Erkekler neden kadınının çalışmasını istemez

selam arkadaşlar sevgilim ilerde çalışmanı istemiyorum her fikrine saygı duyarım ama bu olmaz kadınımı çalıştırtmam diyor. 1.si ikna etmek için ne yapmam gerek. 2.si neden çalışmamı istemiyor?

0|0
10|25

En İyi Erkek Görüşü

• Kafasında başka şeyler vardır.

Bende istemem ama madem gerekiyorsa çalışması çalışır, haremlik selamlık pek iyi olmuyor.

Örnek verecek olursam eşimin otobüse dahi binmesini istemem o kadar insan biniyor erkekler bayanlar aynı havayı teneffüs ediyor kim bilir o herifin aklından neler geçiyordur mesela belki kim bilir, arabayla gideceği yere gitsin sonradan arabasına binsin gelsin yolda nelerle karşılaşacağı belli olmaz benim başım belaya bile girer o yüzden.

Onun sorumluluğu hem dinen hemde maneviyen bana ait olacağı için böyle düşünürüm. Bir çok sebebi var...

Bir kadının ekonomik özgürlüğünün olmasıda bir okadar daha önemli bir şey.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Piyasada karaktersizler doluyken bu gayet tabi ama öyle olmasa bile bunu istememesi doğal. Çünkü evde otururken kokusu eve sinecek,eve gittiğinde seni görebilecek,senin nerede ne yaptığını düşünmeyecek,sana ulaşması gerektiğinde hemen ulaşabilecek,çocuğunu en kaliteli eğitmene teslim edecek,yemeklerini en sevgili eller pişirecek,vs... Bu kadarı dahi anlamana yeter zannediyorum.

1|0
    0|0
  • sevgilin henüz başına geleceklerin farkında değil ilerde fikri değişir mrk etme :D

0|0
    0|0
  • Hayat müşterektir. Üstelik kadınların çalışması sadece maddi bir gereksinim ile sınırlanamaz, üreterek ve efor sarf ederek kişisel bir gelişim süreci de yaratılır.

0|0
    0|0
  • hayat inan cok sürpriz dolu ve acimasiz. diyelim evlendiniz ve 15-20 sene sonra adam geberdi ve sana da birsey birakamadi. cocugunuz da var.. napican sonra? kendini ve olacak cocugunu dusun, calisman gerekir. yobaz bir ulke gibi gorunsekte ozumuz oyle değildir. bakma bu hukumet kafalara sen. ona de ki...sen evlenmezsen ben de baskasiyla evlenirim. s.ke s.ke calistiracan dersin. olur biter. zaten calistirmam diyen adamdan da sana bir hayir gelmez. seni cok boğar cok kavgalar edersiniz. bilgilerine cicek...

0|0
    0|0
  • ben eve geldiğimde benim kadar yorulmuş olan değil; enerji dolu, hevesle beni bekleyen bir kadın görmek isterim. Çünkü çalışıyorsa hem yorulacak, hem yemek, temizlik vs. işleriyle uğraşıp iyice yorulacak. Ben hareketli canl olarak görmek isterim. Ayrıca kıyamam yorgun görmeye.

0|0
    0|0

• Sözde cam fanusa koyup korumaya alıyorlar. Oysa bilseler çalışmayan kadının evde mahkum olduğunu, bazen duvarlarla konuştuğunu, ekonomik olarak kocaya bağımlı olduğunu. çalışan kadın daha sağlıklıdır, daha akıllı ve sosyaldir.

0|0
    0|0
  • ezmek için hor görmek için

0|0
    0|0
  • kişinin firi ne ise zikride o dur ? yüzde doksan olarak seninki iş yeri ya da arkadaş sohbetlerinde bayan iş kadınları ile ilgili muhabbetler geçiyordur. o yüzden senin evinde oturmanı istiyor olabilir. kadın evde oturmalı yemek yapmalı temizlik yapmalı çocuk yapmalı kocasına bağımlı olmalı.

0|0
    0|0
  • Erkekler kadınının gözünden uzakta olmasını farklı ortamlar da bulunmasını istemez bu doğal bir savunma güdüsü,ikna etme olayına da gelince hiç uğraşma parasız kalırsa sende çalışsan mı acaba diye soracaktır :)

0|0
    0|0
  • açık ve net eline belli miktar para geçen kadın ben kendi ayaklarımın üstünde durabilirim mantığıyla yaşamaya başlıyo ve kocasını hiçe sayıyo. tabi her kadın böyle değil istisnalar elbette var

0|0
    0|0
  • Cunki esinin el altinda ezilmesini yipranmasini istemez.zaten kendisi butun gun stres altinda birde esinin o durumda olmasi erkegi ister istemez uzer...ev duzeni diye birsey kalmaz zamanla.cunki her erkek yemek yapmasini bilmiyor ama her bayan yemek yapmasini biliyor bunu ornek olarak verdim

0|0
    0|0
  • Evi dişi kuş yapar mantığı hakimdir.

