Unutkanlık bir hastalığın işareti olabilir mi?

Son 5-6 aydır unutkanlık sorunu yaşıyorum. Yapmam gereken bir şeyi unutuyorum, bazen de görüşmeyeli epey olmuş arkadaşlarımının isimlerini unutuyorum. ya da uzun zamandır ilgilendiğim bir hobiye ara verdiysem eğer uzun bir zaman, daha sonra hangi hobiyle ilgilendiğimi bile unutuyorum :( Ya da kitaplarını okumayı çok sevdiğim yazarın adını unutuyorum. Dün mesela okuduğum kitabın yazarı dilimin ucundayken hafızamı ne kadar zorlarsam zorlayayım aklıma gelmedi . Üstelik o yazarın ben 5 tane kitabını okumuştum, ama aklıma gelmiyor yazar. Bu bir hastalık olabilir mi?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Depresyon belirtisi olabilir.Öncelikle nörolojiye gidip b12 değerine baktırmalısın.

1|0
    0|0
    • sanırım depresyon belirtisi ya da geçirdiğim ağır depresyondan da olabilir. Yaklaşık 7-8 ay önce ağır bir depresyon geçirmiştim, ondan dolayı olabilir sanırım.

• Depresyon tam tedavi olmazsa unutkanlık devam eder ama.

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben 2-3 senedir yaşıyorum B12 hapı kullana kullana midem delinecekti berede ise bende ilacı bıraktım başka yollarla geçirmek istedim kitap okuyarak ezberler yaparak biraz faydası var

0|0
    0|0
    • B12 yapar mı? bende de B12- kansızlık ve demir eksikliği var. Bir müddet ben de kullandım bu hapları

• ben unutkanlığı geçirsin diye kulandım başka haplarda kullandım ama dedim gibi bir işe yaramadı

• damar tıkanıklığı ya da çok masturbasyon yaptığın içindir kesin '!

0|0
    1|0
  • dikkat eksikliği gibi sorunlar yaşıyormusun ?

0|0
    0|0
    • evet son 5-6 aydır o da var. bir de sesli ortamlardan çok rahatsız oluyorum. yüksek seste tv izleyemiyorum, aynı şekilde müzikte dinleyemiyorum. Yüksek sesle konuşan insanların yanında duramıyorum, kafam ciddi anlamda şişiyor. Ve hep uyumak istiyorum, çok yorgunum genel anlamda .

• bir psikiyatriste görünmelisin.

• Teşekkür ederim

• alzheimer belirtisi olabilir doktora git

0|0
    0|0
    • 24 yaşındayım ama , alzheimer için çok erken değil mi yaa :/

Kızlar Ne Diyor 3

• Bende bu sorun senelerdir var ve yas ilerlecikte daha kotu oluyor..

Eger cok stress varsa ya da eskiden yasadigin agir traumalar problemler veya simdiki kafana cokk tagrigin bisey varsa ondadir.

Eger oyle degilse ya sen bu sorunu kafana taktigin icin ilerliyordur ya da fark etmedigin bisey seni asiri derecede etkiliordur.

Ama tabikide doktor sana bir yontem gosterir.

Cok takma salla gitsin yoksa inanilmaz hizli ilerler ozaman toptan doktorluk olursun sana tavsiyem.

1|0
    0|0
    • evet stresli bir yapım vardır, ve çok takıntılı bir tipim, her şeyi kafama takarım. 4 yıllık ilişkim bittikten sonra ağır bir depresyon geçirdim. Belki de ondan olabilir, teşekkür ederim

• Tm ayni ben... takintilar seni depresyona iter zor cikarsin derine girdim mi ... ben kac senedir icindeyim... insan saniyor ki herse iyi gzl ama aslinda kendini bilmeyerek oyaliyor ve bu cok kotu... gzl kardesim eger daha cok batmak istemiyorsan doktora gorun... tm oda seni pat diye kurtarmicak belkide cokta yardimi dokunmicak ama biyerden baslamak lazim... inan bana bu unutkanlik cok cabuk ve sessizce ilerliyor ve sen bunun farkina bile varmasin. Zamanla insanda utaniyor...

• Evet doktora görün.

0|0
    0|0
  • balık yemelisin

0|0
    0|0
Yükleniyor...