Kutusunda saklayın diyorlarsa bir bildikleri var mıdır?

İlaç kutularının üzerinde genelde kutusunda saklayınız yazar.Örneğin hapların zaten paketi var, içindeki etken maddeler havayla ya da olası maddelerle(su vb.) temas etmiyor.Bir de kutusuna koymak şart mı? Aranızda kimyager olan varsa özellikle yorumlarını bekliyorum.Teşekkürler.

0|0
2|6

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 5

• güneş ışığı ilacı bozuyor birde yüksek de olsun çocuklar içmesin

1|0
    0|0
  • Işıktan ve nemden korunması gerektiği için .

0|0
    0|0
  • üzerinde yazıyor ve uygulanıyor neyin yorumunu bekliyorsun

0|0
    0|0
  • kolanın üzerinde yazan "soğuk içiniz" yazısı kadar gereksiz bir ayrıntı bence , hangi salak ısıtıp ta içerki zaten

0|0
    0|0
  • bu konu son zamanlarda gündemi fazlasıyla meşgul etmeye başladı :D:D:D:D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Bunun için kimyager olmaya gerek yok bebeğim .

Sadece ışığa karşı hassalar , zarar veriyordur .

O yüzden reçetesinde ayrı tutulmaması gerekir .

1|0
    0|0
    • Gerek yok o kadar doğru söylüyorsun, bunları ben de akıl edebiliyorum ama örneğin ilacın içindeki hangi madde ne gibi bir etkenden etkilenip bozuluyor? O yüzden bir kimyagerin yorumunu istiyorum işte.Herkesin akıl edebildiği şeyleri, herkes söyleyebilir, bilebilir zaten..

• İlaclar iki maddeden oluşur . Etken madde ve dolgu malzeme. Bu malzemeler ışık aldığında kendi aralarında fotosentez benzeri istenmeyen kimyasal reaksiyona girerek birbirini , gereksiz ucuncu malzeme ureterek oran anlamında hasara ugratır. Buna ısı eklendiğinde redoks hızı artar ve ilaç zehir haline donusur. Bu yuzden kutuda kalması , serinde tutulması ve suresi gecenin de imha edilmesi gerekir.

• Isikla temas etmemesi icin ve prospektusunden ayirmamak icin olabilir.

1|0
    0|0
Yükleniyor...