Miras dağilimi nasil olur:?

babam vefat etmeden önce bütün malını varlıklarını benim üstüme geçirmişti ama kimse bilmiyordu bana sen adaletli olursun demişti ticaret yaptıgı işin yarın ne olacagı belli olmaz diye mallarını benim üstüme yapmıştı.. 4 daire 2 işyeri var bunlar kirada bankadaki paraylada 2 daire alırsın biz 2 tane kız kardeşim var evli onlar için canımı bile veririm ama gel gelelim enişteler adam değil sizce dinimize göre 3/1 kız alır sizde dine göremi dagıtmalı yoksa malları adeletlimi dagıtmalı:?

0|0
2|8

En İyi Erkek Görüşü

• madem 2 daire daha alabiliyorsun o zaman 2 şer kız kardeşlerine 2 tane de kendine daire ve 2 iş yerini de annende kalsın şimdi para verip parayı eniştelerine geçmesinden kurtulmuş olursun hem de ablalarının mirasının kendilerinde kalmasını sağlarsın. ben herşeyin eşit dağıtılmasından yanayım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• eşit pay alma hakkı var kardeşlerinin.

0|0
    0|0
  • Adeletle dağıt din göre değil baban boşuna senin adeletine güveniyorum dememiş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Ne dini ? Kanun denen bir şey var. Şeriat ile mi yönetiliyoruz ?

0|0
    0|0
  • Kızlar derse ki istediğin gibi paylaştır, kafana göre dağıtabilirsin ama mahkemelik olursanız zike zike herkese eşit pay düşer. Eşit dağıt, hain eniştelerin parayı çar çur etmesini bir şekilde engellemeye çalış.

0|0
    0|0
  • sen 4 e böl annen kardeşlerin ve sen..hak olan o..

0|0
    0|0
  • Miras dağılımı ilgili kanunda belirtilmiştir. Dağıtım adaletli bir şekilde hukuken yapılmalıdır.

0|0
    0|0
  • Merhaba muhterem;

4 daire 2 iş yeri diye hesaplama; 1 iş yeri bazen 2 , 3 daire yerinde.

Rayiç bedellerini hesapla tüm malların.

Ya da razı olurlarsa 2 işyeri 1 daireyi sen kendine al

1 Daire ; bir kıza

1 Daire ; diğer kıza

1 daireyi de sat ikiye böl, iki kıza da taksim et

Her kıza 1 buçuk daire vermiş olursun

Razı olur musunuz de bunu yapmadan önce.

Razı olmazlarsa dediğim gibi yap gerisini önemseme.

0|0
    0|0
  • Kardeşlerin nasıl düşünüyor.

0|0
    0|0
    • şimdilik işyerlerinin kiralarını alıyorlar bana bıraktılar tamamen

• müslümansan dine göre olmalı.babanda adaletine güvenmiş.gelir getiren şeylerden oranınca her ay ya da yıl paylarını verebilirsin bence.sen yinede bilene danış.konu hassas kul hakkı var

0|0
    0|0
Yükleniyor...