Kilomla dalga geçiyorlar

Lise son sınıfım bu arada, belki ergenliğimin son demlerini yaşıyor olabilirim, bu yüzden böyle melankolik olmuş olabilirim, ancak canımı çok sıkan bir olay var. Sınıfımda laf arasında çıtı pıtı bir kız kilomla dalga geçti. "gıdın çıkmış senin beni de ye" dedi

En zayıf noktamdan vurdu beni, yağlarım!

Yaklaşık 4 senedir 60 kilodan aşağı inmeyi amaçlayan ancak kıçını kaldırmayan, kaldırsa bile 2 m yürüyüp yorulan biriyim.

Bazen diyorum ki keşke beni daha fazla ezseler, keşke herkes kilomla dalga geçse. Yine de bir spor salonuna yazılmam...

Obez de değilim ama yine de batıyorum millete.

Ben kilolarımla mutlu idim, ben karşımda TV, elimde kumanda önümde 4 kişilik çikolatalı yaş pastayı tek başıma yerken mutluydum.

Geceleri reflü ve gastriti umursamayıp, garip isimli garip kokulu "proton pompası intihabörü" bile kullanmadan yemek yerken mutlu idim.

Hep bu medya! Hep pembe, şirin görünümlü moda dergileri!

Herkesi 50 kilo olmaya zorluyorlar!

Ben kimseyi umursamıyordum yemek yerken mutlu idim. Hiçbir şeyde , hiç kimsede bulamadığım mutluluğu, profiterolün içindeki kremanın boğazımdan yavaşça süzülüşünü hissederken buluyordum.

Ben , sırf bu kilo takıntım yüzünden akşamları düzgün yemek yiyemiyorum, "ya kilo alırsam" "ya giydiklerim yakışmazsa" "acaba kaç kilo aldım?"

Bu garip takıntılardan sonra ise yemeğe saldırmaya başlıyorum, sınıftaki çırpı bacaklı 50 kiloluk çakma sarışın Eda'nın beni yaralayan lafını da hatırlıyorum, daha fazla yemek yiyorum, annemin " az ye kızım çok kilo aldın bu aralar" lafını bile umursamadan yiyorum.

Ben her şeye rağmen, fazladan birkaç kiloma ve boy aynanın karşısına geçtiğimde sarkan göbeğimle oynayabildiğimi fark edip hafif bir burukluk yaşamama rağmen mutluydum.

Hala da mutluyum, ben sadece kendime üzülmüyorum, böyle iğrenç düşünceli insanlarla aynı havayı soluduğumuz için üzülüyorum.

Lütfen konuşmadan önce iki kez düşünün, lafınızı tartıp öyle eleştirin milleti. Söylediklerinize kimin ne kadar üzüleceğini bilemezsiniz.

Belki de sizin fark etmediğiniz, söylediğiniz " gıdın çıkmış!" lafına üzülen birileri vardır.

Bunları blogumda da yazıyorum, insanın içinden gelenleri en duygusal anında direkt kaleme alması, yazması kadar güzel bir şey yok.

Çıplak ayakla ıslak çimlere basmak gibi, vücudun elektriğini alıyor.

EMİNİM Kİ, ÇOĞUNUZ BU UZUN SORUMU OKUMADI HATTA "ÖZET GEÇ" DİYE GEÇİRDİ İÇİNDEN.

SADECE İÇİMİ DÖKTÜM, OKUYAN OKUR OKUMAYAN OKUMAZ.

0|0
10|14

En İyi Kız Görüşü

• yanlış olan kilon değil snı yokdan yere eleştırenlerı önemsemen bnde liseye baslamadan önce çk şişmandım 60 70 varımdr bıde kısaydım çk göze batyodu zayıflamak istyodum ama ne yesem kilo alıyodum sonra liseye gectım üniv gectım şimdi o kadar zayıfımkı hem bedenen hem ruhen nedenı ise bni aşağalayan insanları galeye almamdı çirkin buldular bni herkes yakınımdan uzagıma kadar hayatım boyunca dostum olmadı düşman ilan etmedım kimseyı sırtımdan vuranlara bile kapım hep acıktı ama yoktan yere düşman belıyenler oldu bni ya da bni kçk gördüler yüklendıler canımı hep yaktılar konuşsam bile dinlenmıyordum sonrada suskun damgası yedım halbuki içimde kopan fırtınaları bilmıyorlardı kendı egolarını tatmın etmektı belkide amacları hayatımda kalbımı kırıpta özur dileyen hiç olmadı kırılsamda güler yüzlü davrandım inan bu çk acı verıyodu ama düşman olamadım

