Kapat

Kardeşim bir türlü para biriktiremiyor,para çılgını...

Kız kardeşim var,16 yaşında. lise ikiye gidiyor. Annemler ona ayda 80 lira veriyorlar.Ama hemen harcadığı için hafta başı 20 tl olarak veriyorlar. Günde tam 4 lira. Okulu tam gün.Elbette acıkacaktır,canı birşey çekecektir doya doya yesin sorun etmiyoruz.Genç bir kız sonuçta. Ama karnını doyurursun ve canın birşey çeker alırsın 2-3 lira tutar. O günde parası artar bile. Ama bizimkine yetmiyor,extra para alıyor. Annemler vermeme konusunda direnmiyorlar ama paranın kıymetini bilmesini istiyorlar.Kıyafetlerını o paradan biriktirerek hiç olmazsa haftada 5 lira kenara atarak ayda 20 lirayı biriktirmeyi öğrenmelerini istiyorlar. Çünkü verdikçe daha fazlasını istiyor ve parayla mutlu olunmaz hep böyle. Bunu onu nasıl aşılayabiliriz? Nasıl para biriktirebilir?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• ne çok ne az bir para sorun etmeyin

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 3

• Bir kutu cola alayım birde tost alayım dese benim üniversite zamanımda kutu cola 2.5 milyon , tostda 2 tlydi bence 4 milyon şu zamanda az bir para günlük olarak bir öğrenci için .

0|0
    0|0
    • okullarında kola yok. En fazla ayran,meyve suyu alabilir.Aynı okuldayız zaten. bakıyorum hep boşboş şeyler alıyor. Para harcamasını bilmiyor.

• 3 lira ile beslensin mi diyorsun .Pis fakir.

0|0
    0|0
    • Hayır parasını boş yere harcamak yerine biriktirsin istiyoruz. Eve geldiğinde çantasında ya hep claxlar ya da birsürü şeker...

• Sen aylık annen ya da babandan ne kadar alıyosun ? ya da haftalık v.s ?

0|0
    0|0
    • haftada 30

• haftalık 30 lira yetıyormu sana ?

• evet. günde 6 lira ve ailemle yaşıyorum. Bolca yetiyor.

Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 2

• Biraz kıskançlıkta olabilir mi içinde bilemedim ama haklısın fazla para yenmemeli . Kulağını çekiverin :D

0|0
    0|0
    • Hayır ne kıskançlığı olacak.Aramızda iki yaş var ve ben haftada 30 alıyorum. Aynı okuldayız hep boşboş şeyler yiyor.

• Her istediğinde para vermeyın.

0|0
    0|0
Yükleniyor...