Bir kız size aşkını itiraf etse bunu nasıl karşılarsınız?

Erkekler benim sorum size.. bi kız size aşkını itiraf ediyor diyelim.bunu nasıl karşılarsınız?

0|0
0|20

En İyi Erkek Görüşü

• BENİ SEVİYORSAN, AYNI BENİM GİBİ OLMALISIN”: SINIRLARI YENİDEN BELİRLEMEK (2)

İlişkide iç içe geçmiş sınırları yeniden belirginleştirmek için ipuçları:

1. Profesyonel yardıma başvurun: Uzman yardımıyla ilişkinizi anlamak ve sağlıklı sınırlar belirlemek mümkün olacaktır.

2. Küçük sınırlarla başlayın: Sınırınızı koyarken bunun utandırıcı, suçlayıcı ya da yargılayıcı olmamasına özen gösterin. Karşınızdaki kişiyi yargılamadan, sevginizi vurgulayın ve yeni bir öneride bulunun.

• Örneğin; şehir dışında üniversite eğitimine başlayan bir kız ile annesinin ilişkisinde; anne kızıyla gün içinde birkaç kez konuşmak istiyor. Kızın annesine ‘Beni çok sıkıyorsun, biraz rahat bırak!’ yerine ‘Benimle konuşmanın senin için anlamının farkındayım, bunu beni sevdiğin için yapıyorsun, biliyorum. Ancak derslerime odaklanmam ve arkadaşlarımla da vakit geçirmem gerekiyor. Seninle konuşmaktan çok zevk alıyorum. Bence haftada iki kez konuşalım ve ben de seninle uzun uzun konuşabileyim.’

• Diğer bir örnek; aileniz yılbaşı akşamı yemeğe gelmenizi istiyor. Bu üst üste üçüncü kez oluyor ve eşinizin ailesinin davetini üçüncü kez geri çevirmiş oluyorsunuz. Sınırınızı belirlemek için ‘Bu sene yılbaşı akşamı size gelemeyeceğiz. Bu sefer eşimin ailesi ile birlikte olacağız. Ama ertesi gün sabah kahve içmek için gelmek istiyoruz.’

İlişkideki sınırları bu şekilde belirlemek, iç içe geçmiş ilişkinin olumsuz döngülerine kapılmanızı engeller. Ailenizin beklentileri arasında sıkışıp kaldığınızı söylemek onların öfkelerinin tetiklenmesine ya da pasif-agresif davranış örüntüleri sergilemelerine sebep olabilir. ‘Beni sevmiyor’ düşüncesiyle hareket edebilirler ve bu da sizde utanç ve suçluluk duygularının oluşmasına neden olabilir. Bu durumda geri adım atmak; oluşturulmaya çalışılan sınırların yerle bir olmasına neden olacaktır.

3. Kendinizle ve diğerleriyle bağlantı kurun: Kendi kendinize zaman geçirmeye çalışın. Hayatınızda sağlıksız, güvensiz ve muhtaç hissettiğiniz yanları anlamaya çalışın ve mutluluğunuzun tamamen tek bir kişi tarafından karşılanamayacağını fark edin. Arkadaşlarla ilişki kurmak ya da bir meşguliyet yaratmak (hobi, iş, sosyal aktivite) yararlı olacaktır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Eğer sanaldan ediyorsa sallamam. Ama yüzüme söylerse özgüveninden dolayı sevmesem bile sevmeye çalışırım .. :P

0|0
    0|0
  • hoşlaşıyosam olumlu hoşlaşmıyorsam sadece durum hoşuma gider..

0|0
    0|0
  • kız: volkan ıııı ben sana aşık oldum

ben: olabilir zaten bütün kızlar bana aşık alışkınım böle şeylere çekinmene gerek yok... neyse öğleden sonra büroma git flört aday belgesini doldur başvurunu yap elemeler pazar günü yapılacak biz seni ararız

:D

0|0
    0|0
  • elbette tevazu.benim de duygularım aynı ise onun bu ilanını tamamladıktan sonra onure etmek için ondan daha güzel bir teklifte bulunurum.ama ona karşı birşey hissetmiyorsam onurunu asla ve asla zedelememek için adeta kendimi yerden yere vururum.

0|0
    0|0
  • Adam gibi adam biri kötü karşılamaz. En fazla derki bana karşı duyguların olması beni çok gururlandı. Ama benim gönlüm daha önceden çalındı. Bundan kötüsünü söylerse adam değildir zaten. Üzülme

0|0
    0|0
  • azarlamam kızı belki tanışırım kızla

0|0
    0|0
  • Eyvallah açık sözlülüğün için teşekkür ediyorum derdim ama ben aynı düşünmüyorum ne yazık ki derdim güzel bir üslupla. Ama ben de karşılık veriyorsam ona aynı duyguları ben de hissediyorum derim açık bir şekilde bu kadar basit :)

0|0
    0|0
  • güzel karşılarım <3

0|0
    0|0
  • vay kaşar vay diye içimden düşünürüm .

0|0
    0|0
    • gerçektenmi?

• arkadaş seven erkek gelir konuşır seninle aklında bir sürü soru işareti bırakmaz

• evet ne yazıkki haklısın.

• gayet doğal olarak karşılarım. bundan doğal ne var olması gereken budur zaten. kim cesaretliyse helal olsun

0|0
    0|0
  • Medeni cesareti takdir eerdim...

0|0
    0|0
  • çok hoşuma gider açıkcası :) saygı duyarım onun kıymetini bilirim :)

0|0
    0|0
  • çok hoşuma gider

0|0
    0|0
  • doğal karşılarım kendimi özel ve tüzel,kaydadeğer bir kişi hissederim

0|0
    0|0
  • Biz erkeklere kızlar kadar acımasız ser değiliz kızların teklifleri hoç karşılarız ...

0|0
    0|0
  • Bende ona Asik Olurdum .d

0|0
    0|0
  • önce göğsümde yumuşatırım sonra gelişine güzel bir plaseyle ortayı gole çeviririm :))

0|0
    0|0
    • bu nasıl bir cevap ya :)

• niye ne oldu ki yumuşatmak lazım önce hars diye ben de seni seviyom nihayet itiraf ettin beni de büyük yükten kurtardın mı diyeydim :))) ağırdan satmak lazım

• bende erkeğim cevap vereyecim bana gelse aşıgım diye döverim kızı nan mal benimi buldun tam s.lak mıssın sende dıye ıyılıge tesvık acısından :)

0|0
    0|0
    • ne güzel teşvikmiş o öyle :)

• :) sana aşık değilim zaten sorun yok :)

• olmaması içinde sebep yok ya ıphone 5 alcam kaca patlar bana :)

• on numara derım hemen cıkarım baktım zamanla evlılık bıle olabılır :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...