Bazı öğretmenler tarzını değiştirmeli mi?

buradan bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım.bazı öğretmenler vardır işini iyi yapmıyor(buradan yalan söyleyecek değilim)yani öğrencilere nasıl daha faydalı olabilirimde verimi arttırırım,daha iyisini nasıl yakalarımın derdi içinde değiller.klasik öğretmen havasında kitabı önüne al oku.bu mu?genelde öğrencilere dersi iyi aktaran ve onlarla iletişimi güçlü öğretmenler sevilir.zorba eli sopalı hocalar ise öğrencilerin sevmediği tiplerdir.sizce nasıl bir öğretmen olmalı?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• İlk önce koşullar iyileştirilmeli. 40-50 kişilik sınıflar var hala ve hiç de az değil bu sınıfların sayısı ülkemizde. Ayrıca her öğrenciyi mutlu etmek kolay değil çünkü her öğrencinin kavrama seviyesi, bilgi seviyesi çok farklı. Ben Almanya'da yaşadım. Almanya'da notlar ve sınavlarla okullarını ayırıyorlar öğrencilerin seviyelere göre. Böylece daha iyi bir eğitim amaçlanıyor. Bizde olsa "ayrımcılık yapıyorlar" diye kıyamet koparır veliler.

0|0
    0|0
    • sınıfların kalabalık olması tarza engel değil.zaten yapılıyor seviyeye göre sınıf ayrımı

• Hayır yapılmıyor. Sadece lise ve üniversite ayrımı yapılıyor ülke genelinde yapılan sınavlarla. Sınıf ayrımı yoktur bugün ülkemizde hiçbir okulda.

• ben lisede okurken böyle bir ayrım vardı.bizzat yaşadığım için biliyorum

Kızlar Ne Diyor 3

• Okutulan derslerin birer 'bilim' olduğunu öğrencilere fark ettirmeli.

0|0
    0|2
  • öğretmen nasıl olmalı yerine artık öğrenci nasıl davranmalı diye bir sorsak mı? Yıllardır öğretmenleri eleştirmedik mi? biraz öz eleştiri yapsak bizde kendimizi görsek fena olmazmı?

söz meclisden dışarı elbet ama o öğretmeni o hale getiren öğrenci değilmi? tamam kimi öğretmenin hatalarına bende çok denk geldim ama öğrencilerde az değil bence..

0|0
    0|0
  • çeşit çeşit insan olduğuna göre her öğretmenden de aynı tavrı beklemek anlamsız

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• bunun sebebi sistem öğretmeleri köreltiyor önüne bir kitap verilir bütün dersi burdan işleyeceksin bunların dışına çıkmayacaksın. o insanların tek amacı para kazanmak olsaydı başka meslekler seçerlerdi ilk zamanlarda gerçekten birşeyler öğretebilmek istiyorlar ama bazıları zamanla istenilen düzene uyuyorlar.

0|0
    0|0
  • O yüzden mi eğitim sistemini eleştirebilen, düzenlenmesini isteyen, farklı fikirleri de olan, eğitime kafa yoran öğretmenlere tomayla, gazla, akreple saldırılıyor. Bu insanlar demekki kafa yoruyor eğitime ve memnun değil sistemden. Az otur dinle.

0|0
    0|0
    • senin kafan uçmuş,ben ne diyom sen ne diyon

• benide o kategoriye koymuşsun ama

• "de" eki kullanımını bilmemen doğruysa gerçekten eğitim sistemi berbatmış demekki.

Yükleniyor...