İlkokul öğretmeninizi anımsar mısınız ?

Öğrencilik yıllarımızın en çoşkulu, en keyifli hatta en kederli yıllarıydı ilkokul günlerimiz. Kimimiz siyah önlük beyaz yaka ile kendimizi mutlu hissederken kimimiz okula gitmemek için ağladık annemize sarılarak...

Şimdi uzaklarda mutlu, sisli, soluk ve kesif bir anı olarak kalan o günlere bakınca ben hala kıvırcık saçlı, gözlüklü, karlara bata çıka yürüyüp okula ulaşmaya çalışan minicik bir öğrenci gibi hissediyorum kendimi...

Okumaya başladığımız günler, ilk kalemi tutuşumuz, çizgili, defterlere çizdiğimiz eğri büğrü çizgiler, çöp kovasının önünde kurşun kalem açma merasimleri, tebeşir kokan sınıflar...

İlkokul öğretmenimin sarı saçları, gülen gözleri...

Siz anımsıyor musunuz ilkokul öğretmenizi ? Peki okula gitmeyi seven gruptan mıydınız yoksa sevmeyen mi ?

Tüm meslektaşlarımın öğretmenler gününü kutluyorum bu vesile ile...

0|0
24|54

En İyi Kız Görüşü

• Tüm öğretmenlerimi hatırlıyorum, hatta geçici olarak gelen 2 - 3 ay sonra bizi yetim gibi ortada bırakan öğretmenlerimi de... Bu yüzdendir ki ilk dönemi birlikte geçirdiğim öğrencilerimden ikinci dönem ayrılmak zorunda kalmam çok üzmüştür beni. Hepsi 'Gitmeyin hocam! Bizi bırakmayın!' diye yalvarmıştı tabir-i caizse. Neyse, bu sefer ağlamak istemiyorum.

İlkokul öğretmenime gelirsek... İyi kadındı, çok severdim. Çalışkan olduğum için o da beni severdi, aslında sadece çalışkanları severdi o. Tembel, işe yaramaz olduğunu düşündüğü öğrencileri çok döverdi. O yüzden öğretmen açısından pek parlak değil ilkokuldan hatırladıklarım. Ama yine de iyi öğretmendi. Sağ olsun.

Bende en çok etki bırakan öğretmenim, 2 sene önce aynı okulda görev yaptığım, ortaokul öğretmenlerimden biridir. Böyle güzel, dört dörtlük bir insan daha tanımadım. Bana mesleğimi en doğru şekilde öğretti, her türlü hayat dersini ondan öğrendim, başıma gelecek her şeyi bir bir anlattı ve bir sonraki adımımın nasıl olması gerektiğini söyledi hep. Onunla meslektaş olmak ve aynı koridorlarda yürümek gibisi yok. Şu anda hala o konumda olmayı çok isterdim. Ona minnettarım. Babam kadar değerli benim için. Dilerim aynı okulun koridorlarında yürümek, nöbet sırasında bahçeyi gezerken birlikte çay içmek yine nasip olur.

Ablacım, senin öğrencin olmayı da çok isterdim. Öğrencilerin kesinlikle çok şanslılar. Seni yeni tanıdım, ama yerin apayrı bende. İyi ki tanıdım seni. Başta sen olmak üzere, tüm meslektaşlarımızın günü kutlu olsun.

Dilerim, yeni nesil hep daha iyi olur.

1|1
    0|0
    • Güzel öğretmenim senin de öğretmenler günün kutlu olsun. satırların yine duygu dolu ellerine sağlık.

Öğretmeninle aynı okulda bulunmak büyük şans doğrusu en kısa zamanda özlemini çektiğin sınıflara ve öğrencilerine kavuşmanı diliyorum.

Benim öğrencim olamazsın artık ama belki bir gün aynı okulda nöbet çayını yudumlarız karşılıklı..kısmet :)

• En kısa zamanda dönmeni diliyorum okula :)

• İnşallah diyeyim :)

Erkekler Ne Diyor 54

• Ara sıra sosyal medyadan aratırım kendisini ama o da anı olarak kaldı sanırım :)

Genç birisiydi, çok şirin bir yüz ifadesi vardı, hatta o çocuklukla platonik bir aşıktım :))) Sınıfta en çok beni severdi, en azından Türkçede ki kabiliyetimden ötürü :) Sırf okulu o öğretmenimden ötürü severdim :)

cut.

1|1
    0|1
    • Ben de bulamıyorum kendi öğretmenimi ne yazık ki teşekkür ederim

• Unutmadım unutmam ismini bile hala unutmadım. 2. sınıfta askere gideceğim ama geleceğim diye gitti. 3. sınıftan itibaren başka öğretmen gelmişti. Çocuğuz diye atandığını bir daha gelmeyeceğini söylememişlerdi. Sınıf olarak çok sevilen biriydi.

Sen bana 5* vermedin ama ben sana verdim :))

2|1
    0|1
  • İlkokul ve anasınıfı öğretmenini hatırlama konusunda azınlığın da azınlığındayım.

Boyundan tut, kilosuna. Adından tut, soyadına. Yaşından tut, herşeyine kadar hatırlarım hala.

Nedeni bende kalsın. Azınlığın da azınlığındayım dedim.

