Size mektup yazılması hoşunuza gider mi ?

Sanal dünyamızda kelimeleri uç uca ekleyerek yüzlerce mesaj sayfasını dolduruyoruz. Hal hatır soruyor, dertleşiyor, gülüyoruz…

Kendimize yakın bulduğumuz nice dostun “Günaydın” mesajını sabırsızlıkla bekliyor sonra bir tek hamle ile hepsini siliyoruz...

Garip bir halüsünasyon oluveriyor her şey… Hiç konuşulmamış hiç yazılmamış gibi…

Uçup gidiyor tüm sözcükler aklımızdan, geriye bir tek yazı kalıyor. Geriye bir tek yazıyla, kalemle, kağıtla sana yüreğini yollayan o insanın cümleleri kalıyor en sahicisinden…

Beyaz bir kağıdın kaderidir aslında üstüne ne yazıldığı. Duygu dolu sözcükler, sitemler, özlemler de düşebilir satırlara alacak- verecek kaygısı da…

Şairin dediği gibi her şey yapılabilir beyaz bir kağıtla…

Mektup yazmayı da mektup almayı da ne kadar sevdiğimi bir kez daha anımsatan Sevgili Entropi, hediyen mektubun ve varlığın için sonsuz teşekkürler…

0|0
25|38

En İyi Erkek Görüşü

• ne var ki; sayfalar dolusu yazmak ısterdım tıtreyen ellerımle..nacızane benden ve senden haberdar olmak sebebı ıle kagıda dokulen uc bes kelam..

asıl onemlı olan senınde dedıgın gıbı kalıcı olması mektubun..dıjıdallıkten ote sıradanlıga terketmeye kıyamadıgın..

asıl ben tesekkur ederım Hıcazkar..Varlığın ve içtenlığın ıcın...

5|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 37

• mektup yazmak güzeldir bircok mektup yazmisligim ama yollamamisligim var bir koca defter oldu icimden gelen hayali ya da var olan kisilere oldukca cok mektup yazdim..

Ancak sanal dunya herseyi yavas yavas carklarinda yok ediyor ve biz gün gectikce.. tembellesiyoruz..

1|0
    0|0
  • En son mektup yazıp aldığım zamanlar askerde olduğum 1999-2000 yıllarıydı. Her mektup gelişinde heyecan üst safhada olurdu. Cep telefonu olmasına ve telefonu askeriyeye sokup 13 ay kullanmama rağmen mektup almanın tadı başkaydı.

2|0
    0|0
  • Sevgili Hicazkar; link ...

2|1
    0|0
  • evet gider hoş bir şey olur

2|0
    0|0
  • Duygusal değil de, birisiyle karşılıklı bir şeyler karalamak isterdim. Lisedeyken İngilizce'yi geliştirmek için e-mail gönderdiğim biri vardı. Hala ara ara görüşürüz. Mektuplaşma olsun isterdim ama.

2|0
    0|0
    • Çok güzel oluyor Pollux, KS den ikinci kez mektup ve hediye aldım. Kağıt çok başka...

• Amcam hala mektuplaşır. Özeniyorum ben de. Lakin benim istediğim tarzda bir mektuplaşma denk gelir mi, iki taraf da uğraşır mı bilemiyorum.

• Yazmayı sevmesi gerek.. v e tabii mektup heyecanını önceden bilmesi de şart

• Adresimi değiştirdim mektuplar yüzünden.

1|0
    0|0
  • Çok mektuplar bekledik lakin hiçbiri geri dönmedi..

1|0
    0|0
  • mektup güzeldir özellikle cezaevindeki insan için ayrı bir anlam taşır mektup dağıtımından sorumlu gardiyan mazgaldan içeri adını seslendiğinde bir umutla koşarsın kapıya.. senelerdir neredeyse her ay mektup yazarım..

1|0
    0|0
  • mektup iyidir yüzüne söyleyemediğin cesaret edemediğin şeyleri daha rahat özgür bir şekilde anlatabilirsin

1|0
    0|0
  • ablacım bızımden sonrakı jeneraston teklonojı jenerasyonu kırlenen basıtlesen ılıskılerın cocukları ı net telefonlar tv ler kırlettı dunyamızı

1|0
    0|0
  • bırak el yazması mektubu mail yolu ile yazılmış bir postaya da razıyım.hatta world dosyası olmasa da olur.artık varsa yoksa watsup facebook nbr selam falan filan.

