Mevcut hükümet hakkında ki yorumlarınız?

Hep aşk mı konuşacağız biraz da siyaset yapalım dedim.Demin bir arakadaş kürtajla ilgili bir soru sormuş oradan esinlendim genel olarak memnuz musunuz,merak ediyorum?

ben şahsen memnun değilim bu konu da çok fazla tartıştım çok fazla söz söyledim ama artık uzun uzadıya bir şey söylemiyorum.özetle neden memnun olmadığımı açıklamak istersem;bizi için de baskının,diktanın,korkunun var olduğu bir fanusa kapatmaya çalışıyorlar.fabrikalarımızı sattılar,topraklarımızı sattılar şimdi de ruhumuzu satmaya çalışıyorlar.tarihte de benzer devri vahdettin zamanında yaşadık.ama tarih kitapları şimdi onu ve yandaşlarını vatan haini olarak yazıyor.

Güncellemeler:
not:chp'li değilim.başka açıklama yapmıyorum.arada hareket edenler falan var tartışmayı bilen ve saygı duyan bir millet değiliz.konu kapandı açıp açacağıma pişman.ne çirkin insanlar varmış ks'de.elinize ağzınıza sağlık ne söyleyeyim.saygılar!

0|0
6|28

En İyi Erkek Görüşü

• Adam kizli erkekli ögrenci evleri olmaz diyor gündem yapiyor türkiye bunun üzeri konusurken adam 5 sey degistiriyor.

Bu herseyi anlatmiyor mu ? Din üzeri siyaset yapan bir hükümet nekadar iyi olabilir. Cok sansli ki Türk halki cahil yoksa insanlar Dinlen siyaset yapilmasi Dine bir hakaret oldugunu anlayabilirdi.

Ama problem yok her yere Imam hatip acip Din dersini artirip yeni cahil bir AKPli nesil yetistirmeye calisiyor.

4|10
    1|12
    • kesinlikle haklısın arkadaşım diğer yorumların da olduğun gibi.adam bombayı atıyor meydana sonradan kazma küreği alıp ülkenin altını kazıyor.

• Bunun gibi provokatör ler hiç bitmeyecek @goldgnc merak etme.

Fakat bunlar bilmiyor ki bir savaş çıksa CHP,MHP,AKP partisi önemli değil kardeş gibi sarılarak savaşa gidecek 43 Milyon asker vardır Türkiye'de.

Bunlar işte bunu idrak edemeyip bu ülkeyi bölmeye çalışan insanlardır. Olsun Manidar dır, yapıcak birşey yok.

Malazgirt'ten ta çanakkel ye miletimizi zaferden zafere koşturan bu birlik bu beraberliktir. Olsun öğrenicekler.

• Bu sahista buyuk bir ihtimal daha yeni yetme ergendir @blackout...daha nasil hitap edecegini yazacagini dahi bilmiyor cocuksu basit kavramlari var...neyse kaideye almamak lazim..bizler varken bu vatan bolunmez...sizler alemlerinize devam edin bolucu timler

Erkekler Ne Diyor 27

• Bolu dağı tüneli 10 yılda %40 ını yapabildi önceki hükümetler üstelik 210 Milyon dolar harcadılar, ve daha da devam edemeyeceklerini düşünerek orayı PATATES DEPOSU olarak kullanalım dediler.

AK Parti başa geçtiğinden sonra kalan %60 lık kısmını 180 Milyon dolara 4 sene de tamamladı.

%40 10 Sene 210 Milyon Dolar

%60 4 Sene 180 Milyon dolar.

Şimdi keşke harcanan paralar tam tersi olsaydı da içim gam yemeseydi.

Satılan fabrikalar deniliyor,

Evet bir çok yer satıldı tekel de dahil peki ya neden hiç düşündünüz mü ?

Amerika'da ve avrupa ülkelerinde itfaiye ve polisler dahil bütün kamu çalışanları her sene yeterlilik testine tabii tutulurlar eğerki belli kriterleri geçiyorlarsa göreve devam ederler. Burada adam devletin bir kurumuna giriyor..

Ömrünün sonuna kadar memur. Olmaması gereken birşey.

Turk Telekom un satışı da REKOR SATIŞ olarak belirtildi o dönemin gazeteleri tarafından.

Avustralya polisine taş atarsanız silahını çeker direk vurur. Türkiye de böyle bir uygulama yok.. Yada dünya nın bir çok yerinde aynı şekilde...

Bir çevrenize bakın.. 2002 den bu yana metro, yol, alt yapı, sağlık, eğitim ne kadar da değişti..

