Beni babamın başına gelen olaylardan dolayı sevgilimin ailesi kabul etmez istemezler mi

benim babam pazarcı bundan 4 5 yıl önce iflas etti bütün itibarını her şeyini kaybetti yani şöyle aldığı bir kamyon mal çalındı ortağından kazık yedi ihanetine uğradı vs vs battı yani şu an uçan kuşa borcu var. oturduğumuz şehirde borç para almadığı insan kalmadı ister istemez tefecilere bulaştı para alıp mal sahiplerine ödemek için... neyse hala da borçlarını da bitiremedi ...şu an babamın bu sıkıntılarını bilen biliyo ama bilmeyen babamı üç kağıtçı dolandırcı diyo çünkü parası olmadğı için zamanında borcunu ödeyemedi ,

ve benim şu an bir sevgilim var birbirimizi çok seviyoruz . benimle evlenmeyi düşünyo fakat ailesi beni gelin olarak kabul ettiklerinde beni ve ailemi araştırıcaklar bu kuraldır kız istemeye gelinmeden önce ufakta olsa bir araştırma olur,...

acaba babamı böyle anlattğım gibi duyarlarsa o adam iyi değil siz onun kızını alıp napacaksınız çok borçlu falan diye kötü ithamlarda bulunurlarsa beni istemezse ailesi ben naparım böyle bir şey olabilri mi kafama takmaya başladım halbuki ben babamla gurur duyuyorum onun kötü bir insan olmadğını bilioyrum..

.

ya da sevgilime bir süüre sonra bu babamın çok borçlu olduğunu başına kötü olaylar geldiğini anlatmalımıyım babamın mesleğini biliiyor ama böyle sorunlara yaşadğını bilmiyo hani başkasından duyacağına ilk benden duysun başkalarından yanlış ithamlar duyabilirler

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Seni en iyi anlatacak, seni en iyi savunacak olan kişi sevgilindir.Şu ana kadar anlatmaman hata bence.Anlatacaksan da burda bize anlattığın gibi suçluluk kokacak şekilde anlatma.Olduğu gibi, talihsizlikler oldu şeklinde anlat.Ezilmeden anlat.Bu anlattigin durumu ben olsam; "Babam ödemek için çalışıyor, alacaklilara yetişmeye çalışıyor. Yetişemediği kişilerde babam hakkinda kotu konuşuyor, çok üzülüyoruz böyle düşünmelerine. Zamaninda ödeyemedi diye olmadik iftiralar atiyorlar.Elalem, bilmeyen inanacak diye korkuyorum, ödemek için çalışıyor halbuki" tarzinda anlatirdim.Gercekler onemlidir ama çoğu insan ne söylediginden ziyade nasil söyledigine bakar ve söyleyiş tarzinla onlari daha iyiye ya da daha kötüye yönlendirebilirsin.Suçlu gibi anlatirsan "anlatiyor ama suçlu gibi.Suçlulugunu gizlemeye çalışıyor" imajı verebilirsin. Yada normal anlatsan "olur böyle şeyler" diyebilecekken sen suçlaninca "var bişey ki suçlaniyor" deyip, senin eğilen başina egilmişken binmeye çalişabilirler.Ama sen dik durarsan üstüne gelseler de tepene çıkamazlar.Üzüntülerini ve yaşadigin acilari onlara anlattiginda ezileceğini, öyle görüneceğini de düşünme sakin.O ezilme değildir, üzülmedir.Bu durumda seni sevenler! daha da dik durman için aksine sana sarilirlar.Sen kendini yüz kizartici bir suç işlememişsen ya da işlemiş gibi anlatmazsan eziliyor şeklinde de görükmezsin

