Ankara Polatlı'da topçu füze okulunda askerlik yapan var mı, nasıl bir yerdi?

Askerlik yapmış ark bir sorum olacaktı..

ankara polatlıda topçu füze okulunda askerlik yapan var mı.nasıl bir yerdi.vee dışarı izni hemen gider gitmez oluyor mu?yoksa atış felan yapılıp ondan sonra mı çarşı izni oluyor

0|0
0|12

En İyi Erkek Görüşü

• oha nes nokta atısı ıstıyorsun .. valla sıtede cok da kolay olmayacak bulman.. ya ole kolay dgıl ık hafta ıntıbak haftası ızın vermezler muhtemelen.. ve ole koaly deıl sen gıdeceksen komutanım falan geldı bıraz zor genelde vermezler dıarı ıznı carsı gunlerınde gıt bence cok arası ıyı ıse komutanla hafta sonu cıft carsı alabılır

0|0
    0|0
    • şuan usta birliğinde.çarşı izni hafta sonu var sanıoduk ama bana yok dedi nişanlım.bi atış mı ne varmış onu yapamadan çarşı izni yokmuş.yani yapamazsan çarşı izni yok değil öğretiolar sanırım.öğreniktn sonra çarşı izni oluyomuş

• teşekkürler

• rıca ederım

Erkekler Ne Diyor 11

• eğer askere yeni gitmişse yemin töreninden önce dışarıya çokması imkansızdır buda ne kadar acemilik yapacağına bağlı

0|0
    0|0
  • Selam aleyküm. Arkadaslar 04/02/2015 günü acemi birligimi Ankara Polatlı Topçu Füze okuluna düştüm. Forumlardan bilgileri okudugumda yedek subay ve subakların msjları bulunmakta. Ben askerligimi uzun donem er olarak yapacgm kısa dönem degilim Ankara Polatlı ile bilgi verirmisiniz Er askerler için. Ve diger bir sorum Ankara Polatlı Topçu Füze Okulunun egitim ve Disipilini oldugunu okudum. Ben Allerjik Astım hastasıyım benim spor yapacak olmam saglık yönünden zor durumda bırakacak :( Düzenli olarak ilaç alan ilac kullanmak ve üzerimde taşımak zorundayım Bilgi verirseniz tesekkür ederim. Simdiden Tesekkür ederim.

0|0
    0|0
  • Muhtemelen acemidir yemin törenine kadar dşarı çıkamaz.2-3 gün sonra yemin törenleri olacak galiba.Ondan sonra çıkar.1. dereceden akrabası giderse hafta sonu evci çıkartır.

0|0
    0|0
  • şaka gibi soru ya:) acayip güldüm:DD "...oksa atış felan yapılıp ondan sonra mı çarşı izni oluyor..." çok naif... Sadece 12'den vuranlara izin var... Yoksa çıkartmıyorlar... Bi de çarşıya izni ayrı sinema izni ayrı oluyor. Eğer konsere gideceksen onu da ayrıca bildirmen lazım...

0|0
    0|0
  • acemi ise yemin törenine kadar dışarı çıkılmaz.kısa dönemler 18 ya da 38 gün olduğundan acemilikleri şanslı.uzun dönem yapanlar 3 aya kadar acemilik yapabiliyorlar.ankara birazda ters bir yer.komutan çok olunca kötü

0|0
    0|0
  • Yemin töreninden önce kimse çarşıya çıkamaz ben ank yapmadım ama bu askerliğin kuralı ;)

0|0
    0|0
  • atış vuruş çarşı serbest

0|0
    0|0
  • ilk önce bir top atışı yapılır nereye düştüğü bulunur ondan sonra çarşı izni

cayırt

0|0
    0|1
  • arkadaşımın kardeşi orda usta asker 150 günü kaldı

0|0
    0|0
  • önündeki füzeyi bitirmesi lazım bitirmeden çıkmak yassak

0|0
    0|0
  • atışını bitiren çarşıya çıkıyor atışını bitirmeden salmıyolar

0|0
    0|0