Sessizlik altındır ya da Sessiz kalmak gerçekten akılca mı?

İnsan konuşmaya başlamak için 2 ya da 3 sene gerek. Ama sessiz kalmak için bazen tüm hayat. İnsanlar neden cehheneme düşebilir? Şehvetli organlar ve dilden dolayı. Neden biz susmuyoruz? Neden laf yetiştiriyoruz? Hatta lafsız gafsız kalmak bizi saf olarak gösteriyor bu çağında. Siz büyükler, hocalar, sokakta laf size atanlar, eşi veya sevgili yanında sessiz kalmaya beceriyor musunuz?

0|0
15

En İyi Erkek Görüşü

• Söz gumus ise sukut altindir sözünü cok severim gerekmedikce konusmamayi tercih ediyorum gereksiz laf kalabaligi yapmak bana göre birsey bilmiyorum ama birsey biliyorum tavri icine girmektir.

O yüzden varsinlar saf bilsinler beni ne demisler laf ola getire basi laf ola kestire basi :))

öyle yani

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Yerinde ve zamanında konuşmak,tonu iyi ayarlamak lazım... Ve bin düşünüp bir konuşmak lazım...

1|0
    0|0
  • Sesin kıfayetsiz kaldığını ana kadar karşılıklı diyalogu tesis etmenin faydası var gözüyle bakıyorum. Sessiz isem zaten vazgeçmişimdir. Sessizlik beyhude çabaların yerini alıyorsa zaten bitmiştir.

0|0
    0|0
    • sessiz kalmak bazen kendini kurtarmak gereksiz tartışmalardan, itiraflardan. Erkek için sessiz kalmak vazgeçmek olabilir. Benim için ya durumu kurtarmaya çalışıyorum ya artık dinlemiyorum.

• Evet... bazen karşı tarafı kendi düşüncesine bırakmak içinde sessiz kalınır. Önemli olan diyalog olsa da altın kural tartışmadan kaçınmaktır.aasdfg

• Susmak en büyük erdemdir derler ama saygılı olarak atışmayı tartışmayı severim

Ve uzun süre yalnız kalırsam kendimle kedimle konuşmaya başlarım pek susma huyum yoktur

1|0
    0|0
  • susmak bazen gerekli bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...