Aşağıda yazılı olan yazı hakkındakifikirlerinizi alayım???

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!

Osman Bey, sabah saat 07.00'de

Casio masa saatinin alarmıyla gözlerini açtı.

Puffy yorganını kaldırdı.

Hugo Boss pijamalarını çıkarıp

Adidas terliklerini giydi.

WC 'ye uğradıktan sonra banyoya geçti.

Clear şampuan ve

Protex sabunuyla duşunu aldı.

Colgate ile dişlerini fırçaladı.

Rowenta ile saçlarını kuruttu.

Bill's gömleğini ve

Pierre Cardin takımını giydi.

Lipton çayını içti.

Sony televizyonda medya özetlerini ve

flash haberleri izledi.

Citizen kol saatine baktı. Aile fertlerine

'çav' deyip

Hyundai otomobiline bindi.

Blaupunkt radyosunu açarak,

rock müziği buldu. Ağzına bir

Polo şeker attı. Şehrin göbeğindeki

Mega Center 'daki ofisine varınca,

Fujitsu-Siemens bilgisayarını çalıştırdı.

Microsoft Excel'e girdi.

Ofisboy 'dan

Nescafe 'sini istedi. Saat 10.00'a doğru açlığını yatıştırmak için

Grissini yedi.

Öglen Wimpy's Fast Food kafeteryaya gitti. Ayaküstü,

Coca Cola ve hamburgeri mideye indirdi.

Camel sigarasını yakıp

Star gazetesini karıştırdı.

Akşamüzeri iş çıkışı

Image Bar' a uğrayıp

JB' sini yudumladı, sonra köşedeki

Shopping Center 'a uğradı.

Eşinin sipariş ettiği

Persil Supra deterjan,

Ace çamaşır suyu,

Palmolive şampuan,

Gala tuvalet kağıdı,

Sprite gazoz ve

Johnson kolonyayı alarak kasaya yanaştı.

Bonus kartıyla ödemeyi yaptı. Hafta sonu eşi Münevver'le

Galleria 'ya giden Osman Bey,

Showroom 'ları dolaşıp

Kinetix ayakkabı,

Lee Cooper blue jean satın aldı.

Akşam evde bir gazetenin verdiği

TV Guide 'a göz atan Osman Bey, kanallar arasında

zapping yaparak,

First Class ,

Top Secret ,

Paparazzi gibi programlar izledi. Aynı anda

Outdoor dergisini karıştırdı.

Saat 22.00'ye doğru TRT'de Türk dili üzerine bir panel başladı. Uykusu gelen Osman Bey, televizyonu kapatıp yatak odasına geçerken,

kendini mutlu hissetti. 'Ne mutlu Türk'üm diyene!' diye gerindi ve uyudu.

Hâlâ da uyuyor. Ne zaman uyanacağı da belli değil!

Güncellemeler:
cevap veren bütün arkadaşlar +1 verilmiş olup teşekkür ederim hepinize

0|0
10|15

En İyi Kız Görüşü

• çok iyiydi.. bu yazıyı daha önce de okumuştum bir yerde bana hep ne kadar saf ve kör olduğumuzu hatırlatıyor.. hepimiz farkında olmadan yapıyoruz aslında farkında olsak bile değişen bişey yok sonuçta onu alma bunu giyme nereye kadar bide öyle bişey var

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• bu kadar abartılı değil herkes bazı şeylerde zorunda kalıyoruz özellikle elektronik sektöründe ben bu yazida bu kisimlari elestirmem bu yuzden bizim ulkemizi gelistirmemiz lazim bu yabanci bunu almayalim demek yerine

0|1
    0|0
  • ne yazmışsın be :D

0|1
    0|0
  • biliyodum bu yazıyı ben bu hale getirilmiş bir milletiz asla aşağılamıyorum ama bu kadar şanlı bir milleti bu hale getirmek için asırlardır uğraşanlar yeni yeni meyvelerini almaya başladılar neredeyse amaçlarına ulaşacaklar

0|1
    0|0
  • çok güzel bir paylaşım

0|1
    0|0
  • dilimizi kaybediyoruz.bakalım ne zaman uyanacağız...

0|1
    0|0
  • Rüyasında Kurtuluş Savaşımızı görse kan ter içinde uyanır...

0|1
    0|0
  • Bu paylaşımı yaptıgın için tebrik ederim çünkü farkındalığı sağladın

0|1
    0|0
  • Harika

0|1
    0|0
  • Gerçekten çok iyiydi kendimden utandım

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• bir gürcü olduğum halde seni tebrik ederim arkadaşım.çok önemli bir detayın altını yeterince kalın olarak çizmişsin.ellerine sağlık.

ve yine bir gürcü olduğum halde cola değil kola nescafe değil kahve seks değil seks kolonyada da özellikle ki marmara :))

bizi bu yabancı sevdası bitirecek ki bitirmeye başladı.kimliğimizden sıyırıyorlar ve bizi bize yabancılaştırıyorlar.

0|1
    0|0
  • Ülkesini yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.

