Hayatı bir satranç olarak düşünün,

Hayatı bir satranç olarak düşün. Piyon arkadaşlarını, vezir sevdiğin kişiyi, şah aileni. At geleceğini, fil geçmişini, kale acılarını temsil ediyor. Rakibin ise hayat. Onun bütün taşları ise ölümü ve ihaneti temsil ediyor. Sen olsan hangi taşı kaybetmeyi göze alırdın?

0|0
8|25

En İyi Erkek Görüşü

• İlla birisi seçmem zorunluysa Fil'i feda ederdim.Geçmişiyle yaşayan, geleceğine yön veremez.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Satranç elbette hayatın bir yansıması olsa da simgeleriniz doğru değil. Kendi kurallarınızı ve yerleştirmelerinizi yapmışsınız ama gerçek hayatta size verilen oyunu oynamak zorundasınız. Keşke kuralları siz belirleyebilseydiniz.

Satrançta amaç rakibi yenmektir. Pozisyon üstünlüğü esastır ve bazı durumlarda taş feda ederek oyun kazanmak üst düzey oyuncular arasında takdir görür. O yüzden taşların sayısına, niteliğine bakmadan oyunu kazanmaya odaklanmak daha geçerlidir.

2|0
    0|0
  • ben olsam hayata satraç gibi bakmam. hayatımdaki degerleri kişileri olayları böyle kurgulamam. çünki hayat her daim surprizlerle dolu. o kadar inanılmaz seylerle karsılasıyorsun ki bazen onlarca yılın yorgunlugu mutsuzluğu 1 saniyede bitiyor. hayatı nasıl algılarsak nasıl bir tercihle yasarsak sonucta yaptığımız ve yaşadığımız hiçbirşeyden pişmanlık duymadan yapmalı ve umutla nefes almaya devam etmeliyiz.

1|0
    0|0
  • soruyu zorlaştırmışsın bence.insan için önce karısı gelir.sonra anne baba yakın dost akraba falan.kimisi için anne en baştadır. zaten boşanmaların çoğu nedenide bundandır.

1|0
    0|0
  • Analoji çok kötü olmuş.

2|0
    0|0
  • Bu taslari kaybedersem kazanmanın ne anlami var ki?ama kazaninca hersey sukuleta olacaksa be var ne yok surerim ortaya

0|0
    0|0
  • Şah ve mat...

0|0
    0|0
  • o halde pat diyip geri çekiliyorum baaayan :)

1|0
    0|0
    • Yok da nerde görsem ilgili çekiyor görselde görmüştüm gercekten hoş

• tavsiye ederim antalya süper bir yer birde düden'e gitmiştik buradan orası daha güzel :D

• Çok iyi satranç oynarım ve hayattada çok mutluyum =)

1|0
    0|0
  • Aslında hayatın kendisi "go" oyunudur. basittir, cabuk ögrenilir ama ustalasması ömür alır. Neyse uzatmadan cevaba gelıyım. sımdı bır gambıte gırıcek olsam, at ve fılden baska olmazdı herhalde... Öylekı acılarımı kaybedersem kendımı tanıyamam.. benı ben yapan onlar... sahı kaybedersem amac kalmaz oyun bıter.. vezır duserse pıyonlardan bır vezır cıkartırım belkı...

0|0
    0|0
  • Ben hayatı tespik yapmışım. Sallıyormuşum.

link

0|0
    0|0
  • sanırım tam hayatım buna uyuyor sizin için kendini feda eden arkadaşlarım hro yanımda olan sevgilim içimde olan ailem.. Kimseden vazgeçmemek için iyi kararlar verip şah-mat yapmak lazım :)

0|0
    0|0
  • Şah bu durumda biz oluyorsak oyunu kaybetmeyi şahı tercih ederdim. Geçmişim acılarım yaşantılarım ailem sevdiklerim olmadığı sürece yaşamanın da pek anlamı yok gibi. NOT: Soru güzel.

0|0
    0|0
    • Aileni mi yani

• padon şahı görmedim. ben şah kendimiz oluyoruz sandım. Tercihler arasında en kolay tercih edilecek acılar gibi gözüküyor. kale yani.

• Boşver şimdi satrancı tavlaya gel

0|0
    0|0
  • at ve kale...

0|0
    0|0
  • Puanlama gidelim derim olmadı başhakemi cagırırım ona sorarım saatime bakarım kac saatim kalmıs oynamam için son hamle matsa biraz masaya kafamı koyar uyurum karşidaki saglam saydırır ama olsun ve fili feda ederim .

0|0
    0|0
  • bu soruyu çok aradın mı

1|0
    0|0
  • kale acıları temsil ediyorsa ver gtsinya

0|0
    0|0
  • Soruya bak 2dkdır bok bok düşünüyorum zaman israfı

0|0
    0|0
  • Bir vezir bir piyon bana yeter. orta kademe kurmaylar feda edilebilir.

0|0
    0|0
  • fil

kale

at

piyon

vezir

şah... manevi sıralama..

0|0
    0|0
  • piyon şah ve vezir benim için önemsiz geri kalanı almayın elimden !

0|0
    0|0
  • Ben Basit Oynardım 4 4 2 bu kadar basit.!

0|0
    0|0
  • Fil ... Geçmiş tozdur üfle Gitsin..

0|0
    0|0
  • Seni kaybetmeyi göze alırdım :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• geçmiş ve acıları

0|0
    0|0
  • vezir ve kaleye güle güle diyoruzzz yarışmaya kaldığımız yerden devam ediyoruz...

0|0
    0|0
  • Kale.

0|0
    0|0
  • bir insan nasıl olur da bukadar salakça bir soru sorabilir?

0|1
    0|0
    • Kapasite meselesi canım

• Kaleyi unutmadım ! Sen mütevazi ol önce

• SSatrancın prensiplerini çok iyi anlamış bir insansınız. Tanımlanızı çok beğendim ; "Bir taşı en değerli olduğu zamanda harcamak ve yarattığı boşluğu değerlendirmek"

Belli ki zamanında iyi oynamışsınız.

• Kale..

0|0
    0|0
  • dama daha eğlenceli :* :*

0|0
    0|0
  • kale.acılarımı alsın götürsün :)

0|0
    0|0
  • At kalsın diğerleri zaten bir şekilde gidecek

0|0