Nedir bu kadınlardaki erkeğe ev işi yaptırma merakı?

Şimdi bir de bu moda olmuş, neymiş erkekte bulaşık yıkayıp cam silecekmiş. Hani vakti zamanında yapmadığımız bir iş değil hacivat, gerek öğrenci evi gerekse askeriye olsun her türlü b.ku yedik orası ayrı da, bu hatunların ağızlarını eşek gibi ayırıp " sizde yapacaksınız tabi hahah " demeleri yok mu ulan eski devir olacak bak bakalım sesini çıkartabilecekler miydi? Bu devirde evlenilecek adam bulmuşta bulaşık yıkayıp paspas atanını arıyor. Bizde istiyoruz bir miley cyrus,pixie lott ama gel gelelim ki imkanlar doğrultusunda elde olanlarla yetinmeye çalışıyoruz. Yetinmeyi bilin da

0|0
15|13

En İyi Kız Görüşü

• Herkes icin gecerli degil bu söyleyecegim ama

cogunlukla suradan da alabiliriz,

bir takim erkekler kadinlara hizmetci muamelesi yaptigi ici,

kadinin bulundugu ikramlari sanki zorundaymis gibi görüp yine öyle muamele ettigi icin,

bazi kadinlarda da bunu asma hirsi oluşuyor.

Eger bir erkek ev isi yapiyorsa,ev isinde yardim ediyorsa kendilerine saygi duyduklarina

inaniyorlar,ancak bu sekilde.Buradan baslayarak.

...

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Aslında kimi bayanların düşüncesi illa iş yaptırmak değildir. Kadınlar başlı başına bir dünyadır. Hem annedirler hem ev hanımıdırlar hem eştirler daha nicesi... İş yaptırma nedenlerinden biri birazda olsun kendilerinin ne durumda olduğunu icraatlı olarak göstermek istemeleridir.

Ama sen çok kötü konuşmuşsun bence, ne demek yetınmeyi bilin. Herkesi bir keseye koyamazsın.

0|2
    0|0
  • Siz pes oynayan ofsaytı bilen kız isterseniz onlar da ütü yapan dolma saran adam ister :D Şaka bir yana ben sevmem erkeğin iş yapmasını daha doğrusu rahatsız olurum, sadece düzenli olsun bu bana yeter.

0|2
    0|0
  • bence her şey karşılıklıdır. sonuçta kadınlar da çalışıyor artık. hem çalıştığı halde evdeki işleri sadece o mu üstlenecek? siz sadece çalışın o zaman. paylaşmalı evdeki işleri çiftler.

1|2
    0|0
    • ikiside calsitiginda zaten pek sorun yok,ikiside calsitiginda genelde cocouklari yok dolasiyla evde pek iste yok,sorun yorgun vaziyette eve gelen erkekden dinlenmesine izin vermeden evdeki islerin paylasilmasini istemesidir cogu kadin erkeklerin agir is saatini dusunmeden gezmeden gelmis gibi ben bugun bunlai yaptim sende bunlari yap demesi,

• çalışmayan kadınlara sözüm yok,çalışan kadınları kastettim.

• Hayat müşterektir..

Kadın dışarıda çalışıp eve para getiriyorsa, erkek de evde yardımcı olmalı.

0|2
    0|0
  • bulaşık makinası alıp arada bir gelecek olan yardımcının parasını da denkleştirdiniz mi işlem tamam aslında :)

0|2
    0|0
  • Öyle cam sil demiyoruz sana. İşin ucundan sen de tut diyoz yani ayıktın ? snn g*tünü toplamak için evlenmicek kadın snle :D

0|3
    0|0
  • aşırı değil ama eşine yardımcı olmalı bir erkek

0|2
    0|0
  • Bunların hepsi ne? BATI !

Çağdaş kadın, feminist kadın diye tabir edilen şeyler daha neler isteyecekler neler.

Eşine yardım etmek sünnettir lakin kalkıp da her şey eşit diyerek adama cam sildiremezsin sürekli.

Batının ve bir takım kafirlerin oyununa geldikçe daha çok duyarsınız bunları beyefendi kardeşler.

Allah'ın selamı üzerinizde olsun, saygılar..

0|3
    0|0
  • Cam silin demiyoruz ama bir kadın iş yapmaya çalışırken erkeklerde biraz yardım etsin, ortalığı düzgün ve temiz tutsun istiyoruz olay bu erkekler farklı anlıyor tabi bunu

0|2
    0|0
  • ben hayatta yaptırmam ilerde sevmem kılıbık erkekleri :))

0|1
    0|0
  • Hasta olundugunda bebek bakıldıgında erkeğe iş düşer yardımcı olmalı..ama durup dururken hadi bulaşıklar bugün benden gibi bir cümle kullanmasın..çalışıyorsamda karşı taraf fazla dağıtmasın yeter..

0|2
    0|0
    • Nadir bir tür. Doğal yaşam alanları çok azaldı :(

• Ama yinede böyle olması gerek :)

• Yaparım ya da yapabilirım demiyorum zaten ama tesisat işinde iyiyim içinden doğalgaz geçen boruya kaynak bile yaparım, mesai saatleri dışında rüşvetsiz çalışmam :-)

• Niye öyle diyosun benim eşimde yardm eder ve çok mutlu olurum bende. Ama bende mutlu ederim tabii. :)

0|2
    0|0
  • benim eşimde bulaşık yıkar,çamaşır toplama arada yemeği indirip sofrayı kaldırır amaaa ya beni çok sevdiği için jest yapar ya da hasta olursam yoksa adam bir tek s.kmeyemi evleniyor,herkesin kendi görevi var

1|0
    0|0
  • Valla benim erkeğim mutfağa girmesin dostum, ben ona bir Geyşa olurum. Yeter ki sorumluluklarını bilen, sadık kibar biri olsun..

