

sağlık

mutlluk

boş bir mezar :)

1|0
    0|0
  • kelimeler yetmez yazınızdakı haklılığı anlatmaya link

1|1
    0|0
  • valla o söylenenlerin hepsi yalan kendini acındırma duygusu resmen

1|0
    0|0
  • doğruyu söylüyorsun ayakta alkışladım seni, hepsi maşallah 24 saat yataktan çımayan kont ve kontesler olacaklar, hayali bir yaşam sürüyorlar. ben zaten o kademeleri aştığım için artık sadece para ve sessizlik diliyorum başka beklentim yok . parada yok değil var ama fazlası olsun isterim daima

0|0
    0|0
  • belamı :) ayıp ediyosun gelip yakayım sigaranı :)

1|0
    0|0
  • düzen arıyorum düzenli bir hayatım olsun istiyorum

1|0
    0|0
  • Aşk, para , mutluluk, Huzur, sağlık...

0|0
    0|0
  • ne arıyorum bilmiyorum doğrusu

1|0
    0|0
  • arayan mevlasınıda bulur belasınıda bana sorarsan bulduğumda sırtımı dayıyacam mevlaya yoksa hep bela hep bela.)

1|0
    0|0
  • hafız valla işim gücüm yerinde ama işte afilii yalnızlığımda bunun bir getirisi :=)

1|0
    0|0
  • sana değil de asıl başka kızlara "Çakmak" lazım.

asıl onlar çakmak arıyor o yüzden.

yazılarından belli iyi bir kızsın.

1|0
    0|0
  • Sen ve soruların bir harikasınız.. ben ne aradığımı tam olarak biliyorum buldum da aslında ama alamıyorum işte .

1|0
    0|0
  • "Kime sorsan huzur arıyor, aşk arıyor,düzenli ilişki arıyor." bunu okuduktan sonra para diyecektim ama devamında zaten paradan bahsetmişsin

1|0
    0|0
  • ben para araıyorum sadece

1|1
    0|0
  • belamızı arıyoruz genelde de buluyoruz

1|0
    0|0
  • sigara sağlığa zararlı canım :P

1|0
    0|1
  • artık hayatta tek aradığım şey...neden ben ?

1|0
    0|0
  • Dayak arıyorum

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    28

Kızlar Ne Diyor 16

• Sorun şu ki, insan son derece kompleks bir varlık ve 'biz' diye bir şey yok.

Zira kimse "İnsanların Hayattan Beklentisi: x " adlı bir manşet atamaz önümüze.

Fakat onun yerine hayaller var, umutlar var, hissedilenler var, arzular ve hedefler var.

Her biri birbirinden farklı, binlerce ruh, binlerce beden, insan var.

Ve ben huzur aradığını söyleyen bir insanın samimiyetinden şüphe etmem.

Yatağa atacak kadın aradığını söyleyenin samimiyetinden şüphe etmediğim gibi.

Ya da tek düşündüğü öldürmek olan bir psikopatın, hayatın anlamını geçirdiği yoksunluk krizi sırasında metamfetamine bağlayan ihtiraslı bir bağımlının samimiyetinden de şüphe etmediğim gibi.

Fakat hayattan bir alacağı kalmadığını söyleyen insanın nabzının attığından şüphe duyarım.

Arzular ve egolar diyorduk değil mi?

İsteriz. Her zaman daha fazlasını isteriz.

Garanti isteriz mesela. Sahip olmayı isteriz. Kendi elimizdekilerin üzerine isteriz.

Hiçlik fikri, yaşarken ölme fikri, ölümün kendisinden kötüdür çünkü.

Ve durmak, bir noktada yok olmak demektir.

Egoysa..

Açıkçası o hiçbir zaman durmaz.

3|0
    0|0
  • Bana bedavaya sigara&cigara vs. alacak adam arıyorum. Şahsen böyle şeylere para vermek istemiyorum ama malüm bazen tatmak istiyor insan. Ha bide bana sınırsız limit kredi kartı verebilcek şahsiyet arıyorum (tabi öyle biri varsa, öyle bir kredi kartı varsa) ::DD:D:d:d:D

2|0
    0|0
    • iyi de sen bu yazdıkların için mi onunla birlikte olcaksın yoksa gerçekten sevdiğin içinmi büyük bir aşklamı.

• Böyle şeyler yazıp arkasına tren yolu gibi :D:d:d:D yazan, kendisini komik sanan asalaklari daha da bir komik buluyorum sonra.

Ne espri yaptin be güzelim.. hala etkisi altındayım.

• Hayattan ne istiyorum ? ben hayattan ne istiyorum. bilsem galiba bu soruya cevap yazmazdm sizene benim ne istegim der gecerdim. para ask huzur bunlar kolay seyler dusunuyorum da yani bu sorunlarin caresi cok sadece biraz cesaret lazim sabretirecek olan cesaret cunku bunlar sadece zaman denilen seyle yolluna girer. bence her kez kendini ariyor bu hayata biz kim oldugumuzu bilsek ne istedigimiz de bilirdik ama ben kimin sorusuna cevap bulmadim hayat bana beni anlatsin istiyorum...

1|0
    0|0
  • detayı okuyunca anladım ki hiçbir şey aramıyorum :/

çakmak yollıyım mı :d

3|0
    0|0
  • ben kendimi arıyorum galiba ya.

1|0
    0|0
  • Birşey aramıyoruz valla bir bakıp çıkıcaz işte :)

1|0
    0|0
  • Ben huzur arıyorum herşeyden önce ve sınavlardan da güzel notlar gelsin istiyorum.. :)

1|0
    0|0
  • Çok mantıklı evet haklsın

1|0
    0|0
  • Maddi açıdan hiç ama hiçbirşey aramıyorum çünkü istediğim herşeye sahibim istediğimde alıyorum ailemin durumu iyi bir arabayı çarpıyorum yenisi alınıyor. Sadece gerçekten beni iyi hisettircek bir insan bir arkadaş ön yargılı davranmıcak bir arkadaş beni hiç bir koşulda yargılamıcak biri yok işte yok kii :(

0|0
    0|0
  • huzur arıyorum

1|0
    0|0
  • Iyi halt yiyosun. 3 gündür sigara içmiyodum bana da şimdi sigara arattıracaksın.

1|1
    0|0
  • senin sorularına cevap arıyorum :))) 5 yıldız yine güzel giydirmişsin

0|0
    0|0
  • Sadece huzur

0|0
    0|0
  • kafamı sokup bir daha çıkmayacağım bir delik arıyorum

0|0
    0|0
  • kaybettiğim herşeyi arıyorum