Ulan bu batı hırsızların elini kesene, zina yapanı taşlayana, yanlış bir şey yapanı kırbaçlayana...

şeriatçı, geri kafalı, medeniyetten uzak dediler de Afrika'da, Hindistan'da, Vietnam'da vs. başka aklıma gelmeyen yerlerde milletin elini neye dayanarak kesti, madende çalışan kadınların rahimlerini niye aldırdı, gözlerini niye kör etti? Hadi Müslümanların dinine göre yaptıkları şeyler günahtı böyle cezalandırmışlardı da o Afriada'ki, Hindistanda'ki vs. yerlerdeki insanların tek günahı masum olmaları mıydı? Ve hala da medeniyet getiriyoruz diye bunları yapmaya devam ediyorlar.

Ha doğru onlar medeniydi, yaptıklarının hiç biri kanunsuz değildi ve etikti pardon(?)

Diyeceğim şu ki dünya görüşü bizden farklı olan ve bizden daha çok materyalist düşünen şu Batılı ülkelerin medeniyet dersi vermelerine sessiz kalmayalım sen kim oluyorsun da medeniyetten bahsediyorsun diyelim.

Son dip not: Şeriatı savunduğum falan yok şimdi konu bu değil çarpıtılmasın.

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Cevap vereyim Canim kardesim.

O sömürügü yapan Bati degildi bu pislikleri yapan Batida yasayan pislik para pesinde olan kisilerdi. Genel halka bunu düsüremezsin. Cünkü Batida insanlar örnek olarak Amerikanin iraka girmesini yanlis buluyor, sadece petrol icin yapildigini biliyorlar ve kiniyorlar.

Peki bu kisiler toplumu müslüman olan ülkelerde yok mu ? Tabiki var. Örnek olarak Sudi Arabistan yönetiminin Amerikalan arasinda ne fark var ? Amerika Iraka girerken kim susup destek verdi ? Sudi Arabistan ne dedi ?

Erdogan ben Amerikadaki askerler saglam geriye gelebilmesi icin Dua ediyorum demisti hatirliyorsan.

Bunun bati veya dogulan alakasi yoktur. Ve müslümanlarda az pislik yapmadi emin ol.

Ama fark olan bugün Batidaki insanlarlar taslamanin, el ve kafa kesmenin yanlis oldugunui bilirken, müslümanlarin bircogu bu insan disi olayi hala destekliyor.

Anliyormusun farki ?

0|0
    0|0
    • Ben de sana bizimle batı aramızdaki farkı anlatayım mı? Onlar ile bizim dünyaya bakış açılarımız farklı onlar bizlerden daha materyalist düşünüyorlar. 3-5 örnek vererek işi çarpıtma genele bakarsak öyle. Çok sevdiğim de bir söz var bu söz her şeyi açıklıyor. "Bütün Kur'an ları yaksak, bütün camiileri yıksak Batı için biz hep İslamız, hep karanlığız ve hep düşmanız bu değişmez."

Şöyle bir karşılaştırma yaparsak da Doğu'dan 1 tane paragöz çıakarsa Batı'dan 10 paragöz çıkar.

• Gercek mi ? Ben kendim almanim sanirim durumu daha iyi algilayabiliyorum ama senin dedigin olsun

• İbadethanelerin doluluk oranı bile bunu görmemize yardımcı oluyor zaten de neyse uzatmayalım boş ver tamam bütün kötü özellikler bizde iyiler de batı da ama biz hala anlamıyoruz boş ver sen de kafanı yorma.

Yükleniyor...