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• yapıcaksın arkdaşım öyle bir dünya yok evlilik paylaşmak demek kendine köle bir karşı cins almıyorsun bizim ev halkının yaş ortalaması ben hariç 75 ben sofrayı da toplarım yerleri de süpürürüm camları da silerim çamaşırları da asarım, bak şimdi sana bişey öğreticem düşünmeye başlıyosun "evlendin ama durumunuz iyi değil eşinde çalışması gerek ben çalıştırmam diye atmama düşünüyoruz şurada neyse eşinde çalışıyor eşek gibi çalışıyor hemde yoruluyor hatun eve beraber geldiniz oda çalıştı sende hemde eşek gibi sen oturup hiç bir şeye elini sürmeden eşinin yemeği hazırlamasını izliyorsun sonra yiyorsunuz sen kalkıyorsun o sofrayı topluyor bulaşıkları makineye kaldırıyor sonra kalkıyor yıkanacak elbiseleri makineye atıyor yıkanınca asıyorr vs vs iş yapıyor sende uykum geldi diyerek tv nin başından kalkıp yatıyorsun" köle mi aldın kendine evlilik paylaşmak demektir aile kuruyorsun ortak bir iş yapıyor gibi düşün ortaklardan biri köle gibi çalışıp öteki yatabilir mi bu ortaklık olur mu ?

0|1
    0|0
  • Eşime yardımcı olurum, ne var ki bunda?

Hizmetçilik yapsın diye evlenmiyorum sonuçta...

Hayat, müşterek.

0|1
    0|0
  • ütopya

0|1
    0|0
  • Kızlar da haklı biyerde. Adam akşam eve bir geliyor, yemeği masasında, evi tertemiz falan.

Artık devir değişti. Bayanlar da çalışıp kariyer yapmaya uğraşıyor. Eşitlik peşindeler.

Temizlik mi? Birlikte yapılacak.

Yemek mi? Birlikte yapılacak.

Çocuğa mı bakılacak. Birlikte...

Ama bence de böyle olması daha hoş ve sevimli. Düşünsene eşinle cam siliyorsunuz önce. Sonra o makinayla yerlerin tozunu alıyor, arkasından sen viledayla üzerinden geçiyorsunuz. Güzel bir ekip çalışmasıyla evinizi tertemiz yapıyorsunuz. Daha sonra mutfağa geçiyorsunuz. Akşam ağzınıza layık, güzel bir sofra hazırlayıp birlikte yiyorsunuz. Eee o kadar iş yaptınız yoruldunuz, biraz dinlenmeniz gerekiyor. Sarılıp film izlemeye başlıyorsunuz. Filmin ortasında mısır patlatmayı unuttuğunuz aklınıza geliyor ve ikiniz de üşeniyorsunuz. İşte tam o anda sen centilmen davranıp mısırları patlatıyorsun ve sevgili karından bir öpücük hak ediyorsun.

Nasıl ama? Bakma çok romantiğim aslında ama ruhum Ankaralı napıyım.

1|0
    0|1
  • çocuğu ben doğurdum büyütmek de senin işin...

Korku filmi bildiğin :(

Cam silmek mı yok artık

Bunu yapanla muhabbeti keserim...

0|1
    0|0
  • aynen kardeşim erkek dediğin yemek yapmaz cam silmez bulaşık yıkamaz. erkek adam karı gibi iş yaparmı erkekliğe sığarmı bu kılıbıkmıyız lan biz

0|1
    0|0
  • o kadar da düşmedik ben anneme bu kadar senedir yardım etmemişim ona mı edeceğim kızlar aklınızı başınıza toplayın kocalarınız bu yüzden aldatıyor sizleri

0|1
    0|0
  • Sonra diyorlarki neden erkek arkadaşım yok,neden ayrıldık...

Kesinlikle haklısın,kadın kadın gibi olmalı erkekte erkek gibi.

0|1
    0|0
  • haklısın lan

saten benim ev işi yapmamı isteyen kadına şaşarım

0|1
    0|0
  • Abi ben çözdüm bu garı milletini aşk da aşk derler de aşk dedikleri şey tamamen hırs.sadece bir erkeği elde etmeyi, onu kontrol etmeyi isterler.bu merakları ondan.tamamen kontrol altına alınca da sıkıldım der basarlar tekmeyi.bulaşık yıkamaya başladıysan tekme yakındır.

0|1
    0|0
  • Panpa ben Miley Cyrus istemiyorum o kız ağır kaşar ve çok itici onu belirtmeye geldim gidiyorum

1|1
    2|1
  • Az ye de uşak tut kardeş, sevdiğin kadınla mı evleniyosun, hizmetçi mi alıyosun. hiç bir kadın camları sil, bulaşıkları yıka, yemek yap, ben yatiyim demez sadece iş bölümü yaparsın 3-5 işi halledersin bu kadar zor mu geliyor bir iş yapmak. Kadın işi diye geçiştirme, bayansız bir evde büyüdüğün zaman her zor, pis işi sen yapmak zorunda kalınca anlıyosun kadınların işininde ne kadar zor olduğunu. özellikle eşinde bir işde çalışıyorsa eve geldiğinde senden yardım istemesi kadar doğal bir hakkı yoktur bence. karşı tarafla empati kurmayı dene biraz...

0|1
    0|0
  • nefis tatmini işte :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...