Ey Ateistler söyleyin bu da mı gol değil? :D Gerçekten varlığımızın delili duyu organlarımız olabilir mi?

Rüyalarımda şunu bunu yaptığımı, şuraya buraya gittiğimi görürüm; uyanınca da hiçbir şey yapmamış, hiçbir yere gitmemiş olduğumu, uslu uslu yatakta yattığımı anlarım. Benim şu anda da rüya görmediğim, hatta bütün hayatımın bir rüya olmadığı güvencesini bana kim verebilir? İşte bütün bunlardan, içinde bulunduğum dünyanın gerçekliği tümü ile şüpheli birşey oluyor.

Demişlerdir ki: "Eyvahlar bize, uykuya-bırakıldığımız yerden bizi kim diriltip-kaldırdı? Bu, Rahman (olan Allah)ın va'dettiğidir, (demek ki) gönderilen (elçi)ler doğru söylemiş". (Yasin Suresi, 52)

insanlar uykudadır, ölümle uyanırlar.

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• onlar için buda gol değil :)

1|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Niye insanlar birbirlerine meydan okur gibi açık yakalayıp inancını ya da inançsızlığını linç etmeye çalışıyor ? Niye kimse kimseyi rahat bırakıp huzur vermiyor? Niye '' öteki'' lere saygı duymak yerine iğneleyici soruların peşinde? Niye birbirimizi olduğumuz gibi kabul etmek istemiyoruz ?

Bunlara da bir cevap buluverin bir zahmet..

0|2
    1|1
    • Ben ateistler adına cevap vereyim . Biz kimseye meydan okumuyoruz . Kimsenin hayatına müdahale etmiyoruz , kimseyi küçük düşürmeye çalışmıyoruz . Ama onlar kendinden olmayanları öldürmeye dahi gidebilecek kadar uçuk fikirdeler . Biz ne Turan Dursun'u unuttuk , nede diğer olayları . Keşke ateizmi çürütebileceklerini sanıp sordukları saçma sorular yerine şu kuranı bir daha okuyup islamın açığını aramaya çalışsalar , inandıkları dini bir sorgulamaya cesaret edebilseler asıl rüyadan o zaman

• keşke insanları birbirine düşman etmeye harcadıkları beyni ve enerjiyi daha yaşanılası bir dünya kurmak için harcasalardı şimdi yok yere can verenler yaşıyor olurdu..

Hala fitne fesat tohumları ekmeye çalışıyorlar..

• ey ateistler! siz çok yanlış yoldasınız biz sizi küçük düşürmeye değil hem size mutluluk ve inancı sağlamak istiyoruz hemde kendimize sevap kazandırmak bir ateisti müslüman yapmak çok sevaptır. size şunu söyleyeyim sen kendinin nasıl olduğunu açıklarsan bu dünya düzeninin nasıl olduğunu açıklarsan okyanusun km lerce dibinde yaşayan bilmediğin cannlıları nasıl bir ot ve ya bir bitkinin besledğini açıklarsan bir elmanın icadını açıklarsan bende sana Allahı açıklarım

• İçinde bulunduğun dünya şüpheli oluyor da onca rüya gördüren beyninin düşüncelerini nasıl şüpheli bulmuyorsun.

0|2
    0|0
    • Beyinin gerçek olduğunu nereden biliyorsun kardeşim? Rüya içinde rüya görüyorsun farzet bir anda uyanıyorsun o beyinin düşünceleri diye tanımladığın şey bir hayal ürünü olmuş oluyor. Ya şimdi de yine bir rüyada isek ve beyin dediğin ve onun düşünceleri olan şey de bir hayal ürünü ise?Gerçek nedir bilemeyiz. Ateistler biz gerçeğiz diyorlar ve böyle yola çıkıyorlar.Varlığın var olup olmadığını sorgulamadan kabul ediyorlar. Ancak ateizmin temelinde bilgi yatar bu dediğimin bilgisi ortada yok.

• Çok inatçı çıktın:) Söyler misin başkalarının da oraya varıp varmaması neden önemli senin için.

