Neden mutsuzsunuz biliyor musunuz?

Çünkü her şeyden korkuyorsunuz,ama farkında değilsiniz. Düşünmekten,paylaşmaktan,kendinizi ortaya koymaktan... Bazen asdfghj'lerin arkasına, bazen kafanızı hiç yormadan adapte olduğunuz, en bayağısından vatan,millet,din,ahlak,namus hurafelerine, bazen kibirinize,bazen soğukluğunuza,nezaketsizliğinize sığınıp kendinizden ve herkesten saklanarak fare gibi yaşıyorsunuz. Kendinizle barışık değilsiniz; mutlu ve huzurlu olmanın değil,öyleymiş gibi görünmenin derdindesiniz. Facebook sayfanızdan sizi mutluymuş,çok eğleniyormuş gibi gösteren fotoğraflar paylaşırsınız ama bir yandan travmalarınızı aşmak için gizli gizli psikiyatrist ararsınız. Yalnız,zayıf ve güçsüz görünmekten ölesiye korkarsınız. Zayıf görünürseniz sizi kurtlar kapar,çünkü koyun olduğunuzu düşünüyorsunuz. Sürekli alaycı,neşeli davranmazsanız ne kadar sıkıcı bir insan olduğunuzu görürler, iki kült filmin, anarşist ruhlu bedbaht müzisyenin adını dilinizden düşürmezseniz ne kadar boş biri olduğunuzu anlayabilirler. Trend mekanlar,markalar bir parçanız olmazsa fakir sanarlar. Sürü halinde görünüp en çılgın kahkahaları atarak sürünüzü övmezseniz sizi yalnız sanarlar mazallah,ki; en kötüsü de bu olur. Yalnızlık güçsüzlüktür,ezikliktir sizin için.

Ama bir de zayıflığınızla,güçsüzlüğünüzle,yalnızlığınızla,makyajsız yüzünüzle barışmayı deneyin,siz osunuz çünkü. Cahilliğin de,güçsüzlüğün de,çaresizliğin de, zavallılığın da aslında sensin,ama böyle olman ayıp değil ki... Sen insansın... Bunları göremeden yaralarını iyileştirebilir misin? Şahsiyet sahibi, özgün bir insan olabilir misin? Kendinizi etrafınızdaki her şeyden,tüm değer yargılarından koparıp yeniden keşfetmeyi denediniz mi? Siz aslında kimsiniz? Neden kendinizden bu kadar kaçıyorsunuz? Ve ben çok mu haksız,çok mu kibirli konuşuyorum böyle söylemekle?

0|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Korkularımla yüzleştim bugün hiç tanımadığım bir insan resmen kulağımı çekti önce sonrada sırtımı sıvazladı...

Korkuyorsun dedi 3 yıl olmuş kaybedeli ama hala korkuyorsun yeterince yas tuttun kendine gel dedi...Öyle haklıydı ki sustum sadece.

Ben yalnız bir insanım çokça seviyorum yalnızlığımı ama artık korkmuyorum geçmişi yaşamaktan endişeli değilim yas tutmayı bırakmaya hevesliyim artık farkındayım belki de ölenle ölünmüyor derlerde duymazdım.Öyle değil artık acılarımı serbest bıraktım gözyaşlarımı uykusuz gecelerimi ruhsuz geçen günlerimi...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Anlık şeyler.

Şu an nedenini biliyorum.

0|0
    0|0
  • Kim demiş mutsuzum.

Gayet mutluyum...

0|0
    0|0
  • ne yaparsan yap ise yaramiyor sussan olmuyor konussan o da olmuyor insana maske takip dolasmaktan baska care kalmiyor ne yapalim bizde bize bicilen mutluluk oyununu oynuyoruz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• hayat ve adaletsizlik

0|0
    0|0
  • Güzel yazı olmuş. Katıldığım çok noktalar var. Ama, mutsuz olmak için haklı gerekçeleri var insanların çoğunlukla.

0|0
    0|0
  • ''yürü üstüne üstüne, tükür yüzüne celladın'' dıyesım geldı..

0|0
    0|0
Yükleniyor...