Eskiden uçağa binmek lükstü, sular düzgün değildi.

Ben çok iyi hatırlıyorum hastaneden randevu alırdık; randevu almaya 1 saat bekle, 10 gün sonrasına randevu verilir.

10 gün sonra gidilir doktor uzaktan bakar ilaç yazar gönderir.

Öyle ilacı her eczaneden alamazdık yalnızca hastanenin içerisinde bulunan eczaneden alınırdı. Oda aynısı olmazdı muadilini alırdık ilaçların...

Ankara - İstanbul yolunda 6 trafik lambası olan bir beşyol vardı. Kamyon kuyruklarını çok iyi hatırlarım olan kazaları, ölen insanları...

1|7
    2|2
    • Aslında şu anda sorgulanması gereken kim biliyor musunuz ?

Bizleri ülkeyi satmakla suçluyorsunuz ?

9 banka, 2001 tarihinde Merkez Bankası’ndan mesai saatinin bitiminden sonra 4.1 milyar dolarlık alım yapıyor. Ve dolar 685 bin liradan 1 milyon 80 bin liraya çıkıyor..

Bu 9 bankanın bir saat sonraki k�rı, 1 katrilyon 153 trilyon Türk lirası. Bir gün sonraki k�rları, 1 katrilyon 635 trilyon Türk lirası.

• 2002 Yılında Merkez Bankası döviz rezervi AK Parti hükümetine 27,5 Milyar dolar olarak devir edilmiştir. Şu an 135 Milyar Dolardır ve bu rakam bir dünya REKOR udur. Açın ekonomistleri okuyun, açın diğer ülkeler ile Türkiye nin gelişme haritasını inceleyin.

E bunları da görün marifet iltifata tabii dir. Olmaz.

• en iyi cevap budur... yeni yetmeler ne bilir ulkemin eski hallerini onlar varsa yoksa ozgurlugumuz kisitlaniyo ayagina gaza geziye getiriliyolar farkinda degiller

• Siyasi konuşman için çok iyi bir soru sorman lazım, bu yetersiz...

1|2
    0|0
  • Bizim osmanli padisahlarimizin hic biri vatan haini degillerdi...ben bize okullarda ogretilen tarihin inandiriciligina katilmiyorum...gercek vatan hainlerini saymak isterdim sana ama burasi yeri degil.

Sana ne gibi baski yapiliyor...bak insankar heryerde istedikleri gibi eglenebiliyor,istedikleriyle ayni evde kalabiliyor,istedikleri yerde istedikleri sekilde sevisebiliyor,...

Fabrikalar satildi diyorsun soylesene hangi fabrikalar satildi...neden ege bolgesinde ve akdeniz bolgesinde evlerini ve topraklarini para icin abancilara satan halkimizdan bahsetmiyorsun...bak dis ulkeler bizim topraklarimizi nasil ele geciriyorlar sessiz sedasiz..fabrikalar ve diger isletmeler satilmiyor sadece isletmesi baska sahislara veriliyor.yani kiralaniyor bellk bir sureligine...

Senin ruhunu kime satti hukumet? S ortaliklarda ruhsuz bir sekildemi dolaniyorsun...?

Seninle siyaseti tartismayi cok isterdim ama bu yazarak sarmaz...canli kanli tartismak isterdim.

1|3
    1|0
    • hayir baski var deniliyor. Baski olmasa heralde zivanadan cikardik iyice :-D

saka yapiyorum zaten baski yok kimsenin uzerinde...

Mahalle baskisini saymiyorum o insanlarin aliskanliklarindan kaynaklaniyor onun hukumetle bir alakasi oldugunu dusunmuyorum

• islam ile yönetilen ülkelerde kadınlara ;

"Sokaklarda başınız açık gezmeniz yasak.

"Bir topluluk içinde konuşmanız yasak.

"Erkeklerin elini sıkmanız yasak.

"Kocanız sizi döverse şikayet etmeniz yasak.

"Siyasete girmeniz yasak

"Derneklere üye olmanız yasak

"Her türlü motorlu vasıta kullanmanız yasak...

ve buna rağmen bayan kesimin bunu desteklemesi, kölelikleri imza atması anlamına gelmez mi ?

3|2
    0|5
    • yıllarca bu ulus özgür olarak yetiştirildi şimdiyse yapılan bu haklısın.paradokslar ülkesi.