Türk dili Türk milleti için kutsal bir hazinedir. Çünkü Türk milleti geçirdiği sayısız felaketler içinde ahlakının, geleneklerinin, hatıralarının, çıkarlarının, kısaca bugün kendi milliyetini yapan her şeyin dili sayesinde korunduğunu görüyor. Türk dili Türk milletinin, kalbidir, zihnidir.

~Ataturk~

0|1
    0|0
  • Yerli cok kaliteli de mutlu olan mi var. Tamam 1-2 tane var ama aci gercek yerli mali olmayanlar daha kaliteli.

Kendi uretimimiz olan yedigimiz ictigimiz kullandigimiz hepsi kaliteli birer ornek var mi ?

Mavi Jeans var istisna ama genel durum hemde her sektorde malesef bu . Yerli ucak mi var ? Yerli elektronik anca montaji var .

Ar-Ge desen vasat.

Universitelerimiz vasat 1-2 tanesi anca idare eder kayda deger katkilari var.

Yabanci kulturu veya populer kulturu yasamak kotu olmasa gerek ? Sonucta iyi olan tarafina bakilir.

Ne yani yerli mali diye bizlere Osmanli dan beri kakalanan Brezilya kokenli kahvenin Turk Kahve si diye dunyaca en kalitesiz olusu gercegine ragmen sevilmesi gibi seylerle ovuneceksek gulerler bize ...

Hayatimizsa o kadar cok sey var ki yabanci kokenli :

Deniz mahsulleri isimleri nerdeyse tamami Rumca . Gundelik yillardan beri kullanilan bircok kelime yabanci kokenli buyuk sesli uyumuna bile uymaktalar veya uydurulmustur bu Ataturk ten beri boyle oncesinde de boyleydi .

Uretim yoksa olacagi budur . Tarim ulkesi Turkiye tarim ilacli en kalitesiz lezzetsiz meyve ve sebzeler bizde sonra neden ithal meyve sebze et aliniyor diye hayiflanir bazilari ! ...

Sirf yerli mali diye vasat kalitesi dusuk tatsiz sagliksiz icinde GDO boya vs olan sahte gida urunlerine sirf yerli mali diye tercih etmem.

1|0
    0|0
    • kardesim avrupa tekstili bizden aliyor turkiyede uretiliyor kendi markalarini yapistirip gonderiyoruz,ayni sey televiz yon buzdalibi gibi cogu seyede ayni sekilde,yiyiyecek iceceklerde ayni kendimizi taniyalim,sorun kalite degil sorun marka adi olmakta adindan haric kalite ayni bunun adi yok diye giymedimi hainlik etmis oluyoruz ulkemize

• O kadarda olsun. Bizde ucuz işçilik biraz daha kalitesi ve lokasyon olarak Çin den daha iyi bir alternatifiz. Türkiye herzaman ucuz maliyete göre tercih edilmektedir. Bu tip birsürü gelişmekte olan ülkeler vardır. Sanayileşme de Türkiye çok geride.

En kaliteli kumaş üretim teknikleri Türkiye de yok beyaz eşya da Çin den iyiyiz ama yine Avrupa dan iyi değiliz. Batı ucuz kaliteyi kendi markaların yapıştırmasi bir ölçü değil dir.

• buna benzer bir katkı sunarsak;

... Bankası _İngilizlere ... Bankası Katarlılara

... Telekom (lübnanlılara) ...

... kimya fabrikası İsraillilere ... fabrikası Suidilere satıldı.

ülke ekonomisinin temel yapı taşı kurumları da aynı şekilde yabancı sermayeye teslim etmiyor muyuz? Yabancı sermayeye evet ama sizce de bunun bir ölçüsü olması gerekmiyor mu ?

0|1
    0|0
  • Yılmaz Özdil'in mi bu yazı?

Onun üslubuna benziyor.

%100 doğru tespitler.

0|1
    0|0
  • okadar dilimizi kaybetmişim ki baştan okudum ne var ki bunda diye düşünürken alttaki yorumları okudum sonra yabancı kelime olduklarını farkettim :D

0|1
    0|0
  • Good morning diye uyandırırlar yakında

0|1
    0|0
  • Bkz.Benliklerini kaybeden uluslar başka uluslara yem olurlar. Bkz.BOP'un kapsama alanı ve hedefi nedir?

0|1
    0|0
  • tebrikler güzel paylaşım olmuş

0|1
    0|0
  • :)) dimi. acı gerçek hiçbirşey üretemiyoruz madde var teknoloji yok . dış güçlerin baskısı ve yönetimin kötü idaresi ne olacak halimiz meçhul .

0|1
    0|0
  • Mesaj alınmıştır.

0|1
    0|0
  • fikrim 5 yıldız

0|1
    0|0
  • Haklısın üretken bir millet değiliz kıymet bilmiyoruz elimizdekilerin kıymetini bilen yok

0|1
    0|0
  • Senelerdir atam izindeyiz dediler izinden hic donmediler :) :)) bunun gibi cok guzel yazi nerden bulduysan guzel olmus,

1|0
    0|1
  • ne mutlu insanım diyene her zaman için herşeye rağmen

1|0
    0|0
Yükleniyor...