Lanet olsun erkek egemen toplum!

Neden bizim toplumumuzda kadın evlenmeden bir erkekle görüşünce bile kaşar oluyor da erkekler istediği kızla istediği haltı edince erkektir yapar deniyor. Neden böyle?

0|0
7|14

En İyi Erkek Görüşü

• öyle birşey yok ben erzurumluyum doğunun bağrında yetiştim annem babam namazında niyazında inanlardır...annem babama bu yaşıma geldim ismiyle seslenmemiştir babamda anne em ki 55 yaşına geldi sultanım aşkım birtanem der...saygı meselesi islamı hakatten yaşayan bir toplumda kadın el üstünde tutulur...babamın anneme bağırdığını bile duymadım...şimdi örümcek kafa dedikleri insanlar gerçek islam yaşamından uzak insnalar islamda böyle birşey yoktur...mesela mehir vardır islamda kadının haklarını korur kadın boşanınca ikinci kez evlenene kadar 3-4 aylık bir süre geçmesi gerekir mehir de kadın boşandıktan sonra yeniden evlenene kadar bu sürede açıkta kalmasın dye ona buna muhtaç olmasın diye getirilmiştir...ama bazı yerlerde bu mehri baba ana hakkı adı altında başlık olarak aile alıyor...bu yanlış tamamen kadının insifiyatindedir kocası istese bile kadın vermek zorunda değildir ...vermezse vermez yani...mesele bu hakiki islam ahlakı kadına en muhteşem değeri vermiştir...o yüzden bazı arkadaşların örümcek kafa yaklaşımına katılmıyorum ben sadece buna cehalet diyorum.saygılar sevgiler hürmetler ...

2|1
    0|0
    • Olayı çok güzel açıklamışsın kardeşim ama islamiyeti herkes senin kadar iyi bilmiyor. Bir çok insan 14 asır öncesinin örümcek kafası sanıyor islamiyeti.

• Çok haklısın. Ama bazı insanlar sevgililerini çoraplarından daha sık değiştiriyorlar. Kullan at misali. Ama biz de insanız yani

• sen insnasında o insna mı sorgulamak lazımD

Erkekler Ne Diyor 13

• Toplum olarak genelleme; senin çevren o zihniyette imiş.

1|0
    0|0
    • Belki batıda böyle değil ama doğu toplumlarının çoğu böyle.

• :) türklerin tarihine yolculuktan geçer bu soru..

1|0
    0|0
    • Bu sadece Türklere özgü değil ki. Ataerkil toplumların çoğu böyle

• yok ikimizde aynı ülkede yaşadığımız için söyledim..sen arap olsaydın genelleme yapardım..

• Kadınlar okumasın diyip hastanede eşime kadın doktor baksın diyen bir zihniyetin sonucu bu.

beyinleri kıt bu insanların kadınları araç olarak görüyorlar.

1|1
    0|0
    • Bu tarz insanlar kadını cinsel ihtiyaçlarını gidermek için bir araç olarak görüyor zaten. Kadın canlı bir varlık değil onlar için. Kadının hiç bir hakkı yoktur onlar için.

• ne erkek egemeni, her evde annenin sözü geçer ilk :D yapmaman senin iyiliğine olur çocuk olursa ortada kalabilirsin senin güvenliğin için yani. illa yapcam diyorsan yap, kadının namusunun daha önemli olmasının sebebi erkek egemenlikten dolayı değil, kadınları korumak için. namus kavramının kaynağı o zaten.

1|0
    1|0
  • çünkü bizim toplumumuzda kadın alınıp satılabilen bir mal gibidiri. Bir mala 2. el diyenler varsa kadınada kaşar diyorlar.

2|0
    0|0
    • Kadında insandır, onlarında hakları vardır. Onlarında düşünceleri, fikirleri vardır. Ama bunlar hiç önemli değil (!) Erkek ne derse canı ne isterse o vardır.

