Yanımdaki beni taşıyabilsin-yanıma yakışsın mantığı nedir?

her akşam iş dönüşü eve geldiğimde ne yazıktır ki bizimkileri evlendirme programını izlerken buluyorum. ister istemez o hipnoza ben de giriyorum. ve birşey sinirime dokunur oldu; çoğu adayın ağzında iki cümle var; "beni taşıyabilsin" ve "yanıma yakışsın." yahu bir insanın özgüveni ve egosu bu kadar tavan yapmış olabilir mi aklım almıyor. gerçi bu mantık sadece o programda olanlara ait değil; çoğu kadın ve erkekte var bu günümüzde. taşımak ve yakışmayı başka şekillerde de anlatabilirler diye düşünüyorum. bu nasıl bir mantıktır; yoksa bu ayrıntıyı belirtenler doğru yolda da ben mi fazla takıldım? :) fikirleriniz nedir?

0|0
1|19

En İyi Erkek Görüşü

• beni taşısın; alış veriş yapacağımda anneme babama lazım olduğunda para versin, evi olsun arabası olsun bana rahalık sağlasın..her istediğimi alayım yiyip içip gezeyim..

yanıma yakışsın; saçları olsun,zayıf olsun, güzel giyinsin benide güzel giyindirsin..

rezillik başka bişey değil..para için artık ne gurur kalmış ne haysiyet..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• insanların kendilerine duyduğu özgüvenden başka hiç bir şey. sanıyorlar ki ömür boyu vücudu pırıl pırıl olucak... hiç buruşmıcak...

0|0
    0|0
  • kendini beyenmeyen catlar ölürmüs derler..

Onlardaki bu kasit aslinda bana göre yani.. maddi anlamda bana yetsin bayanlar icin erkekler icinde güzel olsun herkes desin ki aa filancanin karisina bak ne güzel

o hesabi

0|0
    0|0

• Bu lafı söyleyenleri akıl fikir olarak son derece cüce buluyorum. BU aşağılayıcı bir tabir. Yanıma yakışsın, sen kimsinki insanlar sana yakışsın, mütevazi olmak lazım. Beni taşısın, oldu canım sana bir hamal gelsin der insanlar. BU lafın yerine söylenebilecek tek cümle şudur. Kalben fikren anlaşabileceğim bir insan demek lazım.

0|0
    0|0
  • Yolda kaldırtarak baktırsınlar taşıyabiliyormuyuz haha :D

0|0
    0|0
  • Aslında durum tam tersi. Özgüveni ve egosu tavan değil, tabanda. Aşırı özgüvenli gibi izlenim vermeye çalışıyorlar.

Karşıdakinde olabildiğince çok fazla "üst düzey kriter" aramalarının nedeni "Benim çok eksiğim var, gelecek olan kişi benim eksiklerimi kapatmalı" düşüncesi. Bu kişiler kendilerini "yarım elma" görür. Halbuki kimse "bir başkasınca tamamlanası yarım elma" değildir, herkes ayrı birer elmadır.

Elmalar da davul misali dengi dengine... O programdakilerin hayat arkadaşları da kendi denklerinde olacaktır. Bakmayın siz öyle dediklerine.

0|0
    0|0
  • güzel bir ayrıntıyı sormuşsun teşekkür ederim bana göre kendi sorumlulugunu bir başkasına yüklemenin bir türü beni taşıyabilirmi sen taşınacak birimisin yoka yaşanacak birimisin yanına yakışmaya gelince böyle bir soru mantık hatası benceyürek sevdimi yakışmışmı yakışmamışmı bakmıyor yanına yakıştı diyelim tablomu bu duvara asıcak deyilsinya geçinebilicenmi sen asıl ona bak burda şuda var be oldugum gibi kalim karşımdaki bana uysun ya da kendini bana göre ayarlasın mantıgı bu

0|1
    0|0
  • Oraya çıkabilecek kadar umutsuz birinin kendini prens veya prenses olarak görmesinden kaynaklı bir abukluk bence. Dinlersein, sorarsın, düşüncelerin uyarsa, olur diyorsan devam edersin yoksa gerisi yalan.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle aynı düşüncedeyim. Bir kere oraya giden insanların mantığından şüphe duyarım. O ne öyle hayvan pazarından davar seçer gibi eş seçmek O_o İnsanın karakterini sorgulayacaklarına o gün gündemde ne olmuş diyor soruyor biri, neden miş ? Eş adayı genel kültürle alakalımıymış onu test ediyormuş. Büyük konuşmak istemem ama oraya gidip bir eş bulacağıma ömür boyu bekar kalmayı tercih ederim.

0|0
    0|0
  • hamal mı arıyorlarmış?

0|0
    0|0
  • geleneksel yollarla evlenemeyecek kadar mimlenmiş bir avuç anormal insan bence onlar.haaa yaşlıları anlarım.belki yanlız yapamaya bilirler ve belli bir yaştan sonra insan yanlız yapamıyor ola bilir.ama yaşı bormal olan insanlar oradaysa bilki akılları fikirleri normal değil.zaten birazcık incelediğinde evlilikten daha çok resmi anlaşma gibi.evin varmı?(amlakçımıdır nedir)araban varmı(anket yapıyor sanki)nekadar maaşın var(istatistik peşinde mübarek)

0|0
    0|0
  • brezilya evlilik programları çok daha iyi. iç çamaşırlı ablalar oynuyor, öpüşüyorlar filan. öyle olacak program dediğin.

0|0
    0|0
  • Cok haklisin. Ben o programları eğlenmek için izliyorum. Cok ciddiye alma

Aşk sozleri soyleyip el ele tutusarak gidenler ertesi gün kavga dövüş geri geliyor. :)

0|0
    0|0
  • ne egosu yahu konusacak baska bisey bulamiyorlar garibanlar napsin iste biseyi ezberlemisler geveliyorlar zaten tip olsa oraya cikarlarmiydi

0|0
    0|0
  • sen doğru yoldasın onlar kendilerini dev aynasında görüp kendi kendilerini tatmin ediyplar.

0|0
    0|0
  • kendini bir bok sanan bok beyinlilerin lafıdır

0|0
    0|0
  • Onu birak deniz kenarinda villasi olsun diyorlar kendisi kendini satarsa 1 villa parasi edermiki ?

0|0
    0|0
  • bir araba bir de çanta alsınlar o zaman :D

0|0
    0|0
  • çünkü artık menfaat var karşındakini sevmek için değil ya tipi ya parası için seviyor yanında gezdiriyor..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Onlara nakliye sirketinin numarasını vermek istiyorum.suralarda olacaktı...

0|0
    0|0
Yükleniyor...