Yurtdışı alışverişinden anlayanlar bir bakabilir mi?

Bundan 6 ay önce yurtdışından sipariş ettiğim ürünüm kargoya takıldı. Ürünün kargo fiyatını da faturaya dahil ettiklerinden dolayı takılmış.

Herneyse, ürünü aldığım firma beni bir gümrük şirketine yönlendirdi. Orda konuştuğum kişi bana 500 tl masraf çıkardı. Ben de o kadar para vermemek için ürünü almayacağımı söyledim. "Ürünü terk ederseniz hiçbir masraf olmayacak" dedi.

Ancak şu anda yani olaydan 6 ay sonra bana başka bir gümrükten ihtarname geldi.

Ne yapmam gerek? Bilgisi olan kişiler varsa yardımcı olabilirler mi?

0|0
2|0

En İyi Kız Görüşü

• İhtarname gönderen avukatı arayın bir an önce borcunuzun olup olmadığını öğrenin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Aynı şey benim başıma alyanslarımızı İrlanda'dan sipariş verdiğimizde geldi..1 hafta gümrüğe takıldı..Haber de vermediler sorun var diye..Biz de burada bekliyoruz..Sebep : Belli bir miktarın üzerine ekstra vergi alınıyormuş.. ! 700 liralık yüzüklere 300 lira daha istediler..

Parayı yatırıp almıştık çünkü ertesi gün nikahımız vardı..

Ancak gümrükten başka bir borcum olmadığına dair kağıt imzalayıp faxlamalarını istedim..Gönderdiler..

Keşke bu tip bir kağıt da sen isteseydin :(

0|0
    0|0
    • Şimdi ihtarnameyi gönderen avukatı arıyorum ama ulaşamıyorum.

Belli bir miktar üstüne ekstra verdi alındığını biliyorum ama sizin ürün fiyatına göre az vergi gelmiş. 150 tllik ürün için benden 500 istediler :/

• sizin olayda 6 aydan sonra ve bir başka gümrük olması ilginç..Sebep ne ola ki?

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...