Kardeşim bir türlü para biriktiremiyor,para çılgını...

Kız kardeşim var,16 yaşında. lise ikiye gidiyor. Annemler ona ayda 80 lira veriyorlar.Ama hemen harcadığı için hafta başı 20 tl olarak veriyorlar. Günde tam 4 lira. Okulu tam gün.Elbette acıkacaktır,canı birşey çekecektir doya doya yesin sorun etmiyoruz.Genç bir kız sonuçta. Ama karnını doyurursun ve canın birşey çeker alırsın 2-3 lira tutar. O günde parası artar bile. Ama bizimkine yetmiyor,extra para alıyor. Annemler vermeme konusunda direnmiyorlar ama paranın kıymetini bilmesini istiyorlar.Kıyafetlerını o paradan biriktirerek hiç olmazsa haftada 5 lira kenara atarak ayda 20 lirayı biriktirmeyi öğrenmelerini istiyorlar. Çünkü verdikçe daha fazlasını istiyor ve parayla mutlu olunmaz hep böyle. Bunu onu nasıl aşılayabiliriz? Nasıl para biriktirebilir?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• ne çok ne az bir para sorun etmeyin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bir kutu cola alayım birde tost alayım dese benim üniversite zamanımda kutu cola 2.5 milyon , tostda 2 tlydi bence 4 milyon şu zamanda az bir para günlük olarak bir öğrenci için .

0|0
    0|0
    • okullarında kola yok. En fazla ayran,meyve suyu alabilir.Aynı okuldayız zaten. bakıyorum hep boşboş şeyler alıyor. Para harcamasını bilmiyor.

• 3 lira ile beslensin mi diyorsun .Pis fakir.

0|0
    0|0
    • Hayır parasını boş yere harcamak yerine biriktirsin istiyoruz. Eve geldiğinde çantasında ya hep claxlar ya da birsürü şeker...

• Sen aylık annen ya da babandan ne kadar alıyosun ? ya da haftalık v.s ?

0|0
    0|0
    • haftada 30

• haftalık 30 lira yetıyormu sana ?

• evet. günde 6 lira ve ailemle yaşıyorum. Bolca yetiyor.

Kızlar Ne Diyor 2

• Biraz kıskançlıkta olabilir mi içinde bilemedim ama haklısın fazla para yenmemeli . Kulağını çekiverin :D

0|0
    0|0
    • Hayır ne kıskançlığı olacak.Aramızda iki yaş var ve ben haftada 30 alıyorum. Aynı okuldayız hep boşboş şeyler yiyor.

• Her istediğinde para vermeyın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...