• Dinini bilmez dinden dem vurur, salak dinen bir kadının elini sıkamazsın sana kimse sıkta demiyor, derneklere üye olma diyorsun git bak bakalım derneklere erkekler mi daha çok kadınlar mı üye, motorlu taşıt sadece arabistan da onlarda vahhabi sapık inançlı kesimler. Açıkcası dinin yok senin, ölünce sizin gibiler neden hristiyan ya da musevi mezarlığına gömülmüyorsunuz istekte bulunun. Madem bu kadar karşısınız bu dine bütün ailenle beraber oraya vasiyette bulunun gerzek len bunlar. :(

• sarı mısın nesin bir sie git alalala :)) sanane amk maloğlan...iter putperes olurum ister allahsız olurum sana mı düştü hesabı ? sizin gibileri allah yaratıyor ya allahını ... deyip sayıyoruz her gün :))) allah için beni şikayet et i*ne

• Gün gelir devran döner... Zira tarih tekerrürden ibarettir.

1|0
    0|2
  • Her şeyimizi sattılar, şimdi de gözlerini, tüm çalışanların, kıdem tazminatlarına diktiler, kıdem tazminatını kaldırmak için uğraşıyorlar.

İcat edildiğinden beri, hiçbir ''ampul'' ortalığı bu kadar karartmamıştı...

2|3
    0|5
    • kıdem tazminatı vs o kadar önemli değil tek derdimiz para olsa keşke kurtuluş savaşın da da paramız yoktu ama "biz" vardık.şimdi "biz"i satmak istiyorlar.

• 33 yaşındayım, milli bayramların kutlanmasının yasaklandığını bu hükümette gördüm.

''Hayaldi, gerçek oldu.''

Durmak yok, koyun gütmeye devam...

• şimdi senin tarafında yorum yapsamda küfür yicem eksi yicem karşı tarafında olsamda bu soru çok sakat oldu :D

2|1
    0|2
    • istediğini yaz düşündüğünü söyle tarafsız olarak bakıyorum :)

• yok senden bahsetmedim ben yani başkaları gelir ters yazar olay olur zaten benim belirli bir görüşüm yok hükumetinde muhalefetinde yanlışlarını doğrularını değerlendiriyorum olum sen hangi partidensin bir iyiliyosun bir kötülüyosun diyolar :D

• ortada durduğun içinde eksi ye birader al bitane eksi ben vereyimde boşa gitmesin :D

• yüzde 50 oy alıyoruz hala bir susmadınız

bi sonraki seçimlerde yine iktidardayız

beğenmeyen habur sınır kapısından çıkabilir

cayırt

1|5
    2|7
  • CHP kadar taş düşsün başınıza yahu 1940 sonrası hangi parti hükümetleri vardır ey cahiller bir açıp bakın bir Google a bakın ülkenin 1940 sonrası haline tutturmuşlar bir CHP ya bu ülkede 60 sene CHP iktidar olsa idi biz çoktan süper güç olmuştuk ya utanın ya utanın burada yaş ortalaması toplasan 30 u geçmez ama kalkmış CHP yi suçluyorsunuz ayıptır ya ayıp bu hükümetin yaptıklarını 10 sene CHP başta olsa idi ülke Amerika'ya kafa tutar hale gelirdi Amerika'nın sultasına girmezdi uyanın artık uyanın gençle bu vatan elden giderse dinde elden gidecek kafayı açın görün Amerika da İslam ın nasıl dışlandığını ve diğer Avrupa ülkelerin de

0|1
    0|2
    • Bizim dinimiz CHP kalmadı.. Ondan önce de müslümandık şimdi öyleyiz..

Tayyip din üzerinden siyaset yapıyor belki, hiç değilse Kemal gibi iftirayla siyaset yapmıyor.

Bi gece de kanun çıkartıyorsa olayı bitirmiştir, büyükler konuşulur küçükler konuşur.

• tabii canım dinimiz CHP kurtarmadı arkadaş CHP olmasa idi sen elin İngiliz inin elin Fransız'ın dininde olacaktın haberin var mı

• eşşeği koysalar chp nin başına yinede oy veririm diyen zihniyetten bir şey olmaz

• evet memnunum

1|4
    1|2
  • Talan-çıkar

Yalan-dolan

Faşist-gerici

ülkenin sadece bugününe değil geleceğine zarar veren

Çevre düşmanı, insan düşmanı bir hükümet.

0|0
    0|2
  • vahteddin ne yahu?

ne alaka

1|2
    0|0
    • padişah vahdettin.son padişah.

• sıkışınca ülkeyi işgalcilerin gemiciilerine binip italya'ya kaçan o değil mi?kimileri de çıkmış can korkusu vardı cumhuriyetçiler onu asacaktı vs vs. diyor. e aynı durum 2. abdülhamid han'da da geçerliydi.o niye aynı şeyi yapmadı?

