Toplum kulağına farklı ve yanlış gelen çeşitli eğilimleri olan kişilerin sorularını kaldırmak ne kadar etik?

biraz evvel üyenin birisi toplum tarafından hoş karşılanmayacak bir sorununu soru haline getirip yayınlamıştı. soru içeriği yanılmıyorsam hemen hemen şu şekildeydi; ''kadın cinsel organını beğenmiyorum. partnerimin üzerime pislemesinin hoşuma gideceğini düşünüyorum''. ve haliyle kişilik bölümünde sorulmuştu.

konu bana ilginç, etik olarak da yanlış geldiği için uzun bir cevap hazırlamıştım. ki bilen bilir pek karalamam. yani karalamayı severim de, burada insanların sanki bir tek kendileri üzülüyormuşcasına aşk soruları sorup yardım beklemelerini çok salakça buluyorum. çünkü kendimden biliyorum. konu aşksa kimsenin fikrini önemsemem. kendi bildiğimi okurum.

şimdi soruya gelince; partnerinin ağzına sıçmasını isteyen bir adam benim için sorunludur. bu tarz p*rno filmlere denk geldiğimde ''ulan hangi kafayla yapıyorlar bunu'' gibi düşüncelerim olur, ve bunu direkt uyuşturucuya yorarım. çünkü hiç bir -aklı başında- insanın bunu kaldırabileceğini zannetmiyorum. evet uçukluğu herkes sever. ama bu gerçekten fazla.

velhasıl anlamadığım nokta, bu sorunun neden kalktığı. yani soru tamamen kişilik kategorisine ait bir soru. çünkü, o bir kişi ve kişisel bir sorunu var. soru cinsellikle ilgili değil. kişinin tamamen psikolojisi ile ilgili.

''lan nereden nereye geldin gerizekalı karı'' demeyin ama, soruyu kim kaldırdıysa 'ya da' soruyu kaldıran moderatörü hangi üye savunacak olursa, ona burdan dar kafalı olduğunu söylemek istiyorum.

çünkü, sizler tıpkı 'ailesi fakir olduğu için intihar eden çocuğu' suçlayan toplum gibi sığ görüşlüsünüz. o çocuğun yaşadığı hayatı düşünemeyip; -okula gidememek, kantinden hamburger alamamak, yaz tatillerinde diğer arkadaşları gibi tatile gidip denize girememek, bisikleti olmamak, büyüyüp arkadaşlarıyla beraber gezememek.. gezememek çünkü ailesinin cahil olması, kızını sokağa çıkartmaması, iyi bir telefonu olmamak, evinde bilgisarsız yaşamak vs vs. bunlar bir çok neden.

ama sizler olsanız, ''ailesinden utanmış intihar etmiş'' dersiniz.

çünkü birilerinin kötü olması sizi mutlu ediyor. merak ediyorum da, aynı durumda olsanız siz ne yapardınız.

psikolojik destek almadan, aile harici gördüğünüz canlının sadece komşu kisvesi altında olan insanlar bütünü olsaydı?

telefonlarınız ve bilgisayarlarınız olmasaydı acaba ne yapardınız o zaman çok merak ediyorum.

her neyse işte. umuyorum anafikri anlamışsınızdır.

Güncellemeler:
dip not: adam sadece ''ben sevgilimin üzerime sıçmasını istiyorum'' dememiş. bunun yanında yaptığının etik olup olmadığı hakkında fikir alışverişinde de bulunmak istemiş. şimdi böyle yazınca ben, ''ee tamam doğru kategoriymiş benca!'' falan demeyin. bu cinsellik değil, kişisel bir sorun.

sorunun önce kategorisi değişip cinsellik oldu, sonra kaldırıldı, diğer kategorisi sorusu olarak 6 saat sonra geri geldi. fakat zaman aşımına uğradı. çok iyisin yönetim.

0|0
3|20

En İyi Erkek Görüşü

• Ben de 'erkekler sağ elleriyle de aynı evde kalmasın' şeklinde bir soru hazırlamıştım,ama beyin lobları ders dönmüş bir balonlu kaldırdı soruyu,hadi o malı da geçtim.Bunları onaylayan yönetim böyle yönetimden böyle mod çıkması da gayet normal,kendince de haklısın fazla irdeleme yine aynı halt olacak

1|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Sonuç olarak, insanlar günlük hayatta soramadıklarını burada sorup, cevap almak arayışındalar.

Sorunun kaldırılması bence de yanlış.

Modlar, karikatür dilinde yazılmış ''bi'' yi ''bir'' olarak düzeltip yayınlıyabiliyorsa, kategoriyi de düzenleyip soruyu yayınlayabilir, az biraz empati yaparak...