Ve böyle durumlarda en kötüsü başkalarindan duymalaridir.Ilk söyleyen herzaman 1-0 önde başlar, çamur atanin çamuru zor temizlenir.Başkası sizi anlatırken size çamur atsa, dinleyen kişi yani sevgilin ya da ailesi de "hmm adam yanmış ki şikayet ediyor. Bak sen şu işe, kızın babası da bunları yakmış ki gizledi bizden bu kız, laf arasında olsa bile anlatmadı, sakladı" şeklinde düşünebilir.O yüzden çamur gelecek yerden mesafeli geçmek gerekir. Sevgiline bence dediğim sekilde anlatirsan o da seni seviyor ve inaniyorsa senin gibi dusunecektir gelecek çamurlara itibar etmeyecektir ve ailesine de öyle anlatacaktir.Yoksa zaten sevgili olamamissinizdir.Bu tur olaylar turnusol kagidi gibidir.Akı karayı ayirir.Olacaksa şimdi olsun, iş ciddiye binince olacak olursa daha çok acı verir.Dedigim gibi, ben olsam bu minvalde sevgilime anlatir, ailesine anlatmasi icin aradan zaman gecmesini beklerdim.Onun ailesi seni biliyor mu bilmiyorum.Ben olsam ailesinin beni bilip, karakterimi, insanligimi taniyip kabul etmelerini ya da sevgilimin beni tanitip kabul ettirmesini bekler sonra o zaman bu olaylari iş aile arastirma boyutuna gelmeden, daha onlar çamura yaklaşmadan sevgilimin ailesine anlatmasini saglardim.Aileler daha kuşkucudur.Dedigim gibi ilk agizdan ve guvendigi agizdan duymasi muhtemel atilacak çamura karsi koruma saglar.Onlari; sizin için atilacak camura karsi "yok canim o oyle degilmis, biz biliyoruz" diyerek yaklastirir.Tabi aksi yine mumkun, turnusol kagidi olayi.Ben, herkes gibi kendi bilgime göre anlattim, sen elekten geçir tüm söylenenleri, kendi yaşayına uyarla derim ben.Hayirlisi olsun, geçmiş olsun babana ve size..

1|0
    0|0
    • allah razı olsun bu kadar uzun bir yazı yazıp en güzel şekilde ifade ettiiiniz için size çoook teşekkür ediyorum :) bu konuyu en kısa zamanda sevgilime açayım o zaman

• Dediğim gibi ortamı oluştur sevgiline biran önce anlat. Arada zaman geçsin en az bir hafta onun bir kafasına otursun olay. Sonra dersin "ailen babamın durumunu biliyor mu diye" O zamanini belirler, anlatir yani bence ailesi istemeye gelmeden. Bu bakimdan da senin ailesini dert etmen gerekmez. Sen sevgiline anlattiktan sonra bir bakima top senden çıkar bir bakima da. Yine kisa anlatamadim, inş işine yarar.

• o zaman bu konulara yakın bir konu açıldğında hemen bahsetmeliyim pat diye olmaz tabi hoş olmaz istemeye gelmeden o an fazla yaklaşmadan anltamalıyım zaten Mart Nisan ayına doğru ancak olur bu isteme faslı

Erkekler Ne Diyor 9

• muhakkak sevgılının aılesı sevgılıne sana yansıtmadan bır baskı yapacaktır.. alısılagelmıs anadolu kulturune gore oglum bu kızı bırakalım aılesının su su sıkıntıları varmıs oglum daha uygun bırını bul acele etme vs vs gıbı seyler soylerler.. burada onemlı olan sevgılının tavrıdır.. aılesıne durumunu kabul ettırebılme becerısıne baglı yanı.. ama evlensenız dahı sorunlar asla bıtmez cunku sen zaten bastan ıstenılmeyen kısı oluyorsun onların nazarında..evet sevgılıne anlatmalısın.. zaten sevgılın olmayı hatta esın olmayı hakeden bırıyse babanın durumuyla ılgılenmez bıle.. sonucta o senı sevmıs sana gonul vermıs.. onemlı olan sensın onun ıcın..

1|0
    0|0
    • yani diyorsun ki ailesi istemez öyle mi ama benim babam kötü bir insan değil ki artı belki de hiç sorun etmeyecekler bilmiyorum ki o da öyle diyo benim için sen önemlisin der ama bakalım baştan anlatıcaz artık haklısınz bu ihtimallerde var dimi istemeyebilirler

• ayrıca verılen her tavsıyeye de kulak asmazsan kendıne ıyılık etmıs olursun.. kendı sentezını gelıstır yolunu belırle.. bu hayatın dogruları ve yanlısları sadece sana aıt.. kafanı karıstırma cok fazla fıkır ve dusunceyle..

• haklısınız ben sadece çok kararsız kaldğım için bu konuda burda soru açtm öylesine zaten son kararı ben vericem çok teşekkür ederim size sağolun :)

• sen anlat sevgiline madem ciddisiniz bu kadar. sevgilin sorun yapmasa bile ki yapmaması gerekir ama ailesi sorun yapacaktır büyük ihtimal. sen anlat o da anlaması kıt biri değilse güzelce kendi ailesine anlatır

1|0
    0|0
    • doğru anlatmam gererikr dimi sadece iflas edip fazlaca borca girdiğini bilse yeter sanırım dimi

• herşeyi doğruca anlat güzel bir dille, gerçekten adam gibi biriyse şimdi anlarsın kişiliğini onun.