1|1
    0|0
    • Çok doğru söyledin dilerim sana da yazacak bir sevdiğin bir arkadaşın olur :)

• Sevme şekli herkesin farklı o da seni böyle seviyor demek ki :))

• bi gün hakim soracak oğlum pişman mısın?diye o da valla sevince böyle oldu diyecek benim ayıcık dostum:):)

• cep telefonu faturası ve kredi kartı ekstresinden başka mektup almıyorum yıllardır.faturalara da cevap yazıyorum ama ulaşıyor mudur bilmem .

2|0
    0|0
    • :)) Güldüm şimdi

• :))) alışırsın

sitenin kaidelerini bende öğreneli çok olmadı

• sen yeni öğrendiyseeeen. ben ne zaman öğrenirim artık :)neyse ben kaçtım iyi geceler.

• Hı hı evet. Güzel olurdu

1|0
    0|0
  • beyaz boş bir kağıdın gelecek zamanlara ait kaderi için umutları ve dilekleri... sorunuz ks'nin değil çoğunlukla karşı karşı kaldığımız tüm sanal evrenin niteliklerinin üzerinde. isterdim elbet hatta yazmakta. bir arkadaşa mektup yazmıştım yıllar önce özbekistana mektubu yazmış zarfa koymuş adresini de yazmış fakat postalamamıştım. zarfta kapalı olarak hala duruyor.

1|0
    0|0
    • Mektubu burdaki arkadaşım yazdığı için özellikle buradan örneklerdirdim. Dediğiniz gibi sanal alemin genel hali bu yönde:)

• O kadar çok mektup hasreti çeken varmış ki şaşırdım aslında. teşekkür ederim yorum için

• e mektuplarda pul da olmalı. otomatik makine pulu değil.

• En son mektubumu askerde 2001 yılında almıştım

Mektup deyince aklıma geldi

Hey gidi günler hey :))

1|0
    0|0
  • bi mektup arkadaşım vardı bu siteden tanıştık...gmail ile yazışıyorduk da şu aralar kayıp...burdan yetkililere sesleniyorum öldümü kaldımı bilmiyoruz yardım edin yemin olsun müge anlıya çıkcam az kaldı :))

1|1
    0|0
  • tamam o zaman bir birimize mektup atalım ne dersin

1|0
    0|0
  • ben zonguldakta okuyan sevgilime yazardım,şu ağustos ayına kadar sayfalarca 3 sayfa mektup 2 sayfa da şiir yazardım,velev ki ''Seni eskisi gibi sevmiyorum''diyerek terk etti,o gün bugündur kırgınım mektuplara,dargınım şiirlere...

1|0
    0|0
  • Ahh mektup ah ilkokulda yazip gondermiştik derste . Sonra telefon cikti tabi bidaha kullanmadik zarflari:)

1|0
    0|0
  • Gider tabiki.

1|0
    0|0
  • Biri bana mektup verseydi hoşuma giderdi ama mektupdada şu olay var ismini yazmaz kitabının arasına atar kim kim diye düşünürsün kafanı takarsın ama vereni belli olan kişi verirse mektubu çok hoşuma gidebilir

1|0
    0|0
  • bence mektup yazmak daha samimice daha içten

1|0
    0|0
  • Ömrüm boyunca hiç mektup almadığım için, hoşuma giderdi galiba.

1|0
    0|0
  • Otantik şeyleri sevdiğimden evet.

1|0
    0|0
  • evet severim , yazmayıda severim :) askerdeyken bol bol mektuplaştık sevenlerimle :)

1|0
    0|0
  • sevmem ben mektup..

0|0
    0|0
  • Sevgilimse hosua gidee mekrubu arka cebimde saklarim

1|0
    0|0
  • En son lisede yazılmıştı. Hoşuma gider mi bilmem.

1|0
    0|0
  • keşke biri bana mektup yazsa bende ona cevap yazsam :D

1|0
    0|0
  • Mektup yazip , o kadar satir dizecegim nitelikte birisi yok etrafimda. Herkes sahte , hersey oyun , heryer karanlik . Kimseye guvenmiyorum artik. Artik ne kimse bana yalan bir mektup yazsin nede ben kimse icin elimi yorayim.

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 25

• Mektup...

