Bebekler insanlara neden uzun uzun bakar?

Bu sorunun cevabini cok merak ediyorum! Dışarıda ne zaman bir bebek görsem gözlerini ayırmadan bakıp kalıyorlar bana. Neden olabilir?

0|0
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• bebekler neden düstükten veya bir yeri acıdıktan 5 saniye sonra aglıyorsa veya tepki veriyorsa o yuzden insanlara uzun uzun bakarlar. algılama ve tepki süreleri beyin gelisimine yeni basladıgı ıcın uzundur

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Meleklerin bebeklere göründüğü söylenir ne kadar doğru bilmem ama öyle derler. Melekler güldürür falan gibi şeyler anlatırlar eskiler. Seninle alakası yok ama belki meleğe benzetmişlerdir seni kim bilir.

1|0
    0|0
  • Bebekler çok meraklı olduğu için tanımaya çalışıyorlar dikkatlice işte :)

0|0
    0|0
  • bazı bebekler annelerine benzetiyorlarmış..eğer sesinde bir ninni edası varsa ya da gülüşünde annesinin mimiği ona dikkat ediyorlarmış..

0|0
    0|0
  • yeni gördüğü biri olduğun içni :D

1|0
    0|0
    • şeyy ımm kem küm çok güzeldi de o yüzden :D

• evet diğer resmi halkaya benzetmişlerdi de uzun saç kakül :d :D bende en iisi kaldırayım dedim :D

etkilensin tabi :D ya benim olacak ya kara toprağın ! :D

• hayırlısı be gülüm :D

• Bana da çok bakarlar. Belki de şu kısacık hayatlarında gördükleri ilk ucubeyimdir.

1|0
    0|0
  • Doğduğu dünyayı, çevresini keşfetmeye çalışıyor.

link gibi. :)

0|0
    0|0
  • yeni dünyaya gelmiş keşfediyor diyelim :)

0|0
    0|0
  • Ne yapsın yavrucağız :) Henüz keşfetme döneminde oldukları için tanımaya çözümlemeye anlamlandırmaya çalışıyorlar çevrelerindeki her şeyi :) E kendilerine bakıldığını gördüklerinde de ayıramıyorlar gözlerini sanırım :)

0|0
    0|0
  • Sürekli evin içindeki insanları görüyor çünkü o yüzden. Sende şu yaşına rağmen sürekli bir evde kal 1 ay aynı insanları gör sende dışarı çıktığında insanlara garip garip bakarsın sanki...

0|0
    0|0
  • yabancı geldiğin için :)

0|0
    0|0
  • Sen ilk defa gördüğün bişeye sadece bir kere mi bakıyosun hiç incelemiyomusun

0|0
    0|0
  • belki bakmıyordur...baktıgını sanıyordur...

ha bu arada onlar o yaşta bakmak fiilinin anlamını bilioyrmu ya :))

0|0
    0|0
  • Cunku sen ozelsin :)

0|0
    0|0
  • keşfetme merak

0|0
    0|0
  • keşfetme güdüsü bebekler çok meraklı olur...

0|0
    0|0
  • bende ayar oluyom ya gözlerimi kaçırıyom rahatsız olup :D:D

0|0
    0|0
  • giderin var mi diye inceliyor olabilir...

0|0
    0|0
  • o bütün insanlara karşı var hayatı ve insanları tanımaya çalışıyorlar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Sevmişler seni ablası :)

1|0
    0|0
  • bi köpeğe , kediye de dikkatli bakarlar mesela :)) seninle bir alakası yok yani onlar bebek insanları , çevreyi tanımaya çalışıyorlar.. aynanın karşısına götürüp kendilerini süzmeleri yok mu hele alıp ısıracaksın :D

0|0
    0|0
  • algılama keşfetme öğrenme döneminde oldukları için herkese aynı tepkiyi verirler kendisine bakan kişinin yüzüne dikkatle bakarlar yanına yaklaşıp onunla konuşulunca ağlamasını keser ve susar. ... Tıpkı oyuncakla oynar gibi. Ellerinin kendisine ait olduğunu bilmeden uzun uzun inceler ve oynar.

0|0
    0|0
  • icinden ( seni biyerde cikaricam ama nerdeen duu bakiiiim ) :)

0|1
    0|0
  • İnceliyordur.

0|0
    0|0
  • yenı bır ınsan gordu sonucta ıncelıyodur merakk.. gelısme cagında olduklarından ılgısını cekıyor tabı hersey :)

0|0
    0|0
  • sanırım cinlerin var.

0|0
    0|0
Yükleniyor...