İnsanların birbirini tanıması için...

"İnsanların birbirini tanıması için en iyi zaman, ayrılmalarına en yakın zamandır". demiş Dostoyevski...

Tek satırını anlamadan okuyup özetleyip sunumunu yaptığım makaleler var. Fakat şu durumun gerçekliğini her defasında görsem de baştan önlem almakta sıkıntı yaşıyorum.

Önerisi olan?

Peki ya, hatrın kahve fincanına bölünebilme kuralı neydi?

0|0
6|13

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü artık mücadeleden vazgeçme zamanıdır ayrılık. Kendini birakmisliktir. Öneri yok sen insanlara guveneceksin (bu seni sen yapacak) onlarda kişiliklerine göre davranacaklar. Hayat böyle devam edecek önemli olan bunun farkında olarak yaşamak. Ama güvenini kaybedersen...ışte o zaman savaşın kendinle olur.

Kahve olayını uygulamalı göstermek istiyorum :D

0|0
    0|0
    • ilişkilerimizde kişiliğimizden bu kadar çok mu vazgeçiyoruz ki ayrılınca işler değişiyor, bilinçli bir oyun mu yani hepsi :)

kahveyi sade severim, şeediyim de :))

• peki bakalım

• Teşekkür ederim arkadaşım :)

Erkekler Ne Diyor 12

• "Afrika'nın uçsuz bucaksız topraklarında bahar yağmurlarıyla oluşup, yaz güneşinde yok olan geçici göller varmış. Yerliler dermiş ki: "- Sular yükselince balıklar karıncaları yer, sular çekilince karıncalar balıkları..." Yani bugün karıncada olan üstünlük, yarın balığa geçebilirmiş. Kimin kimi yiyeceğini, suyun hareketi belirlermiş." Alıntı Filmlerde dikkat ettinizmi bir beldeye bir yabancı gelir şivesi farklıdır o yörenini insanıyla kaynaştıkça kendi şivesi de değişir ya yerli halkın şivesine de yerleşen kelimeler olur bazılarının da tamamı değişir kozmopolitan bir dildir artık onların dilleri.. Ne zmanki yabancı beldeyi terk edip gider işte o zaman geride bıraktığı yabancılaşmış bir toplum olur... İnsanların birbirini tanıması için en iyi zaman, ayrılmalarına en yakın zamandır" der Dostoyevski... gerçek yüzlerini onlar gidince tanıyacaksınız... Muhtemelen, bizler insanlık tarihi nin en fazla tüketen kuşağıyız.

İnsanların kalitesini, onların sahip oldukları maddi değerler değil, ahlaki ve manevi değerlere saygınlık derecesinin belirlediği bilinmektedir. Bu pencereden bakıldığında, dürüst insanlar başkalarını yanıltmak (aldatmak) için maske takmamaktadırlar. insanların gerçek yüzlerininin ilk bakışta görülememesinin altında yatan, karşısındakinde olan beklentileridir. Beklentilerine kavuşamayanlar, ayrılma aşamalarında maskeye ihtiyaçları kalmadığı için çıkarmakta ve karşımıza gerçek anlayışları, yüzleri çıkmaktadır. Sizi insana ait hiç davranış şaşırtmamalı ve hayal kırıklığına uğratmamalıdır. Unutulmamalıdır ki; hiç kimse size karşı değildir. (kimi) İnsanlar sadece kendi tarafındadırlar.

0|1
    0|0
  • bir insan neden ayrılmak ister ?

çünkü karşısındakinin gerçek yüzünü görmüş ve bunu beğenmemiştir.

bir insan neden gerçek yüzünü sonradan görür ?

çünkü sen ilk başta ona gerçek seni göstermemişsindir

bir insan neden böyle gerçek yüzünü göstermez ilk tanıştığından itibaren ?

çünkü beğenilmemekten korkar

bir insan neden beğenilmemekten korkar ?

beğenilmezse kendine olan özgüvenini kaybeder

o zaman nolur ?

bilmiyorum çünkü hiç kimse gerçek yüzünü gösterecek kadar fedakar değil,

iyi geceler

0|0
    0|0
  • aşkın şarabını yudum yudum içersin yüreğin sarhoş olur mantığın kaf dağının ötelerine ulaşır mecnun misali çöllerde gezinirsin aşkın ilk kıvılcımı insanı pembe hayallerin dünyası sürükler dünyanın en iyi insanı gözlerinde sevdiceğin olur gün gelir ufukta ayrılık rüzgarları esmeye başlar yüreğinde fırtınalar kopar yüreğinde depremler olur fay hattına döner zihnin ve kalbin bunun sorumlusu sevdiceğin olur bir zamanlar kör kütük aşık olduğun kişi gözlerinde dünyanın en kötü insanı olur çünkü aşkın panzehiri nefrettir her aşkın sonu gürültülü bir kavga her aşkın sonu kötü bir ayrılık...