Bana hep eskiyi hatirlatir.Maziyi...Söyle mektup denilince bile hafif bir nostalji meltemi eser bana dogru...Icim bir garip,bir hos olur dogrusu.

Mektup yazmanin tadi da,mektup almanin tadi da bambaskadir.

Mektubu yazan özel kisinin o kagidin üzerinde ellerinin gezindigini bilmek,bunu hayal etmek,uzun uzun koklamak...Bakmak...anlatmasi tarifsiz bir duygudur.

Dört gözle beklenir iki satir...

O yüzden senelerce,ömür boyu hatta...saklanir,muhafaza edilir.Degerlidir cünkü beklenen,

özlenen...

Bu yüzden hangi cagi yasaram yasayayim su vakitten sonra,hicbir teknoloji ürünü,getirisi bana mektubun güzelligini unutturamaz...Ancak arattirir.

link

1|1
    0|0
    • Sevgili Şavk;

öyle güzel anlatmışsın ki içimden geçenleri... Kurmadığım cümlelerin devamı olmuş adeta. İşte tam o anlattığın nedenlerden dolayı çok değerlidir kendi elleriyle yazdığı iki satır... Gözleri gezinmiş parmakları dokunmuştur... Teşekkür ederim değerli yorumun için:)

• Ne demek efendim...memnun oldum.Eminim,eminim öyledir...O güzellik saman alevi gibi yanan sönen cinsten degil...hala ne zaman akla gelse,alev alev olur insanin ici.

Tesekkür ediyorum ben de böyle bir konuya degindiginiz icin.

Beklenen iki satira her daim kavusmaniz dilegi ile,

huzurlu geceler :)

• Ellerin dert görmesin, şarkı da çok güzeldi

iyi geceler

• Hicazkar geçen kışa hazırlık yaparken yukardaki dolapların içinden eski bir karton çıktı. İndirdim, eski arkadaşlarımdan gelen mektuplar, defterim olmadığı için sayfalara yazdığım şiirler. Yazı yazdığım sarı yapraklı eski ve deri kapaklı bir defter.Göndermek istediğim ama sinirimden üzerini karaladığım mektuplar, arkadaşlarımın düğün davetiyeleri, eski o ev numaraları yazılmış yarı yırtık kağıtlar ve eski okul arkadaşlarımın hatıra yazıları ve çocukluktan kalma hatıra defterleri, o kutudan 20 senelik hatıralar, güzel ve acı, nefret ve sevgi dolu bir dünya çıktı ve kurumuş yapraklar...Bir aralar herkes yaprak kolaksiyonu yapardı bende onlardan biriydim. Attıklarımdan kalan son birkaç yaprak...:(

İnan tutamadım kendimi ağladım.Atılması ve eskide kalması gereken mektuplar, yazılar, v.s okudukça sinirlendiğim notlar.Ama atamadım. Çocukluk,gençlik ve bekarlık zamanlardaki hatıraları yırtıp atamadım. Fotoğraflar ve notlar kağıtta anlamını daha farklı anlatıyor. Hepsi bana bir hatıra kalacak.Bugünkü çocukların böyle bir şansı malesef yok. Onlar adına üzülüyorum. O zamanlarda yaşamış bir gen. olarak çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Duygulandım gece gece yaaaa

1|0
    0|0
    • Yazdıklarını okuyunca bende duygulandım. Atmaya kıyamadığım hatta özenle sakladığım o kadar çok şey varki sayfalarda, zarflarda...

Hala içinde mektup çoşkusunu taşıyan yüreğine selam olsun.

• Beni de duygulandırdın. teşekkür ederim ellerine sağlık

• :)Ben teşekkür ederim şekercim abuk subuk o kadar sorudan sonra böyle güzel bir soru gerçekten güzel geldi.Saygılar

• Ablamla mektuplaşırdık o üniversitedeyken... Cep telefonları çok azdı; öyle ha deyince ulaşamazdık ne güzeldi.