• Benim inancıma göre her şeyin hesabının sorulacağı günle alakalı diyelim. :) Dediğim gibi benim için ırkları, dilleri, dinleri, kültürleri ve hayata bakış felsefeleri farklı olan herkeste bir Allah olgusu oluşmuşsa benim için iş bitmiştir. O'na inanmayanda da bir Allah olgusu var sonuçta. Önce o kavram bir şekilde oluşmuş (doğuştan veya sonradan) sonra yok demiş. :) Neyse hayırlısı bitmiyor laf lafı açıyor. :)

• ateyizler hadi bunu da açıklayın ^^

0|1
    0|1
  • sağır olduktan sonra..

0|0
    0|1
  • ateyizler buna da bir açıklama uydururlar birazdan

1|0
    1|3
    • ateyiz de ne amk :D ? öyle bir ırkda çıkardınız diye diye.

Erkekler Ne Diyor 5

• Kısa cevap : Başına insan dikersin sabaha kadar , o anlar dirilip dirilmediğini

Uzun cevap : link

Astral seyehat , dejavu deneyimleri bile bilimsel olarak yetersizken , ya güldürdünüz sabah sabah :D tek soruyla ateizmi çürüten adam alkışlayın beyler

1|0
    0|2
    • Ne alaka kardeşim başına insan dikersin diyorsun ya tüm evren bir rüya ise diyoruz biraz felsefik düşün.

• Tamam da ateizm bildiklerimize var deriz bilmediklerimize yok deriz diyor. Bizim gerçekten var olduğumuzu nereden biliyorlar? Ben sadece 1 tane rüya örneği verdim belki bizim şu anda düşünemediğimiz başka ihtimallerde var. Bu kadar ihtimal varken nasıl oluyor da biz varız diyebiliyorlar? Var olduklarını bilmiyorlar inanıyorlar. Onlar da bir şeye inanıyorlar yani. :S

• :) elbette inanıyorlar. fark din ve tanrı meselesinde.

• İnception izleyip izleyip saçma sapan sorular soruyorsun açıklamaya yapmaya bile değer bir soru değil ve paylaştığın ayetin bizim için hiç

0|2
    1|2
    • Madem ateistler çok zeki düşünen insanlar ve özellikle bilim adamları da ateistlerden çıkmış açıklayın bunu da hadi? Bizim gerçek olduğumuzun bilgisi nerededir? Ateizm bilime ve bilgiye dayanmıyor mu?

• Hiç birşeyi ispat edemedin ki sen ya. :S Ne gerçekten dünyada olduğunu ispatladın ne de gerçekten olmadığını.

• Daha hiç araştırmadım ama aklımda o konu

• Bu şey gibi, hani insan bir alet yapıyor, "Bunu ben yaptım, demek ki karşıdaki dağı da biri yapmış olmalı"...

İnsan merkezli ilkel mantık. Kendi kendinizi koşullandırmayın, her şeyin merkezine de kendi hayatınızı koymayın, hayat sizden bağımsız devam ediyor, 5 milyar yaşındaki dünyanın sadece 2-3 milyon yıllık kısmında insan var. Bunu bir anlasanız, gerisi çorap söküğü gibi gelir

1|0
    0|0
    • Ne alaka ben anlamadım sen şimdi bizim gerçekten dünyada olduğumuzu mu kanıtladın?

• bak guzel kardesım bende kendıme gore elh.muslumanım dıyorum ama ızler yeterınce arastıran soran sorgulayan ınsanlar olamadık sorguladığımız zaman sen falanca alımden dahmı ıyı bılıcen gıbı kelamlar edılırdı ben burada bır kaçtane ateistle konsutum sahsen ınancımda suphe hıcbırzaman duymadım allahın varlığına her daım ınandım dınımızı bızler nekadar bılıyoruz ne kadar yasıyoruz önce ılımı bılımı bılmek grekır gercekte arastırmak gerekır ben boyle dusunuyorum en azından

0|0
    0|1
  • oturup bunu mu düşündün ? bunu zaten biliyoruz Ateistler kitaba bile inanmazken sen onlara surelerden örnk veriyorsun..

0|1
    0|1
    • Abi kitabın gerçekliğine inanmıyor da kendi gerçekliklerine nasıl inanıyor açıklasınlar? Rüya örneğini verdim işte ya biz de gerçek değilsek? Bunlar biz gerçeğiz diyerek yola çıkıyorlar.

Yükleniyor...