bunları anlattım hanı dedınya insan içindekilerı anlatınca mutlu olur snın yazdıklarını okudum ve hak verıyorum intihar dışında çünkü nefsıne köle olan insanları kendınden üstün görme malesef insanların ruhlarında şöle bı illet asıl olmuş onun canını bırı yakar oda baskasınınınkını yakar bölelıkle ferahladgını sanır oda sana aynısını yapmış snınde onun gibi olmanı istyor eger o kişiye önem vermıyorsan sözlerıne aldırma umursama

kilo konusuna gelırsek bu beden bıze emanet ve saglık önemlı boyuna ve yasına uygun olan kiloyu ögren yardım alarak kilo verebilrsın ama sakın sırf onlar için kilo verme onlar gibi olma zaten ilerıkı yaslarda sorumluklarla kilo kalmıyo bn 70 kiloyu hiç bişey yapmadan verdım çünkü bni yk ettiler keske 70 kilo kalsaydımda bu yasadıklarımı yasamasaydım çünkü kilo sadece bı rakam ama yasanılan kötü şeyler hayatının her noktasında karsına çıkıyor benim yaptıgım hataya düşüp onları dinleme umursama kiloyu saglıgın için ver baskası için asla benimde yazım uzun oldu herseyın yoluna girmsı dileği ile

0|0
    0|0
    • Çok güzel yazmışsın! Tamamen beni anlatmışsın teşekkür ediyorum sana..

• bn tesekkür ederım bni anladgın ve cvbımı okudgun için insallah hersey yoluna girer boşuna üzme kendını dünyaya bır kes gelıyoz baktın canınımı sıkan var kulagını tıka konuşur konuşur susar sn taktıgın için üstüne geliyolar umursama duyma onları gücün içindeki inançtr hayat yasanmaya deger kötü insanlar olsada care o kötülerden uzak durmak umursamamak bn öyle yapıyorum

Erkekler Ne Diyor 14

• Okudum... kendince haklısın..ama yanılıyorsun.. Daha Lisedeyken bu kadar umursamaz olmamalısın.. Söylettirme kendine o lafı o halde... Bunun akibetini söyliyeyim sana da :

- 3-4 Yıl sonra seveceğin bir erkek sana hiç ilgi göstermeyebilir. Hiç dikkatini çekemeyebilirsin...

- Sağlığın sorunlu olacak, kısıtlı hareket edebileceksin, pek çok sosyal faaliyetten mahrum kalacaksın,

- Evde kalmamak için, evlenmiş olmak için birine Eş olup kocan diyeceksin

- Çocukların olduğunda onlarla top oynayamıyacaksın, parka götürücek ama onlarla koşturamıyacaksın

- Çocukların Arkadaşlarınınannelerinin daha güzel olduklarını söyleyecek sana

- Güzel bir Sex hayatın olmayacak

- Eşinin gözü dışarda olacak

ve bunların haricinde daha pek çok şeye katlanacakken.. Bu günlerde olan mutluluğun hiç aklına bile gelmeyecek.

Özellikle şimdilerdeki o küük ayva göbeğin iyice yer etmiş olacak ve zayıflayabilmen de mümkün olmayacak.

" Gıdın Çıkmış " ne ki.. yürürken bacaklarının biri birine sürtmesinden pantolonların hemen yırtılacak ve yamalı olacak. Peşinden " Koca Döt " diye bağıranlar olacak. daha..

İyi düşün ve ona göre davran. O meşhur " Ben kilolarımla Mutluyum" söylemini de es geç...kimse yemiyor..

Açık sözlülüğümle kesinlikle seni kırma niyetinde değilim. Ama gelecekte kesin yaşayacaklarını dile getirerek u Rüyadan uyanmanı istedim.

