Sokak çocukları hakkında ne yapardınız?

Geçen günlerde İstanbul'un en soğuk günlerinden birinde akşam üzeri dershaneden çıktığımda eve doğru yürümeye başladım.Karnımında verdiği acıkma hissi beni daha hızlı yürümeye zorluyordu.Yürürken esnafların ardı sıra dizildiği bir caddeye girdim. Lokantanın önünden geçerken 8-9 yaşlarında tahmin ettiğim bir çocuk lokantanın camına yan yaslanmış içerdeki yemeklere bakıyordu.O kadar etkilenmiştim ki o an içim parçalandı. Çocuğa yaklaştım dedim yemek yemek ister misin? kafa sallayıp hıhı dedi.Gel dedim tuttum kolunda içeri girdik.Dedim hangisinden yemek istiyosan ye.Bişey demiyodu. mercimek çorbasıyla kurufasulye söyledim.Kendimede mercimek çorbası.Çocuk o kadar iştahlı yiyordu ki o an ah dedim lan bir zengin olsamda şu çocukların karınlarını bir gün olsun doyurabilsem. Çocuğu izliyodum.Doyduğunu bilmek beni dünyanın en mutlu insanı yapmıştı.adı Yunusmuş.Yemeğimizi yedik çocuğa ne sorsam korkarak çekimsek cevaplar veriyodu. Ordan çıktık çocuğa 5 tl para verdim canın bişey çekerse alırsın dedim.Ne yapalım öğrenciyiz.Ayrıldım ondan eve gittim ama aklım bir kaç gündür onda...

Yunus ne yaparsın nasıl yaparsın bilmem ama kendine iyi davran...

not:Abi o kadar gereksiz şeylere para veriyosunuz.Bi kere fakiri, muhtacı doyurun onun duası yeter be

Siz olsaydınız benim yerime ne yapardınız?

0|0
12|9

En İyi Erkek Görüşü

• Yaptığın çok güzel tabi ki senin gibi yapar gücüm yettiğince yardım ederdim.Sokaktalar da yunuslar mehmetler çok o kadar kibirli olduk ki kimse onları görmüyor

3|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• en iyisini yapmışsın ama öyle çocukları acaba dilendiriyorlar mı ne yapıyorlar bir öğrenmek veya ailesinin maddi durumu kötü mü öğrenmeyeçalışmak gerek. en azından belli zamanlarda gıda yardımı falan yapılabilir.

1|1
    0|0
  • Ben de yardım ederdim. Hatta çocukla iletişim halinde olmak isterdim. Ona ve ailesine bir şekilde ulaşıp daha da yardım etmeye çalışırdım. Gerekirse arkadaşlarımdan, tanıdıklarımdan da maddi yardımda bulunmasını isterdim. Hem biçok kişiyi de sevabıma dahil etmiş olurdum :D Çok iyi yapmpışsın bence

1|1
    0|0
  • Hep değinmek istediğim bir konuydu aslında . Sabahları servis beklerken montla botla üşüyorum ama sabahın 6sında o minik eller kağıt topluyor çöp topluyor hep içim sızlıyor ama elden ne gelir ki ? Ben sahip olduklarımdan utanıyorum çocuklar üşüdükçe aç kaldıkça . Elimden gelse 20 tanesini evlatlık alırım. Yapılan bencilliğede sahip olduklarımada kızıyorum. Hakedicek naptım diye.

1|0
    0|0
  • off okurken bile duygulandım. Öğrenci halinle bu davranışı yapman etkiledi beni.

İnsanlığın son kırıntılarındansın.

0|1
    0|0
  • seni tebrik ediyorum gerçekten iyi bişey yapmışsın

0|0
    0|0
  • ne kadar muhteşem bir şey yaptığının farkındasındır. TEBRİK EDİYORUM...

o dua hergün dilimde zaten, zenginlik bile değil kendi maaşım olsa da dilediğim muhtacı yedirip giydirsem keşke.

para denilen menem şey neden hep merhametten yoksun cimrilerin elinde olur ki? diyesim var...

ama biliyorum inşaAllah bir gün onları mutlu etmek nasip olacak bana da..

0|0
    0|0
  • Senin yaptığının aynısını yapardım.Ailemden böyle gördüm çünkü.Annem ne zaman böyle birini görse yardım eder,kışın yanında fazladan eldiven taşır üşüyen birini görürse versin diye.Olması gereken de bu bence.

0|0
    0|0
  • Yapılan iyilik ifşa edilmemeli lakin aferin sana genç! Allah razı olsun senden.

Senin gibi duyarlı merhametli abileri ablaları oldukça o çocuklar iyi hissediyor, dünyada iyi insanların da yaşadığını biliyor.

Allaha emanetsin.

Saygılar..

0|1
    0|1
  • tebrik ederim.allah raziolmustur ins.daha cok verir sana bu vesileyle ins.yardim etmissin bakip gecmemissin farkindalik cok hos bisey.daim olur ins.gucun yettigince.

0|0
    0|0
  • Bunu kimseye anlatmazdım:)

0|0
    0|0
  • Bende olsam aynısını yapardım galiba. Dediğin gibi gereksiz şeylere çok para veriyoruz.

0|0
    0|0
  • Bende görsem yardım ederdimm çok iyi yapmışsın:)

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• sen o garibi doyurmuşsun ne güzel . YÜCE RABBİM de inşallah senin sıkıştığın zamanda hızırını yollar yar ve yardımcın olur inşallah

1|3
    0|0
  • Bu duyarlı arkadaşımızı alnından öpüyorum

Mucx

Seni ayakta alkışlıyorum

Evet arkadaşlar siz olsaydınız bu çocuğun yerinde ne yapardınız ?

Ben söyleyim; umursamazdı bile çoğu.

1|1
    0|0
  • yapilan iyilikler anlatilmaz anlatirsan daha cok gunaha girersin kardes.

0|1
    0|1
  • Giderdim markete mama alır köpeklere dağıtırdım.

0|0
    0|3
  • bravo kardeşim en iyi şeyi yapmıssın

0|0
    0|0
  • helal kardeşim sana çok güzel bir iş yapmışsın bende senin yerinde olsam aynısını yapardım elbette.

0|0
    0|0
  • ben olsam bir tiner alir verirdim icleri isinir: )

0|0
    0|0
  • çok ii yapmışsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...