Vicdan mı yoksa gurur mu ?

bugün fırına etli tava götürdüm. 1 saat sonra piser dedi adam. yemeği yakmasın diye 10 dk önce gittim. pismedi daha dedi. sonra yemeği çıkardı bir baktım yemek yenmeyecek kadar yanmis. istersen yemeği yapıp verelim dedi. istersen parasını dedi. bende yemek yandigindan dolayı canım sıkkın biraz ters davrandım. yine dikkat etmiyorsunuz felan gibi. sonra yemek için 20 tl istedim. bu yemek o kadar etmez. içinde et az felan dedi. bende nerden biliyorsun gibi ters cevap verdim. baya tartıstik. para vermiyorum. git buraya da bir daha yemek felan getirme dedi. adam sadece orda işçi. adamı dovecegim babamdan büyük yaşı. küfür edeceğim olmayacak. fırın sahibine şikayet etmeyi düşünüyorum. ışte işçiniz böyle böyle ters davrandı diye. belki adamı işten kovar. adam muhtaç olmasa o sicakta o yaşta niye calissin diye düşünüyorum. o da evine ekmek götürüyor benim yüzüm den aç kalmasın diyorum. sonra da bu söyledileri yanına kalmasın şikayet edeyim diyorum.

şikayet edeyim mı etmeyeyım mı ?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• şikayet et. İşinin düzgün yapsaydı.

0|1
    0|0
    • ailesi çocuk çocuğu benim yüzümden aç kalırsa. zaten ihtiyacı var ki o sicakta o yaşta çalışıyor bence çok kararsizim

• o onun işi ama. aldığı parayı hal etmeli. paranı da vermeli idi.

• paramı aldım. kimseye paramı yedirmem. ama alttan alıp kusura bakma yanmis zararin neyse verelim gibi dese daha hoş olurdu. ilgin için teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 1

• Üzüldüm şikayetçi olma büyüklük sen de kalsın kardeşim. Yüce Rabbim seni ödüllendirir.

0|1
    0|0
    • evet ödüllendirir. ama hem suçlu hem güçlü olması canımi sıktı kendime o laflari yediremedim

• tabi. bir de muhtaç o ise bence. kusura bakma zararin neyse verelim demesi daha iyi olurdu. sonuçta yine verdi parayı. konu güzellikle kapanirdi. sonuçta o esnaf ben müşteri.

• Ee parayı da verdiyse zaten şikayet etme arkadaşım ya boş ver onun kıllığı onun yanına kalsın. Sonuçta işten çıkartırlarsa onun da çocukları var. Nası geçinecek? Kendine bunu sor. Tamam sen de haklısın ama yaptığı yanına kalsın sen hiç bir şey kaybetmezsin.

Erkekler Ne Diyor 3

• Şimdi adam gelse senin babana ya da patronuna " bu çocuk 5 liralık yemek icin 20 tl talep etti. Gerekeni yapin dese" bunu da dusunup ikiniz icin de yorumla.

0|1
    0|0
    • o yemek 5 liralik değildi. yarım kilo et vardı. etin kilosu 25 tl artı patates domates felan artı emek ve aç kaldik.

• sonuç şikayet et etme. haklisin. haksızsin ?

• Gidip tatlı dille tarafsiz olarak olayi patrona anlatırdim. Eğer düzgün bir dükkansa adam da kibarca ilgilenecektir. Yok sallamazsa zaten o fırıncı adamın da ne olduğunu biliyordur. Bırakırım beraberce sürünsünler.

• Bi yemeği yaktı diye öldürseydin bari adamı düşünmen saçma canın sağolsun deyip çıkman gerekirdi ordan

0|1
    0|0
    • annem yemeğe bir saat emek etti. evde 5 kişi aç kaldik. tekrar yemek yapmak zorunda kaldı annem. ve bir sürü et felan gitti çöpe ve bu 2. defa yemeği yakmasi

• paraya ihtiyacın varsa paranı al bence adama kızman kötü olmuş

0|1
    0|0
    • hakaret veya küfür etmedim ki. o beni tersledi. yemek getirme paranı vermiyoruz git kime şikayet edersen et gibi

Yükleniyor...