4|0
    0|0
  • boyun kaç ve eğer gerçekten sorun ediyorsan bunu hedef belirle ve her yıkılacağın yorulduğun zaman o kötülükleri hatırla daha da dikleş hedefe koş spor yap koş yürü bu hem özgüvenini yerine getirir kendini iyi hissedersin hem de vücut olarak düşlediğine yaklaşırsın karamsar olma kimse dört dörtlük değil haline şükret kendini nasıl iyi hisedeceksen onun için çabala

0|0
    0|0
  • Yazını komple okudum açıkcası senin eksik ya da fazla bir şeyin yok. Sen insansın. yanındakiler insan olmayı beceremeyen hayvanlar.. Neden bnun içn kendini üzüyorsun yarnın bir garantisi var mı? ve biliyor musun benim gibi bir çok erkek balık etli kızlardan hoşlanır. Asma yüzünü gülümse herşeye ragmen bırak neye sırıtıyorsun onlar düşünsün..

0|0
    0|0
  • ya yok sorun yapma , kilolu seven erkek te çok mesela ben gerçekten kilolu bayan seviyorum zayıflara zerre kadar ilgim yok kafanda bitir ayrıca kilolu olan bir sen değilsin binlerce kız var,bu arada kaç kilo boy ve yaş?

0|0
    0|0
  • Tabi ki okumadım. Git zayıfla hafız sende.

1|0
    3|0
  • Kendine haksızlık yapma.Kendinle barışık ol.Etrafa kulaklarını tıka.Gerisini boşver.

0|0
    0|0
  • Her şeyden önce kendine hakim olup boğaza olan düşkünlüğünü azalt. Bir şeyler seni rahatsız ediyorsa uyuşukluğu bir kenara fırlatıp işe koyulmalısın. Unutmaki büyük değişiklikler ancak istikrar ve kararlı kişiliklerde gerçekleşir.

0|0
    0|0
  • salla ne kilosu kime göre kilolu modacıların totolarindan uydurdugu standartlara uymak zorunda degilsin. sırf millet angut ca konusuyor diye intaharmı düsünülür salla gitsin.

0|0
    0|0
  • Seninle dalga geçen onun bunun evlatlarının ayalarına tekme at

0|0
    0|0
  • Ben o kiloyu veririm de sen ömrün boyunca gerizekalı olarak kalacaksın diyeydin.

0|0
    0|0
  • bence de ıntıhar et ya neden etmıyorsun kım tutuyor seni :))

0|0
    0|0
  • yerinde olsam/o kizin canina okurdum :))

0|0
    0|0
  • Sınıfı kökten kazı

0|0
    0|0
  • hem şişmansın kilo vermiyorsun hemde sitem ediyorsun..suç sende git yarın yazıl bir spor salonuna hepsini utandır...hiç akıl yok sende ölmeyi seçiyorsun senin hayatın senin için bir şeyden değerli olamaz saçma sapan işler yapma sen bir zayıfla filinta gibi kız ol bak bakalım senle o dalga geçenler seni öyle görmeye başlayınca nasıl bozulacaklar bu sefer onlar acı çekecek sen mutlu olup nispet yapacaksın... beyin bedava...

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 9

• allah rahmeting.

1|0
    0|0
  • Destan yazmisin MASALLAH bunlari yazana kadar 5 merdiven inip binseydin cok kilo kaybetmistin bence hicccccccc kafaya takma kilolarini olumlu dunya yi gitsin yimesen niye yasiyon :)

1|0
    0|0
  • Umursama takma onları neden üzülüyorsun ki herşey senin elinde spor yapar zayıflarsın ölümden başka herşeye çare var hayatta ne intiharı değer mi 3-5 gerizekalı için

0|0
    0|0
  • Okumadım, o kıçını kaldırıp kilo verirsen, herşey düzelir.

0|0
    3|0
  • hepsinin okudum bende kiloluyum ınsnaalrın boyle dalga gecmesınden nefret edıyor en çokta erkekler apor salonuna yazılcaktım 14 yasıdnayım ama dedılerkı 18 yas ve uzerı

0|0
    0|0
  • et gitsin.

0|0
    0|0
  • Kızım hıkaye gıbı yazmıssın bır ara acaba cıddıye almasam mı dıye düsünmeden edemedım, herneyse.

Sen yıne kendı sorununa cözüm bulmussun yazarken, böyle mutluysan kendınle barısıksan no prob. az yemen spor yapman gerektıgını sende bılıyorsun ee ozaman?

0|0
    0|0
  • yemek yemekten o kadar güzel biçimde bahsetmişsin ki :D bendede hafif fazla kilo var ama yapacak bişey yok :D böylede mutluyum :D sende takma :)

0|0
    0|0
  • hepsini okuyamadım ama bu senin elinde insanların ne düşündüğünü o kadar umursamayacaksın sağlığın yerindeyse şükret bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...