Aslında iyidir. Yüzyıllardır kadın eviyle ilgilenirken erkek ise o eve bakandır. Böyle gelmiş böyle gider.

Ta ki hayat artları iyice zorlaşana kadar...

0|0
    0|0
  • bütün erkekleri kendisi gibi sandıgı için. eşini de kendisi gibi sandığı için kendisi güvenilmez oldugu ve bu yüzdende eşinede güvenmediği için..

0|0
    0|0
  • eve giren para yetmiyorsa çalıştırır...daha sevgilin hayata atılmamış öyle atıp tutmak kolay erkek arkadasın 5bin 7 bin tl maaş alacaksa senı calıstırmasın sende evde otur hayatını yaşa gez toz ama bu rakamların altında bır gelırı varsa atış serbest desin dursun

0|0
    0|0
  • valla ben isterim hemde kendisinden daha çok isterim :)

0|0
    0|0
  • bunun bir çok nedeni var. sosyal, kültürel, dini...

senin çevren nasıl? biraz anlatabilri misin?

0|0
    0|0
  • kıskanır çünkü

0|0
    0|0
  • Çalışan kadınlarin çoğu işyerlerinde vurduruyor..

0|0
    1|0
  • Aldatan kadınların büyük oranı çalışan kadınlardandır da ondan.

0|0
    0|0
  • bunu düşünen ve söyleyen erkekle olmaya devam eden kadına katışıksız mal denir...

0|0
    0|0
  • istediği an elinin altinda olsun ve biraz da kiskancliktan dolayi

0|0
    0|0
  • Ortam yapmasın diye istemez anladınmı.

0|0
    0|0
  • ben kadınımın çalışmasını istemem çünkü milletin ağız kokusunu çektirmem doktorluk yapsa gelir bir hasta nın kahrı kasiyerlik yapsa hanzolarla uğraşıcak kadın kuaförü bile olsa başkası için çalışıcak ben çalışırken o gitsin başka şeyler yapsın arkadaşlarının işleriyle uğraşsın çocuk baksın örgü örsün bana güzel yemek yapsın ben finanse ediyim o kazanmasın o harcasın o milletle değil benimle ve sevdikleriyle uğraşsın

1|0
    0|0
  • ben o tür erkeklerden değilim...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Ikna etmeyi deneme faydasi olmaz. Senin fikirlerine yakin bir sevgili edin. Bugun bunu bahane eder yarin baska bisey. Kadin ozgur olmali kendi ayaklati ustunde durmayi bilmeli. Kendisi kaza gecirse calisamazsa evi kim gecindirecek komsularmi. Kadinda calismali katkidi olmali eve bir elin nesi var iki elin sesi var ;)

0|0
    0|0
  • ezmek isterler de ondan

1|0
    0|0
  • ulan anan baban o kadar okutsun elin oğlu gelsin çalıştırmasın. Sakın kabul etme. O fikrinden dönmez. Çalışmazsan eğer ilerde çok pişman olursun bişey olsa ekonomik özgürlüğün olmadığı için susup pusup oturmak zorunda kalırsın ve hayatının hatasını yaptığını o zaman fark edersin

0|0
    0|0
  • İstemezler belirli bir görüş açısına sahip olmayanlar yapamaz bunu.. Sevgi, elini sıcak sudan soğuk suya sokmam muhabbeti işin gırgırı bence.. Kadın ve erkek eşittir eşit olmalıdır bunu kaldırmıyorsa yapman gereken şey de şudur ki özgürlüğünü onun ellerine bırakmamak.

0|0
    0|0
    • kadın erkeğin başının tacı yuvanın kraliçesidir kadınıımın saati saniyesi değerlidir 10binlerce lira kazansa da benim için yapacağı bir tas çorbaya değişmem... eşitlik veya üstünlükse saçmadır çünkü ikisininde görevleri farklıdır

• Hangi devirde yaşıyorsak artık.. Çalışmasını istememek çokta doğal bir durum değil bence.. Hayata toz pembe bir bakış açısından başka bir şey göremiyorum ben bu söylenenlerde.

• ellerine mahkum etmek isterler çünkü

ezmek isterler

çok adaletsiz bir dünya

0|0
    0|0
  • saçmalık kesinlikle dinleme

0|1
    0|0
  • Ne ikna etmesi lan?

Ziktir et herifi.

Çalışmalıyız, yobaz adammış vesselam sevgilin.

1|1
    1|0
  • Mal çünkü paralı bir kadını elde tutmak zordur

1|0
    0|1
  • Kadının kendısıne mahkum olmasını ister.

Çünku para kazanan kendı ayakalırnın üzerınde duran kadının kimseye müdanesı olmaz.

0|0
    0|1
  • benim karşıma çıkanlar da malesef tam tersi "niye çalışmıyorsun?" diyorlar sanki bir özürmüş gibi. şans işte ne diyebilirsin ki.

0|0
    0|0
Yükleniyor...