Kapat

Hız Problemleri Çözebilecek Olan?

Arkadaşlar bu soruların çözümünü bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz?

1)a km uzunluğundaki yolu b saatte alan bir hareketli hızını saatte c km arttırarak aynı yoldan geri dönüyor.

Buna göre, dönüş süresi daima neye eşittir?

Cevap: ab/a+bc

2) Hızları 5 km saat olan iki motosikletli aynı anda, aynı yöne doğru harekete başlıyor.

5 saat sonra aralarındaki fark 37 km olduğuna göre, harekete başlamadan önce aralarındaki uzaklık kaç km'dir?

Cevap: 12

3) Birinin hızı öbürünün hızının iki katı olan iki koşucu dairesel pistin başlangıç noktasından, aynı anda ve aynı yönde koşmaya başlıyorlar.

Bu iki koşucu, ilk kez aynı aynı anda pistin başlangıç noktasına geldiklerinde hızı daha fazla olan koşucu kaç tur atmış olur?

Cevap: 2

4) A ve B den hızları oranı 1/3 olan iki hareketli birbirlerine doğru aynı anda yola çıkıyor. Karşılaştıkları andan 45 dakika sonra B den kalkan A ya varmış oluyor.

A dan kalkan B ye karşılaşma anından itibaren kaç dakika sonra varır?

Cevap: 405

Cevap veren herkese teşekkür ederim.

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• 1-a=v.b gelirken ,dönüşte a=(v+c).b2,burada a aynı yol olduğuna göre eşitlikleri yan yana yazarsan v.b=(v+c).b2, b2 yi yani dönüş süresini yanlız bırakacak olursak her iki tarafı (v+c)ye bölelim sonuç b2 =v.b/(v+c) olur v nin yerine a/b koyup sadeleştirisen (b geliş süresi) b2=a/(a+bc) olur

2--senin dediğinde biri durursa doğru 12 olur ama aynı hızla aynı yöne gidersen aynı meafeyi alırsın akıllı aralarında 37 km varmış ve hiç değişmemiş

3-doğru birini 5 kilometre ile koşuyor birini 10 olarak al dairenin yarıçapıda 5 olsun daireinin çevre hesabindan git

4-bak şimdi adan gelenin hızı v diğeri 3v olsun a dan gelen x1 yolunu katedene kadr b den geln onu yakalamış ve 45 dakka sonra varmış yani x1=3v.45 ,bu arada bu x1 yolunu v hızına sahip araba aynı x1 yolunu kaç dakkada almış bunun için v.t=3v.45 ;v leri sadeleştir t=135 dakka çıkıyor demek amcam B noktasından karşılaşma anına kadar 135 dakka yol sürmüş peki hızıda 3v ise yok x2=3v.135 olacaktır ,adan gelen garibanda bu yolu v.t2=x2 olarak gideceğine göre x2 leri eşitle v.t2=3v.135 ;v ler yine sadeleşir t2 = 405 çıkar

wuuuuuuhhhh iyi oldu beee

1|0
    0|0
    • Cevap için teşekkür ederim.

1. soruda, b'nin yanındaki 2 nin işlevini anlayamadım. Açıklayabilir misin lütfen?

• 2. Soruda cevap yanlis o zaman.

• ikinin hızıda v gittikleri sure 5 saat alacakları yolda aynı olur x=5.v dir 0. saniyede yani başlangıçta bulundukları konum x1 ve x2 olsun 5 saat sonra yeni konumları x1+5v,x2+5v olur yeni konuma gore fark 37 km ise buradan (x1+5v)-(x2-5v)=37 ;parantezleri açarsan x1+5v-x2-5v=37,5v ler gieder x1-x2=37 km olur yani 12 cevabı yanlış

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 6

• 1)hızı a/b dir. Eğer hızını c artırıyorsa süre a/(a/b)+c ye düşer burdan işlemi yapınca ab/a+bc çıkar

2) düşünüyorum bunu

3) dairesel pisti koştukları için mesafe ikisi için de aynı hızlara v 2v desen pistin çevresine 2x desen hızı 2v olan bir tur atar diğeri yarım turdadır 2v hızlı olan v li olana yetiştiğinde 2.turu tam başlangıç noktasında bindirmiş olur

4) yola 4x de a dan kalkan v hızlı b den kalkan 3v hızlı olsun B den kalkan 3x yol almışken a dan kalkan x yol almış olur. B den kalkan geriye kalan x yolu X/3V ile 45 dk ye alıyorsa X/v=105 dakika eder. A B ile karşılaştıktan sonra 3x yolu kalmıştır 3X/V sürede alacak yolu x/v ye 105 dedik ya bunu 3 ile çarparsak bence cevap 315 olur

0|0
    0|0
    • hızları aynı olduğu için kaç saat geçerse geçsin aradaki mesafe hep sabit kalacak ve değişmeyecek başlangıç mesafeleri 37 kmdir

• 4 te işlem hatası yapmışım 3*45=135 eder

buna göre 135*3=405 eder şimdi sağlama yapınca farkettim

• 1. soru a+cb/ba

2. 37 km

3, sıkıldım..

0|0
    0|0
  • 2. soru da; Eğer Hızları Farkı 5km/saat değilse bu soru yanlış.

0|0
    0|0
  • bu ödev yaptırma muhabbeti de iyi tuttu valla.

0|0
    0|0
  • hız problemlerinde a'dan gelen araca bodoslama dalmak istiyorum 7 ölü 15 yaralı

1|0
    0|0
  • 2.sorunun cevabı yanlış :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...