Neden converse giyen türbanlı kızlara karşı ön yargı var?

Neden converse giyen türbanlı kızlara karşı ön yargı var? Özellikle sözlüklerdeki yorumlara göz atınca bu ön yargı ortaya çıkıyor. Ve sizce türbanlı bir bayan nasıl giyinmeli, nelere dikkat etmeli?

Ve siz sevgili erkekler kız arkadaşınızın veya evleneceğiniz insanın kapalı mı yoksa açık olamasını mı tercih ederdiniz?

0|0
8|7

En İyi Kız Görüşü

• Aslında onları da anlamak lazım. Tesettür giyim de yıllardır aynı model ve tarz kıyafetler üretiliyor. Neredeyse hiç yenilik yok. İnsan bir zaman sonra yenilik ister ki dışarıda moda akımı yaşanırken daha bi' depreşir.:) ben abartıya kaçmadan, tesettürlü olduğunun bilinciyle hareket ederek kendi çaplarında modayı takip etmelerini takdire şayan buluyorum açıkcası. Ne durumda olursa olsun insanların kendi tarzlarını yaratmaları hoş.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Marka giyebilirler tabi, onlarda insan değil mi? Ama sadece başı kapatıp kotla uzun kollu tişörtle falan vücut hatlarını belli eden türbanlı bayanlara açık söyliyeyim, kıl oluyorum. Yavaş yavaş kıyıda köşede sevgilisiyle öpüşüp koklaşanlara da rastlıyoruz. Madem dinin gereğini yerine getirip başını örtüyorsun ondan çok daha kesin ve önemli bir emre(namahrem olayı) neden dikkat etmiyorsun?

3|0
    1|0
  • sadece converse ise sorun yok ön yargı olmaz ama onun yaninda dar kot konversin içine bide kotu içne katlayıp g..tü başı meydanda başı kalılı olsa ne olur..o görüntüye söyle kaba tabir bişey diyim şeyin başına pezervatif geçirmek gibi bişey:))...

3|0
    1|0
  • converse giyen ama asla baska yerini teshir etmeyen musluman bir arkadasim vardi. o kisi sayesinde musluman olanlara karsi olusan on yargim ( farkli dinden oldugum icin asiri ezici davrananlar, siddete basvuranlarla karsilasmistim hep ) bile saygiya donusmustu. acik ya da kapali giyimleri herkesin kendisine bu sekilde yargilanmamali inanclari insanlarin.

1|0
    0|0
  • kimin var bilmiyorum ama benim yok giyim özgürlüğü denen şey varsa kimsenin de ön- arka yargısı olmamalı dimi

0|0
    0|0
  • İlgili insan varyasyonuna saygım sonsuzdur fakat kendi payıma pek samimi bulmam..

İlgilendirmemeli de bizi..

0|0
    0|0
  • Açık isterdim. Bende öyle bir önyargı yok. İnsanlara bakarken dinden soyutlayarak olarak bakmamız gerekiyor.

0|0
    0|0
  • akılları başörtüsünde kaldığı için...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Evet bir önyargı olduğu tartışılmaz.. Ancak, bu önyargı nereden kaynaklı, bir de ona bakmak lazım..

Bu önyargı, ne başı açık kadınlardan, ne de yine bu kesimin erkeklerinden kaynaklanmaktadır.. Bunun asıl kaynağı, yine İslami kesimden gelmekte.. Daha çok İslami yazarlar tarafından tartışmaya açılmış bir konu.. Ancak, ben şimdi bunların içeriğine girmeyeceğim..

Benim şahsi fikrim, bireyler hiç bir baskı altında olmaksızın istedikleri gibi giyinme özgürlüğüne sahip olmalılar.. Bu arada, "hiç bir baskı" derken, toplumun genel bakış açısına çok aykırı olmamak ve ülke kanunlarının giyim esalarına göre giyimleri belirlenen kişiler bu kapsam dışında tutulmak kaydıyla..

Kişilerin evlilik sırasındaki tercihleri genelde, kendi dünya görüşleri doğrultusunda olmaktadır.. Açık ve demokrat bir aile yapısında yetişenler genelde, açık kızları tercih etmekte, daha dindar veya muhafazakar bir aile yapısında yetişenler ise kapalı kızları tercih ediyorlar.. Bu durum da gayet normal karşılnmalı.. Çünkü, farklı görüşte olan erkek ve kızların evlilikte anlaşabilmeleri biraz zor olabilmektedir..

Bunların dışında giyimde moda ve marka konusu ise hiç söz etmeye değecek bir konu değildir.. Yani, her genç gibi başı kapalı olanlar da modaya uyup, marka giyebilmekte özgürdürler..

2|0
    0|0
  • kuranda belirtildiği gibi vucut hatlarını belli etmeden giyinmeliler popoya yapışan pantolonla göğüs dekolteli bluzlar giyip başı kapamanın bi mantığı yok onun dışında marka spor giyim klasik giyim türbanlı yada türbansız lar giyebilir diye bi ayrım olamaz bunu yapan da popoya yapışan pantolon giyip başını kapatan kadar saçmalamış olur

1|1
    1|0
  • mesele salt Converse değil bence..

Ya olduğun gibi görün, Ya göründüğün gibi ol!

Çelişkiler içinde boğulmak insan için ne büyük azap..

0|0
    0|0
  • Ön yargılı değilim hiçkimseye. Giyim mevzusu konusunda çok bilmiş ahkam kesenlere de anlam veremiyorum.

Türbanını takar, altına taytını giyer, conversini çeker, hatta içinde dantelli iç çamaşırları vardır en şuhundun. Dikkat çekmeye de çalışıyor olabilr. Tarzı odur, seviyordur, baskı yüzünden takmıştır ama kendini de ifade etmek istiyordur ya da fark edilmek,modaya uymak, gözlerinin onda olmasını istiyordur...vs EEe Bize ne ki?

0|0
    0|0
  • bende türbanlıyım baen giyimimize karşı hoş olmayan eleştiriler ala biliyoruz ama böyle bir ön yargı ile hiç karşılaşmadım

0|0
    0|0
  • Türbanlı kızlarda en fazla eleştirdiğim durum başı açık bir bayana göre çok daha gösterişli ve dikkat çekici giyiniyor olmaları tabii hepsi için geçerli bir durum değil bu .

0|0
    0|0
  • bazıları çok tatlı olabiliyo,ama evet kendi içlerinde bi çelişki olduğu kesin:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...