• haklısınz kişilgi bu şekilde çıkar orası doğru tamam güzel birşekilde ifade etmeliyiim

• sen anlat senden öğrensin

1|0
    0|0
  • baban sadece parasını kaybetmiş dikkatli ifade et lütfen.herşeyini kaybetmek çok ağır bence.çıkmak için dibi bulmak gerek.ben de battım.şimdi çıkıyorum.ha bu arada eğer babanın ticari geçmişi için seni kabul etmeyecek varsa biiiiiptirsin gitsin.

1|0
    0|0
    • yani her şey kaybetti derken araba eve para en önemilisi artık sayginlık gitti esnaf arkadaşları artık babama güvenimyo iyi yanında hepsi yanındaydı şimdi düşünce yanında olmuyorlar artı kötülüyorlar ama allah büyük elbet bigün kurtulacak bu sıkıntılardan sizinde allah yardımcınız olsun

bu nedenlerden dolayı sıkıntı olcaksa dedginiz gibi hiç olmasın daha iyi ben babamla gurur duyuyorum hiç de kötü birşey yapmadı görücez bakalım artık anlatıcam 2 gün sonra ne diyecek

• aferin...tevekkül her zaman işe yarar kardeşim rahat ol:)

• evet en iyisi allaha bırakmak :))))

• aynen arkadaşlara katılıyorum. Durumu senin ağzından öğrensin. İlerde neden bana anlatmadın demesin sevgilin

1|0
    0|0
    • o zaten her konuda beni herşeyden haberim olacak diyo madem bir yola girdik evlenmeyi düşünüyoruz aramızda hiç yalan olmasın biribirimizinherşeyini bilelim derdi dediğiniz gibi bana neden anlatmadın demesin doğru

• baban tüm bunları senin için yapt, kendisi için değil...

babanın düzgün bir adam olduğuna inanıyorsan ve onun ailesi baban için tek kelime ederse zaten çek git !

1|0
    0|0
    • haklısınız bababım durust olduğunu düzgün olduğunu tabi ki biliyorum bunu yüz yüzeyken anlatmalıyım baştan konuşmak en iyisi inşallah olumlu olur herşey

• Sen anlat. Parası olanın itibar gördüğü memlekette tabii olarak babanı kötüler çevre. Babanın borçlu olması aslında sorun değil. Çalışkan biriyse çalışır düzeltir durumu. Gün doğmadan neler doğar kardeşim hakkınızda hayırlısı olsun

1|0
    0|0
    • çalışkan düzeltir düzeltmesinede elde hiç birşey kalmayınca düzelmesi zaman alıyo 4 yıldır düzeltemedi neyse sadece çok borca girdiğini herşeyini kaybetti diye anlatsam yeter sanırım

• kendi çok inançlı hassas bir insandır dediğin gibi olumlu karşılayabilir de insan işte çekiniyo malum artık dışarının sözüne çok bakılo bu devirde neyse bu dediğiin gibi söylücem çok teşekkür ederim

• Sen gönlünü ferah tut rica ederim

• sevgiline anlatmalısın tabikide.

0|0
    0|0
  • Evlenmeyi düşünüyorsun ama sevgilin bunları bilmiyor , garip

0|0
    0|0
    • babamın işini falan bilio her şeyimi biliyor ama bu sıkıntılarda olduğun anlatamadımm onuda üzüp sıkmak istemedim ne biliyimm ama yaza ben nişan düşünyorum diyinceye kadar zaten 2 gün sonra anlatıcam bu zamana kadar anlatamadığm bir hataydı bililorm ama işte:(

• Bence bilmeliydi neyse hayırlısı olsun hakkında bu arada babanın borcunu nasıl kapatacağına da biraz kafa yor

• babamın borcunu nasıl kapatılacak bilmiyorum çok fazla benimde elimde güzel bir mesleğim yok destek de olamıyoruz atama bekliyordum olsaydı kredi çekip kapatıcaktım sadece bankaya borclu olup ben ödecektim ama bakalım kafa yoruyoruz yoruyorum hayırlısıyla hallederiz inşalhh

Kızlar Ne Diyor 2

• Sen sevgiline anlat durumları çünkü başkasından duydugunda hem şok olmaz hemde korur bile..

1|0
    0|0
  • Sen anlatmalisin.

Baskalarinin uyduruk seylerini duyarsa şok olur.ama sen anlatirsan onlarin dedikleri gercek olmadigini bilir

1|0
    0|0
    • evet haklısın şok olur kesinlikle çünkü yaza nişan düşünyoruz yani sıkıntı olmasın demeliyim o benim hep dürüstlüğümü sevdi bunda da dürüst olmalıyım salı günü yüz yüze gelicez bu şekilde anlatsam daha doğru olur galiba

Yükleniyor...