0|0
    0|0
    • bu hiç değişmez mi, illa hepsi böyle mi olur

• rus olsun can olsun son nefesim rus olsun:)) rusya da yabancı erkeklerle kırıştırıyor ben napıcam:((

• hala akıllanmadıysan tam gaz devam ne diyim sana ben :d

• o kahveyı ıcenler vefalı durust kımseler olursa hatırı vardır bes para ıcmez ınsanın ıctıgı kahveye hatır gostermesı beklenmez

0|0
    0|0
  • Müdür, söyleyen iyi demiş. Bence baştan önlem alma sıkıntının olması iyi. Eğer önlem alırsan gerçek yüzünü göremezsin, burada bir paradox yaşıyorsun bence.

0|0
    0|0
    • bi önlem alma sevdasında olarak değil sadece fikir yürütmeye yardımcı olması açısından genelledim ;)

• 5* ı veriyim fıtıfıtı kaçıyım ben yoksa bu soru başında sabahlarım

0|0
    0|0
  • Valla ayrılmayı felan değil de bence bir insanı en iyi borç verdiginde tanirsin. Borcuna ve ödeme zamanına olan sadakati kişiliğinin aynasıdır

0|0
    0|0
  • meyyem ne diyon sen Allah aşkına :D

0|0
    0|0
  • insanoğlu çiğ süt emmiş ne peki...?

0|0
    0|0
  • bi şey anlamadım

0|0
    0|0
  • dostoyeski söylemişse dogrudur

0|0
    0|0
  • daha önce ayrıldıklarıyla mı konuşmalı ki ya da arkadaş seçimi filan işte

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Çok garip bir paradoks var orada. Mutlu başlayan güzel giden ilişkiler de denge bozulduğunda ayrlık kararı alınır ya da karara bile bağlamadan soğuyarak uzaklaşır insanlar...

Tam o noktadan önce tartışmalar, kavgalar, çıkar çatışmaları gerçek yüzünü görme nedenin olur ya da ayrlıksa işin sonu çiftler agresifleşip birbirinin canını kasti yakar...

Ama yaşarken severken ne karşı taraf acımasız ve bencildir ne de biz...

O halde o son noktada mı tanıdık onu gerçek yüzü o muydu ? Yoksa sondan öncesi mi onu gerçekten tanıdığımız zamandı ?

Ayrılmaya yakın tanıyıp da kaybettiğimiz zamana acıdığımız ayrılmak zorunda olmasak birlikte mutlu olacağımıza inandığımız insanlar vardır bir de...

Ben o son noktadaki samimiyete de çok inanmam. Akılda güzel kalmanın son çabasıdır o...

0|1
    0|0
    • aşkın için o şehrin nüfusu 1'dir derler. yaşadığın bencillik değilse bu nedir peki?

ve gerçekten bir "çaba"dan mı ibarettir samimiyet?

• rahatsızlık verdiysem özür dilerim.. iyi geceler :)

• Estağfurullah üstünde düşünmek gerek uzun uzun söylenecek her şey çok kısa..eyvallah:)

• insan kendi kalitesini en çok kavgada ele verir. bu yüzden henüz ayrılık aşamasına gelinmemişse bile her kavga aslında karşıdaki kişinin nasıl biri olduğunu bize gösterir. sadece bizler o an için gördüğümüz şeyi kabul eder ya da etmek istemeyiz o kadar.

0|0
    0|0
  • sınırları zorlandığında bir çok insan öcüye dönüşüyor,aynı anda hem emosyonel hem de maske zor olur:D

1|0
    0|0
  • Kafam karıştı toparlayacağım cümleleri yoksa tam cevaplayacak soru

5*

0|0
    0|0
  • Mantıklı geldi bana yazdığın söz. Ayrılmaya en yakın zamanda insan bir anlamda onu kaybetmeyi göze almış oluyo kendi kişiliğini belli etmekten çekinmiyo

0|0
    0|0
  • Charles Bukowski de demiş ki "Dostunu tanımak istiyorsan kodese gir"

0|0
    0|0
Yükleniyor...