"İnsan" kavramını tanımlayacak olsanız nasıl yapardınız?

Bence:İnsanoğlu,Tanrı'nın mükemmel yarattığı dünyanın kusurlu çocukları.

Bunu bilmesine rağmen kocaman bir egoyla dolu.

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 20

• bence kusurlu evrenin en dahi varlığı, egoist olmasının sebebi ise bu

haklı mı bana göre haklı

bi hocam çağın en büyük sorunu narsisizm ve yalnızlıktır der hep

cayırt

1|0
    0|0
  • İnsanın bilimsel tanımı. Hayvan-ı Natık'tır. Hayvan kelimesi, bildiğin öküz ayı falan değil, Canlı manasında kullanılır literatürde. Natık ise Nutk, kelimesinden gelir ve anlamı "düşünen ve konuşan" demektir. Bu da akla işaret eder. Ama bu bilimsel tanım açıklanmaya muhtaç bir problematik barındırır. Hayvanî özellik, yani Canlılık, yani Can. Can olması için RUH olmak zorunda. Ayrıca NEFS d eolmak zorunda. Taparlarsak, insan=akıl+ruh+nefs'tir. Bu denklemde beden yok:) Çünkü insanı insan yapan bedeni değildir. Beden, vücut ve biyolojik varlık sadece insanın dünyada yaşamasını sağlayan bir uzay elbisesi gibidir. Dünya da işimiz bitince, uzay elbiselerimizi çıkarıp eve döneceğiz... Yanımıza aldığımız, aklımız,ruhumuz ve nefsimizle beraber:)

0|0
    0|0
  • one yenilen bişeymi

1|0
    0|0
  • Tanrının mükemmel yarattığı genellemesi kısmına katılmıyorum link

0|2
    0|1
  • Doğa Ana'nın kazara hamile kaldığı evladıdır insan...

"Yerine taş doğursaydım" diyeceği anne katilidir insan...

0|0
    0|0
  • de ki onlara ; geberesiceler ! ! ! ! !

0|0
    0|0
  • benim gözümde insanlar hayvanlardan aşağı varlıklar diyeceğim ama hayvanlara hakaret etmiş olucam bu seferde..

0|0
    0|0
  • Şeytan ve meleğin yeryüzündeki temsilcileri...

0|0
    0|1
  • kesinlikle...yıkım ...yani külfet ağırlık ne koyarsan koy allahın sevgili kulları olsakta dünyayı yok eden anlamında bir cümle bulunurdu sanırım ..sadece kapitalist zevkleri uğruna dünyayı hiç e sayan insan topluluğu gibi..

0|0
    0|0
    • gerçekten bunu neden yapıyoruz ben de bilmiyorum hem de bile bile?

• bunun sebebi tek paradır arkadaşım ve parayı bulan kişi dünyayı değiştirdi...ve herkesi hem günahlara hem kibirlere nelere nelere bıraktı onun gazabı çok büyük olucak..

• evet para bence de haklısın insanlık kavramını tümden değiştirdi.

• En azından işe tanrıyı katmam.

0|0
    0|0
  • tüketici bir tür onu bilirim.

0|0
    0|0
  • dost görünen düşmanlar

0|0
    0|0
  • öyle takılıyoruz işte,vaktimizin dolmasını bekliyoruz.ister barzonun önder gideni ol,ister okumuş bir entelektüel.gideceğin yer aynı. böcekler kemirecek oranı buranı.bi kemiklerini bırakacaklar. garip bir yer dünya

0|0
    0|0
  • link

başladığı yerden 2:48 e kadar dinle

0|0
    0|0
  • insanoğlu doyumsuzdur tanrı olmak ister

0|0
    0|0
  • tesla'dır insan..!

0|0
    0|1
  • insan düşünen hayvandır.

0|0
    0|0
  • Resimleri insanlardan daha çok seviyorum. Çünkü hiç değişmiyorlar.

0|0
    0|0
  • insan yavşaktır kısaca fazla söze gerek yok bence

1|0
    0|0
  • "İnsan düşünen bir hayvandır, insanları tanıdıkça hayvanlara saygı duyuyorum." Aristoteles

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Insan...

Bunu tek bir kavrama sigdirabilmek yahut da birkac cümle ile anlatabilmek o kadar zor ki.

Keza sayfalar dolusu yazarak da yeterince anlatilamaz,zor.

insan...

Keske yeryüzünde gercekten de,yeterince "insan" olabilseydi

...

0|0
    0|0
    • İnsandan kastın ne?yeryüzünde ki herkes aynıysa o zaman kafandaki farklı insan modeli ne ?

• :)

iyi geceler dilerim

• çok teşekkür ederim sana da :)

• 'ben

adaleti seçtim. böylece dünyaya olan inancımı, insanda bulmaya devam

ediyorum. çünki kendisine bir anlam arayan tek varlık insandır'

0|0
    0|0
  • EGO, vahşilik dolu bir varlıktır.

Beyin, düşünce ,din ve sürü piskolojisi ile doğru davranmaya güdülenen( zorlanan ) bir memeli canlı türü.

0|0
    0|0
  • Tanrının yaratıp evrene salıverdiği zavallılarız. "Yarattın niye unutuyon" sorusunu beraberinde getirir

0|0
    0|0
  • sanırım en iyi tanımı Dostoyevski yapmıştı..: ''iyi ayaklı nankörlern'' diyerek..

0|0
    0|0
    • "Bir insanın en iyi tarifi iki ayaklı ve nankör olmasıdır."(Suç ve Ceza"

• ben 'yer altından notlar' dan hatırlıyorum.. adam her kitabında aynı tanımı yaptığına göre baya takmış .. :))

• "Bana kalırsa insanın en iyi tanımlanması şöyle olmalı: İki ayaklı nankör bir yaratık. Hepsi bu kadarla kalsa gene iyi..."bu oldu sanırım :)

• İnsan olmayı beceremeyen tek varlık

0|0
    0|0
Yükleniyor...