Ne yaşarsanız kabuğunuza çekilip, aşka kapılarınızı kapatırsınız?

Aslında hepimiz sevmek ve sevilmek, mutlu olmayı arzuluyoruz. Ama bazılarımız yaşadıklarının sonucunda tamamen umutsuzluğa kapılıp aşka karşı pes ediyorlar. Çok güzel bir bayan ya da yakışıklı bir Beysiniz, çevrenizde sizinle sevgili olmak isteyen çok kişi var ama, siz sevgili olmaya bile üşenecek kadar yorgunsun, o yüzden kabuğunuza çekilip, kitaplarınıza gömülüp kendinizi yalnızlığa alıştırırsınız. Ne yaşarsanız bu hale gelirsiniz?

mesela ben, Her tanıdığım yeni insanın huyuna suyuna ayak uydurmaya çalışmaktan bıktım ve yoruldum. Kabul edelim ki arkadaşlar, hayatımıza seçtiğimiz her insan kafa dengimiz bile olsa mutlaka uyum sağlamayan birkaç özelliğimiz, huyumuz oluyor. Bu durumda karşı tarafa ayak uydurmak zorunda kalıyoruz. Ayak uydurmaya çalışınca da kendimden verdiğim o tavizler sonucu, hüsranla son bulan ilişkilerimden dolayı ben aşka tövbe etmiş durumdayım. Kısacası bencilleştim artık, çünkü kimin huyuna suyuna gittiysem hep üzülen taraf oldum. Artık kimsenin huyuna suyuna ayak uydurmak istemiyorum. Bu yüzden aşka tövbeliyim . Peki siz ne yaşarsanız aşktan elinizi eteğinizi çekersiniz?

0|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

• aldatılırsam- zaten buna benzer bişey de yaşadım aşka kapalı kapılarım teklif edip durmayın artık

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Hayal kırıklığı. aşkın bende uyandırdığı iki kelime bu. sevmek çabalamak elinden geleni yapmak ama karşılık alamamak. bunu uzun süre yasadıgında depresyon, mutsuzluk, değersizlik hissi. Sonrası kendini iyileştirme süreci yapabildiğin kadar tabi bnu yaptığınızda da görüyosunuz ki o kadar yorulmaya deger bir şey değil aşk. Acı cekmek istemiyosan aşık olmayacaksın işte. fazla deger vermeden uzaktan uzaktan sev olmuyorsa bırak elbet başkası bulunur. kendimizi bu kadar yormanın ne anlamı var degmeyen bir şey için.

1|0
    0|0
Yükleniyor...