2|0
    0|0
  • Canim bak link bunlarşu anelimin altinda olan 21 yil önce yazilmis mektuplar daha bir sürü böyle hatirasi olan duygu yüklü mektuplarim var , ama yillar varki yazmiyorum mektup :( sayende en kisa zamanda sana bir mektup yazacagim :)

1|0
    0|0
  • kimden geleceğine bağlı

1|0
    0|0
  • Mektup olayına hastayım bebişim daha bugün yazdım gönderdim bende =)

1|0
    0|0
  • hoşuma gider :)

1|0
    0|0
  • evet.eskiden mektup arkadaşlarım vardı.mektuplaştığım arkadaşlarım yani o duyguları az çok yaşayabildim şanslıyım.mektup seviyorsan bu kitabı oku derim.ister istemez özeniyor insan.yazarıyla da tanışma fırsatım oldu.tamamen gerçek yaşanmış bir olay eminim seviceksin

link

1|0
    0|0
  • Mektup duygulu insanlara has bir özellik. Kolay değil bu zamanda mektup yazmak. İnternet hayatımıza girdiğinde beri unuttuk mektubu. İyi mi kötü mü bilmiyorum. Dijital olunca her şey daha çabuk hızlı tüketim çabuk. Mektup halbuki öyle değil ki yazacaksın zarfa koyup adres bilgilerini gireceksin pulu yapıştıracaksın postaneye götüreceksin alındı fişi dolduracaksın sonra gönderilmesi ile sorumlu olan memura verip ne kadar sürede karşı tarafın eline geçer diyeceksin sonra da eve dönüp karşı taraftan cevap bekleyeceksin. Uzun ama heyecanlı bir durum. :)

1|0
    0|0
  • bu ara kocama güzel bir mektup yazmayı düşüünyordum ben de.

1|0
    0|0
  • Mektup yazmayı da almayı da çok severim. O kadar huzur verici bir olgudur ki bana göre, bilmiyorum, umarım yıllar sonra bile bu eylemi gerçekleştiren insanlar olur...

1|0
    0|0
  • Bana kimse yazmadi askerdeki abimden bursadaki ablamdan baska brnim basim kelmj :(

1|0
    0|0
  • evet hosuma gider.. çok iyi bir sevgi belirtisidr

1|0
    0|0
  • geçen arkadaşıma mektup yazdım . aç kağıdı mektup yazdım sana dedim verdim . açtı kağıdı kocaman harflerle MEKTUP yazıyodu kağıttta :D asfdsdhk kufur etti çöpe attı essekoğlueşşek :D assdffggh

0|1
    0|0
  • Valla bu kadar teknolojinin içinde mektup yazan biri ne biliyim alırım bağrıma basarım tam bir sevilesi :)

1|0
    0|0
  • Mesela benim gizli bir hayranım olsa sürekli bana gizli gizli mektuplar yazsa ben kimden geldiğini bilmesem merak içinde olsam oda mektupda bana olan hislerinden hayranlığından bahsettsin böle bir mektup olayı yaşamak isterdim açıkcası

1|0
    0|0
  • evet severim hala olsaydı keşke daha özel bence :)

1|0
    0|0
  • çok hoşuma gider :)

1|0
    0|0
  • Ben eski moda bir kadınım.. Bunun özlemini çok çekiyorum..

Mektup almayalı o kadar uzun zaman oldu ki..

Geçmişe dönüp baktığımda her şeye sahibim artık ama ruhum bomboş ..

İçtenlikle yazılmış bir mektup aldığın ve o mektupla sana gönderilmiş bir hazineyi ruhunda saklayabildiğin için çok şanslısın..

0|0
    0|0
  • Kimin hoşuna gitmez ki :) Ben de yazıyorum arada sırada

1|0
    0|0
  • evet isterdim yazılmasını günü gelince okurduk gülerdik

1|0
    0|0
  • ilkokulda mektup yazdiriyorlardi uyuz oluyordum.

0|0
    0|0

• gider

0|0
    0|0
  • cok severımmm

0|0
    0|0
  • Bu konuda çok şey söylemek isterdim, ama susmak daha iyi bazen. Zaten söylemesem de sen benim içimi bilirsin ablam.

Allah dostluğunuzu bozmasın, bozdurmasın inşallah. Her zaman dediğim gibi; kıymetini bilin, bugünün ve birbirinizin. Maşallah.

1|0
    0|0
    • Maşallah, son cümle vurucuydu. teşekkür ederim

Söylemediklerini de biliyorum kara gözlüm

• haklısın be vazgeçtim ha deyince ulaşmak sahiden güzel :)

• Yaa bana hak verdin ablacım :/

Yükleniyor...