Dershanelerin kapatılması konusu hakkında ne düşünüyorsunuz.?

Ben de kararsız kalanlardanım. Barış sürecinde PKK'nın bir talebi olduğunu düşünüyorum. Cemaat ne zamandan beri siyasete karışıyor. Körfez dershanelerini seviyorum, ilim İrfan yuvası. Yurtlarında da kaldım, çok ilgili ve sevgili ablalarımız oldu.

Sizler bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz.?

0|0
6|16

En İyi Kız Görüşü

• Okuldaki hocalarmz kpss ile basarı kaydederek örgün egitimde bir yer edinmis durumdalar. Fakat dershanedeki hocalrmz her ne kadr çok biliyor olsa ve okuldaki hocalarımız hakknda ileri geri konussalarda (bu olay bizzat kndi dershanemde oldu.) Okuldaki hocalarımızn eline su dökemezler. Son olarak sunu ekleyeym; dershaneleri kapattklarına göre güvendkleri bir seyler mutlaka vardr.

0|0
    0|2

Erkekler Ne Diyor 16

• zenginler gidiyor parası olan gidiyor diye kapatılamasına hak veren geri zekalılar özel hastanelerede parası olan gidiyor parasız olan devlet hastanelerinde can veriyor.. o zaman özel hastaneleride kapatsınlar.. özek okullara parası olan gidiyor onuda kapatsınlar. böyle bir mantık var mıülke itin köpeğin hayinin teröristin elinde can çekişiyor makarnacılar kömürcüler şakşakcılığa devam..

1|1
    0|1
    • Makarna-kömür v.b birşeyler almadık biz.!

Ama diğer geri kalan sözlerine katılıyorum. Çok doğru. Hiç bu açıdan düşünmemiştim.

• Hükümet diyor ki ben dershaneler fakirleri sömürüyor özelleştirecez hali hazırdaki özel okulların kontenjanı %40 boş oralara yerleştirseler olmaz mı 1500 tl teşvik verilecek herbir öğrenciye deniyor bu parayı dershaneye veremeyen özel okula 15000 tl nasıl verecek ? Bir devlet nasıl ben yaptım olduya getirebilir bunu anlamıyorum benim hayatım ile ilgili nasıl hesap yapar ben de yarın başa gelsem ve camileri kaldırsam mescitlerle idare edin desem ne olacak bakın devam edeyim halihazırda 250 bin öğretmen açığı varken bu kadar atamayı yapamayan milli eğitim ekstradan dershaneden gelecek öğretmenleri nereye yerleştirecek ? Peki mezun öğrenciler ne olacak mezun sayısı yaklaşık 500-600 bin civarında ? Sen eğitimi artırırsin dershaneler zaten kapanır 4-5 yılda ve mağduriyet minimuma iner bu dayatma kabul edilemez bu yazıyı daha da uzatabilirim isterseniz ben bireyim ve vergimi veriyorum nasıl benim eğitim hakkım vs engellenebilir anlayamıyorum bu basit bir mesele değil bence...

0|0
    0|0
  • Dersanecilik Velilerin sırtında çok ciddi bir yük ve varlığı çok saçma. Ya verdiğin eğitime göre beklentide olursun, ya da beklentine göre eğitim verirsin. Eskilerde sadece Lise son sınıfta dersaneye gidilirdi. Şimdilerde maşallah ilkokuldan itibaren. Ne iş. Devlet eğitim vermiyor,Dersaneler eğitimi üstlenmiş gidiyor.

0|0
    0|0
  • Bence okullar daki hocalar dershanedekilere göre çok daha donanımlı kpss ile atanmış eğitim fakültesi mezunları dershane hocalarıysa hiç bir sınava tabi tutulmadan alınan fen edebiyat fakültesi mezunları, sistem bozukluğundan dershaneler doğdu merkezi sınav sistemiyle de bu giderilebilir diye düşünüyorum bana çok mantıklı geldi bu sistem, dershaneler eliyle bazı gruplar eğitime tekellerine almaya çalışıyolardı ki bence bu olmaması gereken birşey bu yüzden kapatılmasını destekliyorum pkk nın talebi olduğu fikride bana çok saçma geliyo bunu da belirteyim

0|0
    0|0
    • Sistem bozukluğu fikrine katılıyorum. Ancak haberler de eminim dün bu gün PKK nın bu durumdan çok hoşnut olduğu ve 1 ay önceden kapatılacağının belli olduğunu öğrenmişsindir.

