Cardio günleri hakkında bir soru

Öncelikle uzun olduğunu bitince farkettim kusura bakmayın (:

172 boyunda 63 kiloyum. Arada aralar verdim ama ortalama 2 senedir spor yapıyorum. Bu sürede yine ara vermeli olmak üzere 15 kilo civarı kilo verdim. Son 8 kiloyu bir partide verdim düzenli beslenme (karbonhidratı azaltıp protein ağırlıklı, tatlıyı ve paketli gıdaları keserek) ve haftada 4-5 gün cardio+pilates+squats ile verdim. Son 3 kilo civarı yoğunluğum sebebiyle cardio haftada 3 güne indi.

Yaklaşık 1 aydır daha çok verdiğim kiloyu korumayı öğrenmeye çalışıyorum. Spora devam ediyor ve beslenmeme dikkat ediyorum. Kışın gelmesinin de etkisi var tabi ama yoğunluğum sebebiyle çok koşturuyorum ve yoruluyorum. Bu yüzden haftada 3 gün olan sporumu 2 gün cardio+squats ve 1 gün pilates+squats şeklinde 3 günün altına indirmeden ama daha az yorulacağım şekilde yapsam yine de faydasını görür müyüm? Kilo korumam başarılı olur mu ve sıkılaşmaya devam eder miyim?

0|0
1|2

En İyi Erkek Görüşü

• kafamda deli sorular. sen cardio dan snra squat mı yapıyosun ?

1|0
    0|0
    • Yok orda anlam kaymış yanlış yazmışım. Haftada 4 gün cardio + diğer zamanlarda pilates ve squats gibi oku :) Yani cardio yapmadığım günler. 4 gün vardio 2 gün squats ile başladım sonra vücudum alışınca squatsa haftada 3 gün cardio ve 3 gün squats oldu.

Ama şimdi için sorduğumda evet 2 gün cardio ve ardından squats orası doğru. Yapmayayım mı zarar mı verir kaslara?

• Teşekkürler 1.75 falan olsa daha iyi olabilirdi tabi :)

• ricalar :D tabi daha iyi olurdu ama gayet iyi 172 cm de bence :D

Erkekler Ne Diyor 1

• Zayıflama hilesi yok mu ya :((

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• sıkılaşmaya devam edebilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...