Spor hakkında bir soru

Herkese merhaba! Yaklaşık 1 senedir düzenli spor yapıyorum. Haftada 3-4 gün cardio. Üşendiğim bazı günler, cardio yapmak istemediğimde ısınıp yarım saat civarı pilates, düzenli yaptığım squats, stretching hareketlerini falan yapıyorum hiçbir şey yapmış olmamak için. Ben sadece vicdan mı rahatlatıyorum yoksa yine de yaptıklarım bir şey yapmamaya göre iyi mi? Çok sık olan da bir durum değil tabi bu ayda yılda bir.

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• İyidir, iyi.

1|0
    0|0
    • Bir şey yapmamaktan iyi di mi ben vicdan rahatlatmıyorum? Bi cardio değil ama :)

• Ediyorum. Spora başladığımdan beri beslenme, uyku her şeyim düzenli. Teşekkür ederim cevap için :)

• Rica ederim :)

Erkekler Ne Diyor 6

• Gittiğiniz spor salonundaki hocalarla konuşmalısınız. Çalışma programınızı en iyi onlar bilir. Size yardımcı olacaklardır. Bizim buradan size kalori vs. konularında yardımcı olmamız beklenemez.

0|0
    0|0
    • Kilo vermek amaçlı yapmadığım için sporu amacım sadece fitness. Olanı korumak yani. Genel bir soru sorduğum.

• Gayet iyi yapıyorsun. Arada vücudu şaşırtmak iyidir.

1|0
    0|0
  • bence iyi yapıyorsun :) manda gibi yatıyor millet.sen neleri düşünüyosun :)

1|0
    0|0
    • Aman bugün de kaytarayım dediğim günler vicdanım rahat bırakmıyor da beni :)

• Ben de aynı sebepten düzenimi değiştircek şeyleri pek sevmiyorum. Yeni bir işe vs başlayacaksam ilk düşündüğüm spor günlerim falan oluyor :) Biraz saplantı oldu sanki benimki ama neyse :)

• sen baya takmışsın :) eklersen birbirimize gaz veririz spor konusunda :)

• duzenli yaparsan cok cok iyi ayda 1 2 kere olmaz spor duzenli hayat tarzidir,sporcu kizlari cok severim kasli)))

0|0
    1|0
    • Ayda 1-2 kere derken? Tam okumadın galiba :) 1 senedir haftada 3-4 gün cardio zaten yapıyorum. Bu bahsettiğim cardio yapmaya üşendiğim günlerde ayda yılda 1 olan bir durum demek istedim.

• qaliba iyi okumamisim:) kusura bakma vauu 1 sene o zaman cok iyi vucudun var demektir senle ozelde konusup fotografini gormek isterdim yanlis anlama spor yapan iyi vucudu olan kizlar cok cok az o yuzden

• Aslında seninkisi bir spor bağımlılığı.Bu kötü birşeyde değil.Kafanda planladığın şeyleri tam olmasa bile yapmak hoşuna gidiyor hepsi bu.

1|0
    0|0
    • Evet bağımlılık aslında sanırım biraz. Yapamadığım günler iç huzursuzluğum oluyor. Atmak istediğim enerji fazlasını atamadığımdan da kaynaklanıyor olabilir. Öte yandan emek verip zor sahip olduğum görünümü de kaybetmek istemiyorum haliyle :)

• Bence güzel bir alışkanlık.Hiç bozma.Bu diğer aktivitelerinede yansıyacaktır

• Teşekkür ederim :)

• cardio yerine saunayada girebilirsin

0|0
    1|0
    • Saunanın kas yaptığı nerde görülmüş?

Kızlar Ne Diyor 2

• tabi hep düzenli yapsan daha iyi ama hiç birşey yapmamaktan iyidir bide yorumunda yazmıssın bir arkadaşa ama yanlışın var cardio kas yapmaz yağ yakar

0|0
    0|0
    • Ama gözle görülür bir kaslanma var vücudumda o neden peki? Yani öyle öbek öbek kas değil dediğim de bir calf olsun quadriceps olsun var bunlar. Cardiodan başka yaptığım da stretching öncesi biraz ağırlık kollar için bir de squats mı bacak kası yaptırmıştır? Ama onları da kaslancak kadar yapmıyorumdur yani ne bilim. Benim bu kaslar neden oldu o zaman cardio değilse? Kas dediğim de öyle aşırı hacimli bir kas değil anlamışsındır zaten kastettiğimi. Resminin önünde saygıyla eğiliyorum ne dersen kabul :)

• Anladım. Onlar zaten her insanda var ama üstünde kaplı yağ dokusu gidince ortaya çıktılar. Benim de anlatmaya çalıştığım bir sertleşme olduğuydu, hacimsel bir büyüme yok evet. Teşekkürler cevap için :)

• ne demek iyi akşamlar

• Stretching bir işe yaramaz ama pilates iyi bir çözüm

0|0
    0|0
Yükleniyor...