Erkekler neden kızlar hakkında saçma sapan kelimeler sarf eder?

Benim bir arkadaşım var oğlanın babası ile babam tanışıyor. Bu kişinin bir grubu var 5 kişilik ve ben bu grup ile konuşmaya başladığımda suratı düşüyor hele ki birde güldüysem sinirleniyor. Ben bu kişilere dersle ilgili soru sormaya gittiğimde sebepsizce birden gülüyorlar.

Bir de bana karşı uygunsuz bir kelime sarfettiler kendince saçma bir açıklama yaptılar tabi. Ancak bu arkadaşımın suratının düşmesinden gülmeme sinirlenmesinden bu grubun uygunsuz konuştuklarını düşünüyorum ne yapmalıyım? O grup arasına pek girmiyorum artık ancak mecburen arasıra konumak zorunda kalıyorum. Sorum şu erkekler neden kızlar hakkında saçma sapan kelimeler sarf eder?

Güncellemeler:
Soru sormaya gittiğimde "İşte geliyor ayaklı bomba!" dediler bende "ne?" dedim cevabı kızarmış bir şekilde "zor soru sorduğun için?" nasıl bir mantıktır bilemedim...
Belki ben yanlış anlıyorumdur fakt bu arkadaşımın benim o ortamda bulunmamamı istercesine davranışları beni düşündüryor.

0|0
10|17

En İyi Kız Görüşü

• Takıyorsan muhatap olma.. Erkekler her daim böyledir..

2|1
    0|2
    • sende mi brütüs? ben öyle değilim, ne demek istiyorsun :D

• mersi şekerimde. Sende kendine dikkat et. her şeyi kafayı takma.. Arkadaşlarınla da mesafeyı ıyı ayarla guzel dostluklar kurmaya çalış. By by

• Şu saatten sonra onlardan ne dost ne arkadaş olur bakalım yeni yeni hayat beni bekliyorrrr:) Dediğin gibi kimseyle muhattap olmuyorm çıldırıyorlar :D Teşekkürler ederim canım :)

Erkekler Ne Diyor 17

• "Sebepsizce, birden gülüyorlar" demişsin. Herşeyin bir sebebi vardır. Hiçbirşey sebepsiz değildir... Sana "ayaklı bomba" dediklerine göre bu büyük ihtimalle "güzellik" bombası değil "ahmaklık" bombası anlamına geliyordur. Arkadaş grubunda birinin aptallıkları ve normal dışı davranışları ile eğlenmek çok görülen bir olgudur. Seni aptal biri olarak görüyor olabilirler büyük ihtimalle. Bu senin için sorun mu?. Bırak, görsünler.

Bazı hemcinslerin de beni aptal olarak falan görebildi, bunu başarabilenler vardı aralarında. Eşi benzeri olmayan programlar yapmış da olsam, samsung TV leri hack de etsem, güney koreden samsung müdürleri kalkıp benle konuşmaya "aman yapmayın etmeyin" demeye şehrime de gelse, hiç çalışmadan tüm gün evde oturduğum halde beni aptal olarak düşünenlerin 4-5 ay çalışarak anca kazanabilecekleri paraları da kazansam, onlar için ben "aptalım". Çaresi yok ki. Değiştiremezsin. Düşünüyorum da, iyi ki de aptalım ya. Ya onların "zeki" dediği insanlar gibi olsaydım?

İşte olay kendine güvende bitiyor. Aptallar sana aptal dese ne, demese ne? Kendilerinden aşağı görse ne? Görmese ne? Sen kendini biliyorsan, onların düşünceleri bişeyi değiştirmez.

0|0
    0|0
    • Güzellik abidesi değilim ki güzel görsünler. Aptal rolünü oynamakbazen çok daha iyi oluyor. Evet dediğiniz gibi aptal gibi davranıyorum çünkü mecburum köprü biticeye kadar. Dediğiniz gibi ben de sizin gibi gocunmuyorum akıllı roünü oynayarak yaptıramayacağın ya da yapamayacağın herşeyi aptal rolü ile 1 kere söylemen yetiyor bunu bildiğim için çocuksu tavırlar ile bişey bilmiyor numarası yamak :)

• Saygına teşekkürler de, ben seni eleştirmedim ki. Yanlış anlaşılma olmasın. Sadece yaptığın şeyin adını söyledim. Olduğun gibi görünmediğini, farklı görünerek kendi işini yürütmeye çalıştığını sen söyledin. Bu ikiyüzlülük değil de nedir? Yani sonucuna katlanman lazım dedim sadece, hak ediyorsun diye. Bu da eleştiri olmasa gerek.

• beyefendi siz nasıl düşünürseniz düşünün problem değil ama ben bunu yapmak zorundayım :)

• grup ahlaksız arkadaşında sana değer veriyor belki hoşlanıyor. arkandan ahlaksızca konuşmuş olabilirler muhtemelen de o arkadaşın seni o grupta bu yüzden görmek istemiyor. Ayrıca sen o gruba yaklaştıkça onlar senin hakkında konuşmaya devam edecekler bu arkadaşında artık senden hoşlansa bile asla yakınlık göstermeyecektir. ama genelleme yapman beni üzdü çünkü herkes aynı şeyi yapmıyor sonuçta.

