Öğretmenler toplumdan ne istiyor?

günümüzmü varmış..sen öğretmene dış kapının dış mandalı yap!

sonra öğretmenler şöyle olacak böyle olacak..süpermen miyiz biz!kimseden bir beklentimiz yok!öğretmenim iyi ki varsın deyin..bu bize yeter...bu mesleği para için seçmedik...verdikleri 3 kuruşada seçilmez zaten...bazı arkadaşlar sıyıracak ...sanki öğretmen mi kaldı?size soruyorum...bazı ana-babalar kendine bakamıyorken...çocuk yapıyor...hergün çoçuğa mariz...sevgiyi para vererek göstermek ana -babalık değildir...o çocuklar düzgün ahlak-eğitimle yetişsin diye biz öğretmenler gece -gündüz çalışıyoruz...saat 3'te mesai bitiyor diyen insanlar çıkıyor ya!işte o öyle değil...!gece uykumdan kalkıp şu çocuk böyle öğrenecek...diye uykumdan şıçramam...bunlar martaval okuma değil...bi teşekkür etseniz kafi..sözün özü..başka ihsan istemiyoruz!

0|0
5|0

En İyi Kız Görüşü

• Öğretmenler günün kutlu olsun arkadaşım.

Herkes öğretmenliği kolay sanıyor. Yılda 4 ay tatil yapıp yarım gün okula gidiyorsunuz diyorlar.

Öğretmenin öğrenci gibi "ev ödevi" yaptığını.. evde yazılı kağıtlarını yerlere serip boğuştuğunu, performans ödevlerinde Kendi performansıyla yarıştığını...

Yaz tatilinin sanıldığı kadar uzun olmadığını, zorunlu gittiğimiz seminerleri...

Her öğrenci için tek tek düşünüp, " neden başarılı olamıyor?" sorusuna muhatap kendini seçtiğini..

başarısız öğrenci velisinin sözel ve fiziksel şiddetine maruz kaldığını..

Hay seni okutan hocanın... diye başlayan cümlelerin öznesi olduğunu...

Öğrencinin gelişimi için seçmek istediği diğer yolların MEB tarafından ya da okul yönetimince desteklenmediğini...

Bu mesleğin parası için değil sevdası için çekileceğini...

Kimseler bilmiyor yaşayanlardan başka...

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Parası için seçmedik kısmı hariç katılıyorum. Malesef birçok kişi parası için seçip, dersleri de bomboş geçiriyorlar. Özellikle devlet okullarında durum bu. Aksini ispat etmeye kalkmayın zira birçok örnek biliyorum ve bende böyle öğretmenlerin elinden mezun olmak zorunda kaldım.

Onun dışında eğitmenlik mesleğini hakkıyla yapan, çabalayan bütün belletmenlerin gününü kutlarım.

0|1
    0|0
  • Bir çok öğretmen böyle düşünse keşke sözüm meclisten dışarı ama ögretmenliği herkes yapamıyor ve senin gihi düşünem cok az var ve bence her senede öğretmenler bir denetime alınmalı öğretmenliğe devam edebilir mi diye gerçi ailelerde öyle cogu aile değil çelişkili.

0|1
    0|0
  • Shreck cok tatli

0|1
    0|0
  • Öğretmenleri eleştirmek belki haddime değil fakat günümüzde öyle ÖĞRETMEN yok.

Her şey ben parami alirima dönmüş. Tahtaya bir şeyler karalamak öğretmen olmak değil.

Öğretmen olmak, öğrenciyi anlamaktir.

Öğrencinin karşısında değil yanında olabilmektedir.

Öğretmen olmak öğrencinin elinden tutup, geleceğe hazırlamaktir.

Gerekirse huzunlerine ortak olmaktır.

Bizimde unutamadigimiz değerli insanlar var ne yazık ki günümüzde mumla arar olduk. .

Ben yillar gecmesine rağmen hala görüşüyorum neden çünkü onlar ÖĞRETMENdi..

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...