• bak şimdi düşün sen bir imparatorluga kızıyorsun bir devleti yok edip yeni bir devlet insaa ediyorsun yani öylesine bir kızgınlık içindesin sırf bu yuzden ne yapar yapar tamamen yok ederdim

ataturk kaldıki en yakın silah arkadaslarını astırmıs bir komutan bunumu yapmıyacak ?

cok komik geliyor bana .

fevzi cakmagın getirip vahdettine sundugu askerler içinde ataturk bile yoktu.bizzat kendi görevlendirdi vahdettin

• Yapmış oldukları güzel şeyler var bunu sürekli söylerim fakat 1 verip 5 alıyorlar ve benim gözümde işe yaramaz bir hükümet.

1|2
    0|2
  • Şimdi ben Ak Parti diyecem birisi kalkıp Chp'i,Mhp'yi savunacak.Açıkcası bu sitede sol görüşlü insan çok ama derdim sağ duyulu insan yok.Sağ görüşlü de demiyorum.Arkadaş yapılanları görmemek kadar kötü bir şey yap.Aynı ev muhabbeti açanlar dinin bunu uygun görüyor mu ? Müslümanlık sadece Ak Parti'ye oy verenlere mi geldi ? Yapmayın Allah aşkına.Dinle yönetilir ülke,dininden kopuk hayat geçiren nesil nerelere gelecek.Sonuna kadar Ak Parti.

0|1
    1|2
  • Cehape şakşakçıları kendi tarihlerine baksınlar bi.

0|4
    1|2
    • yahu arkadaş siz ne içiyorsunuz ya ben şaşıyorum bu ülkede 1940 tan sonrası siyasete bakmanı tavsiye ederim 1940 sonrası hiç CHP başa geçmiş bak 1940 sonrası hep sağcı siyaset geçmiş 1960 darbesinde CHP mi vardı 1980 darbesinde CHP mi vardı birinde adalet partisi diğerinde demokrat parti yok mu idi 1982 de anavatan yok mu idi 28 Şubat sürecinde DYP RP hükümeti yok mu idi ülkede 60 seneden beri sağ siyaset var ama bir arpa boyu yol gidilmiş değil

• Arpa boyu ilerlenmemiş diyen arkadaş da çok cahil, ülkede ağır sanayiden tutun, araba sanayiside içine dahil bütün teknolojik mali,siyasi gelişmeler sağ parti hükümetlerinin eseridir, 1960 darbesini yaptıran faşist inönüdür, keza 1970 de parmağı vardır. 1980 söylemiyorum bile çünkü beceriksiz chp yönetiminin başındaki ecevit in de sağ-sol olaylarının çıkmasının aktörlerinden ondan sağ partilere hucüm edeceğine kendi partinin pisliklerine bir bak istersen. Ondan iktidar olamıyorsunuz.

• 10 yıldır ıktıdarda olmalaarı herseyı acıklamıyormu zaten :) aslında bıraz ekonomı sıyaset stradejı bılseydı tartısırdık .ezbere agdan soldan kulaktan dolma seylerle yorum yapmak dogru degıl

0|0
    0|0
  • Hükumet yandaşı değilim. Bir Ülkücüyüm. Desteklemiyorum, hayatım boyunca oy vermiş değilim.

Ancak gelin görün ki arada işe yarayan uygulamaları da mevcut. Sağlık ve ekonomi gibi.

0|2
    0|1
  • şimdi küfür etmeye başlasam susmam işler kalır :(

0|2
    0|1
  • tabuları yıkan cesur korkusuz oy için politika anlayışını değiştiren hizmet için iktidar anlayışı olan bir yapılanma bence

0|1
    0|2
  • şurayı burayı sattılar dedinya merak ediyorum belgesi var mı ? elinde yoksa sende kulaktan dolma mı? konuşuyorsun. akıl oyunları filmini çok izledin etkisindesin sanırım.

0|1
    1|0
    • Boş konuşan sensin Binlerce örneği var. Buyur biri :

Seydişehir Alüminyum fabrikası 1970 lerde Sovyetlere yaptırılan entegre bir tesis. Al üretiminde çok enerji gerektiği için yanına bir de baraj inşa ediliyor. Sonrasında Baraj tesisten alınıyor böylece dünyanın en pahalı Al sini üretir hale geliyor.

AKP özelleştirmek için barajı birleştiriyor bu sefer dünyanın en ucuz Al ürten fabrikası oluyor. Ayrıca tam kapasite çalışıyor.