1|0
    0|0
  • sonuçta mantıksız da olsa bir sorunun kaldırırılmasını doğru bulmuyorum, herkes kendi etik değerleriyle yaşar, kimsenin kimseye ahlak öğretmeye yetkisi olmamalı, sonuçta moderatörler rütük değil, zaten rütük de gerekli bişey değil

1|0
    0|0
  • alaskaya gelsene benle

1|0
    0|0
  • Tespit doğru ama sana başka doğru tespiti de ben yapayım. O soru kaldırılmasa hakaretler, aşağılamalar yağacaktı cevap olarak. Kimse burada psikolog değil elemanı anlamaya çalışsın. Normal bir insana iğrenç geleceğini sen de yazmışsın. Kısacası soruya yazılacak cevapları düşündüğüm zaman kaldırılması da mantıklı geliyor. Ayrıca cidden yardım istiyorsa ciddi anlamda tedavi görsün yok bundan haz alıyorsa ne b*k yerse yesin.

1|0
    0|0
  • sağ zihniyete balon bile vermeyeceksin böyle bunlar muhafazakarlığın bokunu çıkarıyorlar. Son bölümde verdiğin çocuk örneğine de aynen katılıyorum güzel sosyalist mesajlar var ^^

2|0
    0|1
    • bak genel olarak soruma katılmıyorsan sana da dar görüşlü sığ beyin diyeceğim :(

• 2 cümle daha yazsan ne güzeldi

0|0
    0|0
  • Hiç bana sevgi gösterileri yapmıyorsun ama ? :(

0|0
    0|0
  • hanımefendi tek kelimeyle çok ileri görüşlüsünüz ..çok mükemmel bir gözlem ve empati yeteneğiniz var ayrıca çok da adaletli ve anlayışlısınız tebrikler...

0|0
    1|0
  • baya uzun bir yazı olmus ama sonuna kadar okudum söylediklerinde haklısın ve katılıyorum ama o soruda orda sık durmazdı diye düsünüyorum

0|0
    0|0
  • Onu bile geçtim insanlar sağlık kategorisinde bile şüphe duyuyor illa penis vajina geçiyor ya cinsellik olacak sağlıkla hiçbir ilgisi olamaz cart curt aklıma geldi fıttırdım ama 2 tane güncellemeyi de kaçırmam güzel bir durum

0|1
    0|0
  • Soruyu da merak ettim, ama göremiyoruz anladığım kadarıyla.

0|1
    0|0
  • <3

0|0
    0|0
  • algıda seçicilik ve fikirlere saygı önemli faktör bence burda modelatör açısından söylüyorum

0|0
    0|0
  • işte sorunda bu senin için bir kişilik sorusu olabilir herkes için degil

savunmanı haklı buluyorum ama soruyu görmediğim halde bende bu sorunun orda sorulmasını istemem acıkcası

cinsellik katogoriside bir tur kişilik kültur vb şeyler barındırıyor kendi içinde

çokta dert etme bence yazdıgım elimde patladı diye

0|0
    0|0
  • beybi gene okumadım :(

0|0
    0|0
  • Bence yanlis her konuda ozur olmali sorular hakaret probaganda icermedigi surece

0|0
    0|0
  • Mesela bu cinsellik sorusu olmamış acaba bu soru cinselliğe uymuyor diye burdanda kaldırırlar mı?

0|0
    0|0
    • vajina kelimesi geçen soruları cinselliğe atmak nasıl bir kafa anlamıyorum.

• yapılan değişiklerden yeni haberim oldu garibime gitti açıkçası

• Senin kafan ne şekilde çalışıyor arkadaş :) bir girmiş pir girmiş

0|0
    0|0
  • Haklısın.. Sonlarda damara bağlamışsın ama iyi değinmişsin ''bağzı'' şeylere.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Şevkim kırılınca doğal olarak kelimeler de bir bir eksildi.

Yine de daima süregelecek ve hiçbir zaman dilimden eksilmeyecek iki kelimem var.

Üzerine tam oturan ve oturdu mu kalkmak bilmeyen yüzsüz sözcüklerden.

"Seni Seviyorum!"

1|1
    3|1
  • Seni daima fazla zeki bulurdum, kısa ama düşündürücü komik cevaplarından bu çok belliydi.

Sorun ve sorunda verdiğin mesaj çok daha derin. Teşekkürler.

Sana verilen cevapların yetersizliği de seni tatmin etmeyeceğini düşünüyorum.

Herşeye rağmen yaz sen hep spagetti :)

1|0
    1|0
  • bu bizden bu bizden degil yöntemi.

1|0
    1|0
Yükleniyor...