Her geçen gün gelişiyorsak;bir önceki yaptığımız şeyin doğruluğu da o kadar azalıyor!!!

bugüne dek bir insanın bir başka insana herhangi birşey öğretmiş olduğuna inanmıyorum.öğretme uğraşınını yararından kuşkuluyum.bildiğim tek şey,öğrenme isteği duyan kişinin öğreneceğidir.öğretmen de belki bir yardımcı,öğğrenici kişinin önüne bütün yemekleri koyup ne güzel ve coşku verici olduklarını anlattıktan sonra,öğrencinin bunları yemesini dileyen bir yardımcı kişi olabilir..

Ne dersiniz ne kadar doğru?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• Öğrenmenin yaşı yoktur..Her yaşta olur ancak şartları değişkendir..

Küçüklüğümüzdeki açlık dönemlerimizde önümüze ne gelirse öğreniyorduk..Beynimiz aç idi..Doğru yanlış ayırt etmeden kapıyorduk herşeyi..Bu yüzdendir ki atalarımız '' ağaç yaş iken eğilir '' diyerek bu dönemlerdeki olası bir öğretim hatasının bireyin hayatının ve dolaylı olarak toplumun da deformasyonuna mal olabileceğini anlatmak istemişlerdir..

Yaşla birlikte öğrenme kapasitesi ve isteği de düşer..Bilgileri allayıp pullamadıkça alamayacağımız dönem başlar..

Ergenlikle beraber , kapasite ve öğrenme arzuları dahilinde öğrendiğimiz dönem görülür..Bilgiyi arzu etmeyen birine, ne kadar süslerseniz süsleyin öğretemezsiniz artık..Birey kendi tecrübelerini konuşturmaya ve onların sonucunda öğrenmeyi tercih etmeye başlamıştır..

Tecrübeli eğitimciler bu dönemleri iyi bilir ve '' eser'' lerini ona göre yontarlar..

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kesinlikle doğru. Öğrenme sevinciyle doğan canlılarız. Merak duygumuz gelişmiştir. Bu duyguyu kaybetmedikçe, sürekli bünyemize bir şeyler alırız. Bu duygu yoksa alamayız.

Küçük bir bebekken karşımızdaki köpeğin üstüne gitme sebebimiz onu merak edişimizdir, öğrenmek isteyişimizdir. Bize karşı tavrına göre, o hayvana karşı içimizde bir sevgi veya korku gibi duygu formunda bir "bilgi" belirecektir. Böyle öğreniriz.

İçine doğup büyüdüğümüz hayata karşı merakımız vardır, düşünürüz, karşıdaki dağ neyin nesi gibisinden merak ederiz, sorarız.

Bu öğrenme sevincinin kaybedilmesinde, baskıcı toplumsal değer yargıları gerçeği olduğu gibi, ergenlik döneminden itibaren baş gösteren kişilik bunalımları da etkili. Eğitim sisteminin aşırı derecede ezberci olması da içimizi köreltebiliyor.

1|0
    0|0
  • değişik bir bakış açısı.. ama şu çok doğru Her geçen gün gelişiyorsak;bir önceki yaptığımız şeyin doğruluğu da o kadar azalıyor!

1|0
    0|0
  • "Söylediklerim karşıdakinin anladığı kadardır." adlı ilkçağ filozoflarının düşünceleri senin yazının özeti zaten...

Ayrıca yanılmıyorsam Öklit veya Pisagor olabilir bunlar matematik gibi bir olgunun bile karşıya aktarılamayacağını ifade etmişlerdi...

0|0
    0|0
  • sana bititm şu an ne kadar derin bir insansın sen:)

0|0
    0|0
  • Bu her zaman ne öğrendiyinle ilgili ...

0|0
    0|0
  • Niye sildin beni?

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Doğru bilinen onlarca yanışlar var ...

0|0
    0|0
Yükleniyor...