• Bu konuda kararsızım açıkçası. Hükümet-cemaat kavgası da zerre kadar umrumda değil. Dershanelere herkes çocuk gönderemiyor, zenginin çocuğu ders alıp üniversite kazanırken, fakirin kafası zehir gibi çalışan çocuğu dershaneye gidemiyordu. Bir fırsat eşitsizliği vardı, parası olan okuyor, olmayan okuyamıyordu. En azından bundan böyle her öğrenci eşit şartlarda yarışacak. Tabi üniversite sınavları da kalkacak, üniversiteye girmek için kriter öğrencinin orta ve lisedeki başarı notları etken olacak.

0|0
    0|0
  • o sevgi ve ilginin karşılığı ileriki zamanlarda amaçları uğruna sizleri kullanma ile sonuçlanıyor ondan dolayı herkese aynı derecede yakın çünkü kimin ne olacağı belli değil ama içlerinde senin gibi bunlara tam olarak kendini teslim etmeyen kendi aklını kullanabilme yeteneğine sahip insanlarda var o ablalar senin gibi insanlardansa benimde ablam olsunlar isterim =) ama konuya istinaden cevabım dershanelerin kapatılmamasıdır. zaten yıllardır bekleyen ve her sene atanamayan binlerce öğretmenimiz var iken dershaneler kapatılınca boşa çıkacak olan öğretmenlerimizin durumu ne olacak? hükümet istifa!

1|0
    0|1
    • Güzellik bakanın gözünde oluyor da, bir olaya farklı bakınca neden dengesizlik yakıştırması yapılıyor. Ya genelimiz mübala yapıyoruz, ya da tırıvırı işte. :) ben canımın istediğine giderim. İster bin gelsin, ister bin gitsin. :) ben de özür diliyorum. Hayatta bol şans.

• bence tırıvırı :)

• bence kapatılmasın derim

0|0
    1|0
  • senin siyasete karışmayan cemaatlerin gülen harici cemaatler muhtemelen.dershanelerin kapatılması onların okul haline getirilmesi aslında sağ gösterip sol vurmaktır bu millete.zamanla olacağı söyliim.belli standartlar belirlenecek.dershanelerden bu standartlar istenecek.ve dershaneler de bu standart için ek süre isteyecek.fetocanın dershaneleri de bu standartlara getirilecek ve feto can tamamen eğitim sistemimizin içinde olacak.

0|0
    0|1
    • Hayır. Tayyip cemaat yönetime karıştığı için, kökten çözüm bulduğunu zannedip, dershaneleri kapattırıyor. Nur cemaatine, ' benim dediğim olacak' mesajı bu. Zannettiğin gibi bir durum değil. Zamanla görürsün.

• bakalım görelim.

• Bunlar hepsini ben faso fiso olarak görüyorum.Hani derler ya köprüyü geçene kadar ayıya dayı de diye bunlar böyle yaptılar iyice güçlendiler.Şimdi ise ego savaşı yapıyolar.Ben daha güçlüyüm diyor biri ötekide ben olmasam sen olmazdın diyor.Olan öğrencilere oluyo ne olsun

0|0
    0|0
  • "artık atanamayan öğretmenlerin hepsini intihara sürükleyerek, bu problemi çözdüğümüze göre. Şimdi dershanede çalışan atanamamış öğretmenlere el atmanın sırası geldi demektir." Diye düşündüklerini düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Kapatılmamalı tabiki de çok saçma.

0|0
    0|0
  • samanyolu spikerleri aynı haberi 1 aydır sunmaktan sürmenaj olmuşlar.

0|0
    1|0
  • cematinde akp ninde sürecinde muhalefetinde taaaaaaaaa...

0|0
    0|0
  • bencede kapatılmalı. Hükümetin yaptığı işler doğru fakat zihniyetleri kötü.

0|0
    0|0
  • Zenginler için oluşturulmuş bir kurum diyorum be fakirim gidemedim dershaneye falan

0|0
    0|0
  • kapatılması iyi oldu

devlet okullarını pasiflestiriyordu bu anlamda cok ta super oldu gibi

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 5

• kapatılmasını destekliyordum fakat son olaylardan sonra düşünmeye başladım... eğitim bile merdiven altına düştü!

0|0
    0|0
  • Kapatılsa da değişeyen bişey olmaz isteyen istediğini yapıyor bir şekilde bu ülküde nasıl olsa

0|0
    0|0
  • dershanelere de etüd merkezlerine de karşıyım. olmaması gereken yapılar. hatta bunlara mantar gibi çoğalan özel okulları da dahil edebilirim

0|1
    0|0
  • Dersane sistemine başından beri karşıyım. Fakat eğitim sistemi düzeltilmeden kapanmamalı. Kolejleri kapatmayacaksan dersaneleride kapatamazsın. Eğitimde fırsat eşitliğinden söz edilemez bu şartlarda.

0|0
    0|0
  • Bu eğitim sisteminin kötülüğünden kaynaklanıyor.

Irgalamaz Recep'i.

Kapatılması yanlış.

0|0
    0|0
Yükleniyor...