18 ay askerlik ne işe yarıyordu?

gençler hayatlarının en verimli dönemlerinde 18 aylarını boş yere feda ediyorlar,

3 ay acemililik hemde hiç bir iş yok, sadece yat kalk sürün

günde 3 öğün yemek, yatacak kalacak yer masrafı, devlet ekonomimizin çok büyük bir bölümünü karşılıyordu

usta birliğine giden askerin yaptığı şeyse,

gereksiz bir sürü iş,

saçma sapan yerlerde nöbet

günde 3 öğün yemek

elbise

yatacak yer

ve görünmeyen bir sürü gider

...

ben askere gittiğimde hayatında hiç çatal görmemiş, insan gördüm

hayatında ilk defa bazı şeylerle tanışan insanlar gördüm

...

oysaki askerde şunlar olabilir

eğitim verilebilir

aile planlaması hakkında önemli bilgiler verilebilir

cinsel sağlık hakkında önemli bilgiler verilebilir

töre namus cinayeti vs gibi konular hakkında konunun uzmanları, sosyologlar önemli bilgiler verebilirler

askerlik bittikten sonra iş bulma veya iş kurma konusunda eğitim alınılabilir

bu örnekler çoğaltılabilir

...

şimdi askeriyeye de bir düzen getiriliyor, aylık 3 trilyon çikolata masrafı gösterenler kuvvet komutanlarının rütbeleri söküldü,hak ettikleri yere yollandı o kadar askerin üstünden pkkdan nemalanan komutanların hortumu kesildi,

hemen hepside silivride yatıyorlar

anadolu insanının, tüyü bitmemiş yetimin hakkı onlardan soruldu,

bu ana kadar yedikleri boğazlarında kaldı, ve askerlikte şimdilik 12 aya düştü

askeriyeye harcanan o kadar para memleket ekonomisi için harcanmaya başladı,

yavaş yavaş askeri düzen rayına girmeye başladı

sizin bu konudaki fikriniz nedir

0|0
24

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 4

• Tespitler.. yerinde.. ancak askerligin bu süreye düsmeyi bir sürec icerinde oldu birden bir seneye düsmedi..

Askerlik bir egitim ocagi ancak bazi mantik hatasi olaylarin düzeltilmesi bir ve hayata gecirilmesi oldukca agir isliyor buda uzun süren gelen aliskanliklarin sonucunda..

Ben güneydoguda askerlik yaptim terorle anilan bir sehide sonuc itibari ile hayatimin öncesini ve sonrasini planlama sansini kazandim bol bol düsünecek vaktiniz oluyor askerde..

Yeni uygulamalarin temelinde aile planlamasi ve kadina siddet konulari isleniyormus bu güzel bir gelisme..

Ancak hayal ettigimiz türden bir askerlige kavusmak belki torunlarimiza nasip olur diye düsünüyorum:)

0|0
    0|0
  • Para yutan ve hicbir ise yaramayan daha baska kurumlar var. Onlardan en büyügü Diyanet.

0|1
    0|0
  • kardeş bir konuda katılıyorum hani askerlik esnasında birçok konuda eğitim veribilebilir.ama askerlik boş yere yapılmıyor unutmaki türkiyenin en büyük caydırıcılığı asker sayısı ve askeri gücüdür şöyle etrafına bakarsan ırak iran suriye hep karışık sıra bigün bize de gelebilir elimizde işte bu kadar asker ve silah var denilince düşmanlar haliyle çekiniyorlar.bende 18 ay askerlik yaptım.eğer kimse askerlik yapmazsa bu vatanı kim koruycak akşam annen baban kardeşin yataklarında rahat rahat yatıyorlarsa bu ülkenin askerleri vardır diye bunları da düşün derim

0|0
    0|0

• haklısın panpa

0|0
    0|0
Yükleniyor...