Kilo vermeye devam etmeli miyim?

Merhaba. 171 boyunda 63-64 kiloyum (oynuyor). 6 aydır haftada 4 gün spor yapıyorum yaklaşık 7-8 kilo verdim. Spora devam ediyorum, edeceğim. Sporla verdiğim için fit bir görünümüm var ama 60a inmeyi planlıyorum. 64 ideal mi 60a inmeli miyim sizce?

0|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• Fit bir görüntün varsa kiloya takılma. Zayıf şişman denen bir şey var (skinny fat) yani tartıda 55 görsen de vücut yağ oranın fazla oluyor. Yağ oranın %19-21 aralığında olduğu sürece mükemmel görünürsün, vücut ağırlığına göre değerlendirme yapmak sağlıksız. Ayrıca erkeklerin 55 kilo demesine bakma, fit ve kas ağırlığı fazla olan biri 55 kiloda hastalıklı görünür. Bence 60-62 arası ideal.

1|0
    0|0
    • Yağ oranım %22 şu an spora devam ettiğim için onu ideale indiririm :) Dediğin gibi 55 kiloda ben tam bir iskeletor olurum 64de bile kemiklerim gözüme batmaya başladı 55i düşünemiyorum bile. 60-62 arası iyi olur gibi geliyor bana da. Teşekkürler cevabın için :)

Erkekler Ne Diyor 11

• hala yağlı olduğunu düşünüyorum ama güzel zayıflamışsın belki biraz daha hızlı olabilirdi olmasada olur bence kilon 55 kg geçmemeli

1|0
    0|0
    • Asıl amacım tartıdaki rakam değil yağ oranımı düşürüp kası arttırmaktı zaten. Yağ oranım %22 şu an ben yağlı olduğumu düşünmüyorum.

• Var zaten idealim mükemmelim demiyorum ben :) Sadece şişman görünen bir 64 değilim yağım az demek istediğim.

• spora başlayıp alışmışken devam et hayat kaliteni çok arttırır kilo olayıda sna kalmış bişey boy kilo endeksi diye bir heap var internette ara görürsün bir hesabı var onun sağlıklı bir vücüt için uzmanlar öneriyor bir heapla bakalım ne çıkacak sonar deavam et..ama sporu hiç bırakma

1|0
    0|0
  • iyi bence yeterli

1|0
    0|0
  • Sırt ve omuz kasların eğer yeterince gelişmişse 55 e kadar yolu var. Aksi taktirde kemiklerin görünür bu da göze batar.

1|0
    0|0
  • hıc gorek yokkkkkk :) ama anı kılo verdıgın ıcın sıkılastırman lazım vucudu yoksa daha kotu gozukuyor

1|0
    0|0
  • iyidirrr iyi

1|0
    0|0
  • İdeal gibi şu anda ama sen bilirsin

1|0
    0|0
    • Görüntü iyi bence ama rakamlara takılı kaldım sanki biraz.

• 60 - 62 ideal

1|0
    0|0
  • 60 tam olur 64 fazla .

1|0
    0|0
  • 52-53 falan iyidir.

0|0
    0|0
    • Şu kiloda bile bütün kemiklerim hatta kaburgalarım çıktı iskeletor olmak istemiyorum.

• İşte olay o zaten ben o kadar kemik ya da 75 göğüs gibi küçük göğüs sahibi olmak istemiyorum. Tamamen zevk meselesi bence.

• Peki.

• 60 olsan iyi olur

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• 60 olsan çok daha iyi olur

1|0
    0|0
  • muhtemelen böyle de iyisindir fakat 62 filan muhteşem olabilir :)

1|0
    0|0
    • Galiba 62 falan 60 a göre daha iyi olabilir evet :)

• spor yaptığın için fit görünüyorsundur ama bence sporu bırakma spor bir yaşam tarzı

1|0
    0|0
    • Bi 64 gibi durmadığım düşünüyorum o yüzden devam etsem mi arada kaldım. Bırakırsam yemeye de başlarım heralde o 7-8 kilo 10-15 olarak geri gelir :)

• ben 75 kilo falanım boy uzun kemiklerim iri s m beden falan giyiyorum olduğundan zayıf göstermek iyi bişey o yüzden spora devam et fit kalırsın kilo vermene gerek yok yaptığın spora göre yediklerini arttır böylece rahat rahat yersin :)

• 60a in bence boyun uzun zaten

0|0
    0|0
  • Benim boyum 1.74 kilom 60. Boyum senden uzun kilom daha az ama bu bana bile fazla geliyor. Sen beğeniyorsan kalsın tabi.

1|0
    0|0
    • yani spor yaptığım için yağ oranım çok düşük yağ değil kas ağırlığı o daha çok o yüzden sordum zaten. Sıkı bir görüntü olduğu için itici durmuyor. Yine de başlamışken versem daha iyi.

• Yani ben de lisanslı sporcuyum 6 senedir ama ne biliyim yine de bana fazla geliyor sahsen.

• Aramızdaki fark o zaten ben göze güzel gelecek kadar fit olsam yeter :)

Yükleniyor...