"Nefes al nefes ver;al-ver" Bu teknik yeterli mi ?

Spora başlamadan önce nefes tekniği öğrenmek gerekir mi?

Her sporun başı nefes mi ?

Şimdiden teşekkürler :)

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• Eğer çok nefes alırsan kaslarına çok enerji gider ve bunu yakarsın..Eğer nefesin yetersiz kalırsa vücudun oksijensiz solunum yani fermantasyon yapar.Yine yakarsın enerjilerini.Ama kaslarına daha az enerji gider ve tükenirsin.Oksijenlide 38 enerji üretiliyorsa fermantasyonla olan solunumda 4 üretilir oradan hesapla.O yüzden kıpkırmızı oluruz :)

1|0
    0|0
  • kıt a dur 1 2 :D

1|0
    0|0
  • Dalgıç mı olucan da nefes egzersizi yapıyorsun spor yaparken yapacağın şey ağırlık kaldırırken,veya darbe aldığında nefes vermek,ağırlığı indirirken nefes almaktır ...

1|0
    0|0
  • yaptığın sportif faaliyetler zaten nefes alış verişini düzenlemek için. her spordan önce ısınma hareketleri yapmalısın nefes egzersizi gereksiz. ya da sallıyor olabilirim işin uzmanına danışmalısın.

1|0
    0|0
  • ben en çok tosiba yi seviyom.benim için varsa yoksa o.ama şimdi başka pc almam lazım.bakalım artık ne zaman :)..nefes her işin başıdır :D

1|0
    0|0
    • bizim de led tv'nin taksidi bitsin, heves alıcaz. heves çok fahiş fiyatmış kredi bile çekeriz belki.

• pardon söz bana sandım. pardon :)

• her harekette nefes alıp verme yapılır.misal ağırlık kaldırma işi yapılacak.ağırlıkları eline alırsın nefesini çekersin içine ve ağırlıkları kaldırırken nefeside yavaştan verirsin.ağırlık mak seviyeye çıktığı anda nefesinde hepsi verilmiş olmalı.ağırlık aşağı inerkende nefes alınacak.yoksa çokda bir faydası olmaz hareketin.yine ayak hareketi yapacaz diyelim.sırt üstü yat nefes al.ayakları havaya kaldırırken nefesini ver.indirirken nefes al.

• ağırlık kaldırırken nefes ver indirirken nefes al ! çok derin alıp verme dengele nefes alışverişini...göğüs hareketlerınde derın nefes alışverişi yapabilirsin

1|0
    0|0
    • tam tersi değil miydi? hareketi yaparken nefes alıyorsun, kendini bırakırken nefesi de veriyorsun?

• ağırlık kaldırırken nefes almaya kalkarsak ciğerlere baskı yapmış oluruz buda daha çok yorar bizi...ama kaldırırken nefes verirsek bara ya da dumble neyse baskıyı ona yapar daha iyi çalışmış oluruz

• tabikide hayır ama nefesini ayarlarsan daha az yorulur daha çok yaparsın bu her şeyde gecerli

1|0
    0|0
  • nefes al yeter he

1|0
    0|0
  • yeter, zayıflarsın ve çok sağlıklı olursun.

1|0
    0|0
  • sen spor yapma ne olur :)

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Sadece al Burdakilere yetiyor

nefes vermene gerek yok

2|0
    0|0
  • Zorlanmamak için evet:)

1|0
    0|0
  • derin nefes alıp uzunca vermek

1|0
    0|0
  • pilates de oyle dogru nefes almak ve vermek gerekıyor hareketler daha kolay oluyor başlamadan nefes egzersizliği yapılıyor

1|0
    0|0
  • Önce osss diyeceksin , sonra ellerini birleştir. :D

1|0
    0|0
Yükleniyor...