0|0
    0|0
  • neymiş o uygunsuz kelime çok merak ettik hanımefendi,ergenler ondan ama

1|0
    0|0
    • güncellemeye istinaden: sorularını saçma buluyorlar

• uzun hikaye yazamam ki:(

• özelden anlatabilirim zaten saplanmış durumdayım bndan daha ne kadar kötü olabilirim ki?

• sana bi erkek olarak bu durumu şöle açıklıyım onlar seni arzuluyor o yüzden böle abuk zubuk konuşuyorlar abaza herifler mümkün oldugu kadar uzak dur sölediklerinede aldırış etme

1|0
    0|0
  • Genelleme yapmayın.Çünkü tüm genellemeler yanlıştır.Bunu öğrenin artık.Sorunun cevabına gelince ise onlar heralde öyle mutlu oluyorlar ki; seninle dalga geçiyorlar

1|0
    0|0
  • arkadaş çevreni değiştir. kimsenin seni üzmesine izin verme

0|0
    0|0
  • Ergen yaşta olur böyle şeyle büyüdükçe düzelir.

1|1
    0|0
  • ne tür kelimeler?

0|0
    0|0
  • ah bu çocuklar ! beni öldürecekler :)

1|0
    0|0
  • yerini bildir onların hallederiz.

0|0
    0|0
    • ooovv onlar hiçbişeyden anlamazlar boşverelim zaten 3 ay var sonra kim beni görecek kim bni bulacak :) onlar hiçbişeyi haketmiyorlar:)

• sen bilirsin dövsünler ozaman.

• dövsünler ama göreyim ya yada yok yok şimdi dayanamam en iyisi kavga sonrası göreyim halini inşallaaaaah :D (kızlardan korkun asla yanlış şeyler de yapmayın tavsiyem) :))

• dalga geçiyorlar

0|0
    0|0
  • elinden geliyorsa uzak dur

0|0
    0|0
  • hak etmesınler

0|0
    0|0
  • Ya seni sevdiğinden uğraşıyordur ya da uğraşacak bişey yoktur dalgasına uğraşıyodur işte .

0|0
    0|0
  • Bence senle dalga geçiyorlar. Konuşma onlarla...

0|0
    0|0
  • sen o erkeğe aşıksan iş degişir.

0|0
    0|0
    • hayır sevdiğim erkek onlar arasında değil :)

• ne yalan söyleyim arkadaşımın öyle olması hoşuma gidiyor. Sanki dldiği gibi ilgli de çünkü çok kez konuşmayalım bundan sonra dediysem de hep geldi ama ben başkasını ve asıl mühim olanı da imkansızı seviorum:(

• Hmm.sevmeye devam et :) Doğru olanı yapıorsun...

• ciddi konuşuyolardır da ondan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Senin bu gibi sözlere alındığını bildikleri için yapıyorlardı sinir etmek için olabilir zevk duyuyolar bu gibi şeylerden..

saLLa geçiştir alınmadığını belli et..

abart sende öyle cümleler kur ayaklı bomba mı dediler pimimi çekerimm bozmayın kafamı de..

1|0
    0|0
  • galiba hoslaniyor, yada tanidigin icin sahip cikiyior. Allah bilir arkandan öteki arkadaslari ne sekilde konusuyordur..oda bunu istemedigi icindir.yani direk gidip sormak daha mantikli ;)

0|0
    0|0
    • Onunla kavga ettim ama ben haklıydım şu an knuşmuyorum gidip sorsam dahi asla arkadaşlarını bırakmaz :)

• Arkadaşın rahatsız olacağını düşündüğü için o ortamda bulunmamanı istediği için suratı düşüyor bence, sende uzak dursan iyi edersin o gruptan.Bazen vardır herkesi makaraya almaya hazır arkadaş toplulukları bunlarda onlardan sanırım.Arkadaşın senin iyiliğini düşünüyor.

0|0
    0|0
  • soru sorma,muhatap olma mumkunce yaklasmamaya çalış bence...

1|0
    0|0
  • ego tatmini olabilir.yada bi nevi küçük düşürme kıskançlık filan yani takmıycaksın umursama sen umursadıkça daha çok üstüne gelecektir.umursamazsan elbet bi gün susucaktır.yani özür dilerim ama it bile bi süre sonra susuyor yani :)

0|0
    0|0
    • evet haklısın ama bunlar hiçbişey anlamzlar ve susmazlar. zaten o günden sonra katiyen yanlarına sebepsizce gitmedim dediğin gibi umursamayım biraz ağız payı sonra okul biter oooh :) Teşekkür ederim canım:)

• evet son sınıf :) Peki se ne yaptın ne dedilersana?

• aynı şekilde laf sokmalar dalga geçmeler sinir bozucu davranıslar vs.

• Erkekleri kafaya takmamak gerek fazla

0|0
    0|0
  • Doğal bizde aramızda neler demiyoruz ki ,sende de hatta arada

yüzlerine de ifadelerini gör Haha

0|0
    0|0
  • tanımadıkları içindir

0|0
    0|0
  • Ergenler işte takma

0|0