Vücut geliştirmeye kursuna başladım yardımcı olur musunuz?

merhaba arkadaşlar, ben vücut geliştirmek için spora yazıldım, boyum 177 ve 59 kiloyum.. bayağı zayıfım diyebilirim, vücut geliştirmeyle ilgilenenler bana kilo almam ve kaslarımı geliştirmem için neler tavsiye edebilirler? dikkat etmem gereken şeyler ve ne tür antreman programı uygulamam hakkında yardımcı olursanız sevinirm...teşekkürler

0|0
4|16

En İyi Erkek Görüşü

• Kas kütlesi olarak kazanman gerekiyor kiloyu bu da uzun ama en sağlıklı yol kullanabileceğin protein tozu olabilir,yine aynı şekilde Kazein olabilir,Kreatin olabilir.Eğer bunları almak istersen nasıl kullanacağın konusunda yardımcı olabilirim.Besin olarak kilonun 2 ila 1.5 katı kadar gramaj olarak protein almalısın günde buna mutlaka dikkat et alamazsın ama almaya çalış et yumurta falan yemeye çalış.Onun dışında spor programını hoca zaten yazar sporda aklıma bunlar geldi şu an.İlk ay kendini zorlama fazla hafiften al ağırlıkları orda iri iri adamlar görünce de moralin bozulmasın ben 1*91 boyundayım 69 kiloydum abim sayesinde 1.5 senede 83 85 kiloya kadar çıktım ve vücudumda ki yağ oranı nerdeyse değişmedi sabır işi emek işi bu verirsen karşılığını alırsın.Abimde bu sitede soruyu görünce yorum atar zaten daha pro. şekilde. :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Ye yat

0|0
    0|0
  • Tabi yazılman iyi olmuş ama bunun yanında düzenli beslenmeye de özen göstermen gerekiyor.

0|0
    0|0
  • Bir arkadasım vardı kilo almak için gece saat kurar yemek yerdi ise yaradı :))

0|0
    0|0
  • ben gidiyorum tam olarak ne soruyorsun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Vücut geliştirme yapanlar nasıl beslenmeli link

Vücut geliştirme antremanları ne kadar sürer link

Vücut geliştirme nasıl daha etkili hale getirilebilir link

Vücut geliştirme yapanlar ne kadar sıvı tüketmeli link

0|0
    0|0
  • Spor için gittiğin yerde bu işin profesyonelleri olmalı, onlar daha iyi yardımcı olur bence. Yine de şu tavsiyeyi verebilirim, sakın kapasitenin üzerinde ağırlıklarla çalışma, eğitmenler ne söylerse onu yap. Benim yaptığım salaklık bir hafta ağrılarla dolaşmama sebep oldu.

0|0
    0|0
  • aynen sen zaten kursa başladıysan onlar sana yardımcı olsun diye başladın ama bizde söyleyelim bak her zaman çalısırken nefesi zorlanırken ver bunu bilirsin zaten yemek olarak ise
    et çok tüket ekmek yağı azalt protein karbonhidrat ve su bunlar temeli birde yumurta çok kaliteli protein kaynadıgır bunu not et unutmaki kasların gözüksün istiyorsa göbeği eritincen çünki sen ne kdr kaslı olursan ol göbek varsa kas altta kalır gözükmez aslında göbek çok daha avantajlıdır kasla birleşince ama şekil olarak istiyorsan göbek erimeli birde + rep falan veriliomu ya bna versenize ben yeni başladımda .d

0|1
    0|0
  • bol bol yiyeceksin ve spor..

0|0
    0|0
  • öncelikle salondaki hocan sana antrenörlük yapacaktır. yine de sana satış yapmak için toz,ilaç,protein vs.. satmak isteyecektir...ama kim olursa olsun, sana derseki şu tozu kullan şu ilacı kullan şu hapı al filan, inanma...hepsi seni kötüleştirir...yapacağın en iyi şey, gün içerisinde bol karbonhidrat besinler ve protein tüketmen olacaktır. zeytinyağlı veya ayçiçek yağlı yemekler ye. kuruyemişleri bolca tüket. ekmek pirinç ve buğday ürünlerini de bolca tüket.

hocanın sana vereceği antrenmanla başla.

0|0
    0|0
  • sporda size program verilmiştir. bunun yanında protein agırlıklı yiyecekler yemeniz .kahvaltınızda yumurta beyazı , süt eksik olmamalı..ekmeği cok tuketmekten kacının.. 115 kilo civarı ile basladım spora şu an 91 kilo civarındayım..gunluk 1 dilim ekmek tuketiyorum 6 adet yumurta beyazı tuketiyorum..sizin kilo almanız düzenli bir sekilde sporu aksatmadan devam etmeniz ve dediğim gibi yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız.zayıf olsanız bile göbek bölgesinde yağlanmaya neden olacaktır..eğer kilo almakta gerçekten zorlandıgınızı dusunuyorsanız protein desteği alabilirsiniz..

0|0
    0|0
    • çok teşekkür ederim açıklayıcı cevap için

• rica ederim.merak ettiğiniz varsa baska sorunuz yardımcı olabilirim elimden geldiğince...

• yaglanmadan büyümeye bak şu an için cok karbonhidrat az proteinle hacim al sonra tam aksi yönde bir beslenme programın olucak ver herseyden önce ilerletmeyi düsünüosan şimdiden annenin yemeklerini bir kenara atıp kendin yemek yapmasını ögrennnn

0|0
    0|0
  • et yağ abi

0|0
    0|0
  • Protein ağırlıklı beslen. Çalışma yapmadan önce karbonhidrat al. Yağlardan da yararlı olanları al. Büyük kas gruplarını haftada 1 gün kadar çalıştır. Çalışmaktan çok dinlenmek önemlidir.

0|0
    0|0
  • senin şu anda yapman gereken şey kas yapmak değil. kasların hacmini basıncını arttırarak kilo alman gerekiyor.

0|0
    0|0
  • Bu işi uzun vadede yapacaksan zaten kilo alacaksın siter istemez. Beslenme düzenin ve hayatının her köşesi buna göre şekillenecek. Ben başladığımda 65 kiloydum 184 boy için çok zayıftım 13 sene önce şu anda 88 kiloyum

0|0
    0|0
  • creatine ve gluvitamine isimleri yanlıs yazmısda olabilirim bunlar sana kilo aldırır

0|0
    0|0
    • bundan öncede 2 ay gitmiştim 100 tl toz halinde süt le karıştırılarak kullanılanismini tam hatırlamıyorum işte almıştım hocam bu hem kilo aldırır hemde kas gelişimine yardımcı olur demişti ama kilo alamamıştım iştahımı açmıştı günde 10 öğün yemek yiyordum ama alamıyordum kilo :)

• senin metobolizma hızlı onu kilo alma iidir öle kal

• Bu dediklerinin hepsini başladığın yerde anlatacaklar sana.

0|0
    0|0
  • Duzenli ve dengeli beslen alirsin spor sart yoksa balkon olur

0|0
    0|0
  • Düzenli yemek ye yeter bende 62 kiloydum şimdi 73 kiloyum

0|0
    0|0
    • bence basit bi cevap oldu zaten düzenli yemek yiyorum önemli olan neler yemem gerektiği ve nasıl bi antreman programı izlemem gerektiği?

• Düzenli ye ışte yeter ne yediğin mühim değil yeterli dengeli olsun

Yükleniyor...