İki Elinizin Parmaklarını Birbirine Geçirip Kapattığınızda Hangi Başparmak Üstte Kalır ?

Beyin Loblarının Kullanıma Göre Kişiden Kişiye Farklılık Gösterir, Sizin Hangi Baş Parmağınız Üstte ?

• Sağ Başparmak Üstte
    40% (23)38% (16)39% (39)Oy Ver
  • Sol Başparmak Üstte
    60% (35)62% (26)61% (61)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
34|25

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 33

Erkekler Ne Diyor 25

• sol...

0|1
    0|0
  • Bir karar verin, sağ elle yazan sözelcidir, sol baş parmağı üstte olan sayısalcıdır.

Ben neyim şimdi eşit ağırlık mı :)))

0|0
    0|0
  • sol kalıyor

0|1
    0|0
  • Sağ

0|1
    0|0
  • Sağ

0|1
    0|0
  • bakmadım ama ben sağ lobmuşum öyleymiş.

0|0
    0|0
  • sol kalıyor

0|1
    0|0
  • sag ...

0|1
    0|0
  • Hiç biri üste gelmiyor, ortada kafa kafaya çakışıyorlar. :))

0|0
    0|0
  • hiçbişey anlamadım ama sol üstte kalıyo sonra değiştirsek sağ oluyo

0|0
    0|0
  • Benim sol üstte :D Ama yaratıcı zekam daha baskındır benim yani sağ lobum :D Sayısalda ise berbatım :D

0|0
    0|0
  • Sol :)))) sağ lob yanı

0|0
    0|0
  • Sağ yapanlar nasıl yaptı acaba ://

Bravo okuyan herkese bunu yaptırdın.

0|0
    0|0
  • sağ parmak

0|0
    0|0
  • Sağ...Kalıyor

0|0
    0|0
  • Sol kalıyor ileri mi geri zekalımıyım

0|0
    0|0
  • ikiside ayni yerde kaliyo santim bile oynamiyo :)

0|0
    0|0
  • sol üstte kalıyor demek ki sayısal zeka var zaten doğru

0|0
    0|0
  • Sag lob solu sol lob sagi kontrol eder.sen yanlis bilgilendiriyorsun arkadasim.

0|0
    0|0
  • geçirmene bağlı :) sağda olur solda.

0|0
    0|0
  • Sol.

0|0
    0|0
  • O değişir. Eğer sol elinizin serçe parmağını sağ elinizin yüzün parmağı ile serçe parmağı arasına geçirirseniz sol baş parmağınız üstte kalır. Aynı şekilde sağ elde deneyin sağ baş parmak üstte kalacaktır çünkü bir el diğerinden yüksekte kalıyor.

0|0
    0|0
  • eskiden beri bilirim benim beynimin sol lobu çalışmakta sol ve sağ lob ne işe yarar merak edenler link

Beynin sol tarafı olayları gerçek hali ile olduğu gibi ele alır. Bu grupta bir kişi yeni bir ortama girdiği zaman kolaylıkla uyum sağlayabilir. Fakat sağ beynini kullanan birisi için durum farklıdır. Onlar içinde bulundukları ortamı değiştirmeye çalışırlar. Sol beyin kuralları bilmek ve ona göre davranmak ister. Eğer kural yok ise muhtemelen kendileri kural koyup uygulamaya başlarlar. Kurallara uymayan sağ beyin aynı zamanda daha yaratıcı ve duygusaldır. Duygular sağ tarafta işleme konulduğu için bu kişiler duygusal olarak yaşadıkları olayları hatırlamakta daha başarılıdırlar

0|0
    0|0
  • sağ ise sağ lob, sol ise bol lob demişsin.bir yanlışlık olmasın ben sağ lob solu, sol lob sağı kontrol eder diye biliyordum.ayrıca sol lob sayısal değil sözeldir

1|0
    0|0
  • Sağ üstte kaldı benim.

0|1
    0|0
Yükleniyor...