AKP CEKA ya satıyor bu fabrikayı. 330 milyona. (devam edecem)

• TV ler iktidarın emrinde. Davaları açtık kazandık zaten. Ama yasa tanımıyorlar, mahkeme kararı dinlemiyorlar. Hukuk yok. Sesini yükseltenleri elindeki %50 ile tehdit edenler bölücü.

• senin miydi? fabrika.

• Muhalefet muhalefet değilki hükümete laf söyleyelim. Al birini vur diğerine.

1|1
    0|0
  • türk olmak onlara göre şuç

ben türk olduğum için gurur duyuyorum

0|2
    0|1
  • bilen de konuşuyor bilmeyende arkadaş siyaseti sevmem fasdfgsfdsgdg

0|1
    0|1
  • bana hükmedemiyolar sıkıntı yok

0|0
    0|0
  • hukumet mi? ben ortada hukumet göremiyorum ki. hani nerede ?

0|1
    0|2
  • sevmiyorum..

0|0
    0|0
  • Allah başımızdan eksik etmesin başbakanımızı o olmasaydı sorunlar dahada büyürdü iyiki var yüce yaratıcımız onu bizlere gönderdi...

tayyip erdoğan olmasaydı ulkemiz bu durumda olmazdı

0|3
    0|1
    • ama tek sevmediğim yanı MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜ anmaması o yokmuş gibi davranması onun ilkelerini kaldırması bide ona uysa o zaman %80 oyu alır muhakkak

Kızlar Ne Diyor 6

• muhafazakar bir yaşantım var. bu sebeple memnunum. empati yapıyorum, eğer ailem muhafazakar olmasaydı akp hakkında görüşlerim şimdikisinden farklı olur muydu? bunu bilemiyorum işte. sanırım çok hoşlanmazdım o zaman. çünkü; dindar bir gençlik isteyen, kızlı-erkekli ortamları istemeyen, kendisi gibi düşünmeyenleri çok muhatap almayan bir partinin hüküm sürdüğü ülkede nefes alamayabilrdim. ama dediğim gibi akp'nin oluşturmak istediği yaşam biçiminden uzak değilim. 30 Mart yerel seçimlerinde oyumu akp'ye vermeye düşünüyorum. ha şu konuda objektif olmak gerekli ki, akp'ye muhalefet bir parti göremiyorum şu an. chp iktidara gelse bu ülkeye ne verebilir? mhp ve diğer partileri saymıyorum bile. demokratik bir ülke değiliz bunu kabul ediyorum. ama bu dönem akp işi iyi yürütüyor bence.

1|2
    0|0
    • işte bütün akp ye oy verenler senin gibi düşünüo.böyle cahil bir düşünme sistemi olamaz.yaşam tarzı muhafazakar diye akp ye atacam diosun.adamlar kürdüstanı kurdu ona sesin çıkmıo? keşke dinine olan saygın sevgin birazda vatanına karşı olsaydı.neyse zorla güzeliilk olmaz

• son olaylarda ben de akp'ye kızıyorum. objektif olmak gerek. eleştirdiğim çok şeyi var. ama şu an türbanım yüzünden itilip kakılmıyorsam bu akp sayesinde. şimdi çıkıp da kimse demesin bir tek akp mi destekliyor. evet şu an iktidara sağ muhafazakar dışında bir parti otursa, kusur abakmayın islami kesimin hor görüldüğü o eski yıllara döneriz.

• şimdi hiç ağzımı açmıyım :) bir evimiz vardı ondanda edecek bizi rahatlıyacak sevgili mevcut hükümet

1|0
    0|2
  • Padişahım çok yaşa ? :)

hükümet varmıki eleştirelim :=)

1|2
    0|3
  • hükümette olan parti cahil kesimi eğitmek ve doğru yönetmek yerine onlar gibi düşünüp onlari memnun ediyor. saçmalik burada. saçma sapan gerice fikirlerini tüm halka dayatiyor. gittikçe batakliğa dönüyor ülke.

0|3
    0|5
    • anlatamassın anlatamassın alnı secdeden kalkmayanalra tayip geldikten 4 ay sorna abd nin ırağa girmesine müsade edip bir buçuk milyon müslümanı öldürmelerien sebep olduğunu ve şerefli abd askeri sağ salim pentegon a dönmesiş dilekrimle sözlerini

• nickini kafamgirsinsanatayyep yapsan ne büyük anlam ifade ederdi gözlerim dolardı görseydim :)

• Evet çok memnunum.

0|1
    0|1
  • hiç memnunun değilim

1|1
    0|3
    • Eksileyenlerin yarası var anlaşılan

Yükleniyor...