• Çevreni değiştir, herkes öyle değil.

3|1
    0|0
    • Öyle ha deyince değişmiyor çevre.

• ozaman Türk kızlanın Yüzde 90 nı kaşar senin dediklerine göre :) yok öyle bişe kaşarlık her çıktığı erkeğin koynuna girene denir orasını burasını açıp erkekleri cezbetmek isteyenlere denir..yoksa iki insan birbirini seviyorsa görüşür ne var bunda

2|0
    0|0
    • Malesef bazı kalın kafalı kişiler senin gibi düşünmüyor. Kadın namustur ve erkeğe yan gözle bile bakamaz onlara göre. Erkek içinse elinin kiridir istediği haltı eder.

• Ameliyat ol bize katil tatlim :) sanada hatun yapariz

2|0
    0|0
    • Ne alakaya muhalefetsin arkadaş sen

• Karsi koyamigorsan bize katil diyorum

• Şartlar ne olursa olsun kadınların haklarını korumaya çalışacağım.

• erkeği kızı yok bu işin namus namustur amma ve lakin dinimiz ve kültürümüz bunu götürüyor bayanların ve erkeklerin gürevleri sorumlulukları vardır haya kadında,mertlik erkekte güzeldir tavsiye ederim islamda evlilik ömer nasuhi bilmen in kitabı var din en ve ilmen yaklaşıyo konulara velhasılki insanız sorumluluklarımız var kendimize,ailemize,çevremize karşı detaylı da araştırabilirsin insan düşününce doğru cevaba ulaşır.

0|0
    0|0
  • O erkek adam kardesim tabiki yapacak

1|0
    3|0
    • Kadınlarda erkeğin kölesiydi zaten her isteğini yapacaktı zaten Oldu canm .s.s.s

• türban takarsan istediğini yapabilirsin.allahda toplumda türban varken görmüyor

0|0
    1|0
  • lanet olsun içimdeki insan sevgisine...

0|0
    0|0
  • Çayı koy gel de, konuşuruz..

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bu erkeklerin yetiştirilme tarzındandır. Anneleri kızlar sana feda olsun diye diye büyütür kızını eve saklarlar.Bu da bir çok erkeğin işine geliyor.

1|0
    0|0
    • Kız dediğin hava kararmadan eve gelir. Evin işini yapar. Erkek dediğin gecenin bir yarısı eve gelir. Hiç bir açıklama yapmadan g.tnü devirip yatar. Kız bu varlığı baba/eş/ erkek kardeş olarak kabul eder. Oldu canm .s.s.s

• İsteyen istediği gibi düşünebilir canım ama şunu malesef unutuyorlar anneleri,ablaları,kız kardeşleri,hala,teyze her na varsa onlarında bir bayan topluluğu olduğunu akıllarından çıkarmasalar iyi olur ;)

1|0
    0|0
    • Söylerken bunu akıl edecek kadar bir zekaya sahip olabilecekleri ihtimalini bile düşünemiyorum.

• kadını mal olarak gören toplumdan kaynaklanıyor

1|0
    1|0
    • Başlık parası gibi mesela. Kadını resmen eşya gibi satıyorlar.

• bakire isen 0 kilometresi mesela eşya muamelesi yapıyorlar buna ne yazıkki karşı duramayan kadında çok

• Cevrenle de alakalı olabilir.

1|0
    0|0
    • Olmak ya da olmamak işte tüm mesele burda :D

• yok öyle bir şey

1|1
    3|0
    • Sen hangi dünyada yaşıyon gülüm. bal gibi de var.

• öyle diyenlerin alayı oç bacım takılma

1|0
    1|0
    • Sen takılma ben takılmam. Kim düzeltecek bu örümcek kafalıları

• beynini örümcek ağları sarmış iki yüzlü insanların iğrenç düşünceleri işte...

1|0
    1|0
Yükleniyor...