Benim gibi şanslı başka birileri var mı Türkiyede bilemem. 100'ü gecmez sanırım.

Her şeyden daha çok saygı duyulması gereken bir meslek.

25-40 yaşındaki kişilerin 6-11 yaşlarındaki çocukların seviyesine inip cümleleri ve işlemleri indirgeyerek onlara anlatması hiç kolay değil.

Hele şu sabır var ya. Tapılacak kişiler..

Doktorunu da, mühendisini de, pilotunu da onlar yetiştiriyor ülkenin.

Bundan daha saygı duyulası bir sey varsa ben bilmiyorum.

Gelecek vaat eden gençlerin geleceğini oluşturan inanılmaz insanlara kutlu olsun öğretmenler günü..

Sizin (soru soran) ve kalbini kırdıgım bi' başka kişinin de Öğretmenler Günü kutlu olsun.

1|1
    0|1
    • Yorumun çok güzeldi duygulandım. Teşekkür ederim ayrıca...

Kırılmıştık ama unuttuk boş ver :)

• Umarım öyledir. Ben de isterdim öyle düşünmemesini..

Uyarı bile aldım JosefK'dan. "Bacak kadar boyunla yakışıyor mu Balbadem gibi birini kırman?" diye.. ;)

• Eee doğum günü kutluyorduk insan bir pasta bir çiçekle gelir bir kamyon lafla değil ama:)

Tamam unuttuk biz sende unut balbadem de gelince okur zaten bunları

• Öğretmenler gününüz kutlu olsun.İlk başlarda okula gitmeyi sevmeyenlerdenim.

1|1
    0|1
  • İlkokul öğretmenimle geçen hafta beraberdik 2 ayda bir toplanırız 30 kişilik bir ilkokul grubumuz var yemek yeriz bugün normalde buluşacaktık ama londraya kızının yanına gidecekmiş o yüzden geçen hafta yaptık kutlamayı 48 kişi geldi çok güzeldi

Sizin vasıtanızla tekrar teşekkür ediyorum kendisine

1|0
    0|0
  • teşekkürler seninki de kutlu olsun...asla unutmam

1|0
    0|0
  • 1-3. sınıflarda gülser tokgöz diye bir hocam vardı. simasını pek hatırlamıyorum. fazla küçüktüm. ama biraz kiloluydu filan onu hatırlıyorum.

4 ve 5'te bahattin seçkin diye bir hocam vardı onu hatırlıyorum işte simasını filan.

ilkokuldayken pek umursamıyordum gidiyordum işte öyle. sonra ortaokul, lise, üniversite derken gittikçe soğudum ve nefret ettim okuldan da derslerden de.

1|0
    0|0
  • yazılacak çok şey varda, hüzünleniyor insan. eski siyah önlükler.beslenme çantam, su mataram. tenefüs aralarında simit gazoz molası.anlatacak çok şey varda burda, gizli cevaba izin verilmemiş.keşkeleri sıralamak isterdim. öğretmenimi hatırlıyom.severdim.utanırdım da. nerde şmdi kimbilir...

1|1
    0|1
    • Beslenme çantası ve beslenme programı :)) Ptesi patates kızarması, salı yumurta.. Yılmaz Erdoğan'ın dediği gibi yumurta kokan sınıflar...

• verseler eski günlerimi tekrar, şimdi çok iyi değerlendirirdim. hayatta bilgisayardaki gibi, hataları ayıkla seçeneği yok. herşeye baştan başlamak ne güzel olurdu. yitirdiğim, eski güzel günleri, değerlerimi, özlemimi yeniden kazanmak...

• Malesef vermiyorlar yaşanmışın tekrarı yok...

• Son cümlenizden anladığım kadarıyla öğretmenlik görevini icra ediyorsunuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun. ben okula gitmeyi hiç istemedim hiç sevmedim okulu matematikten hep nefret ettim ve bu yüzden yanlış seçimlerle gittiğim lise ve üniversiteyi üniversite 1 de bıraktım. ilk okul öğretmenime gelince 1. sınıf öğretmenim aslan yaman dı kır saçlı göbekli bir adamdı. kendisini tam 15 sene sonra çalıştığım markette gördüm ve direk tanıdım ilk okul çok farklıydı tabiki şimdi öğrenci olur musun deseler herkes gibi bende EVET derim. saygılar.

1|1
    0|1
  • Ablam o öğretmenime hakkımı helal edeceğimden bile şüpheliyim..

Dayak yanlısıydı.

Hep siyasetti işi. Düşünsene siyatsetten konuşuyor bide öğrenciler yorum yapıyordu. Ne kadar ahmakça.. Kendi siyasi görüşünü biz küçük yaştakilere uygulamaya çalışıyordu.

HİÇ UNUTMUYORUM.

Hizmetli tuvaleti sabunlamış yerleri falan.

Bizde gittik kayıyoruz orada. Hizmetli bizi öğretmenimize şikayet etmişti.

Sırf bu yüzden 4 tane tokat yemiştim.

Sonrasında bana attığı 4 tokatın fazlasını yemişti yakınlarımdan. Sırt o tuvalette köpüklerin üstünde kaydım diye 4 tane sağlam tokat !

1|1
    1|1
    • Bu arada öğretmenler günün kutlu olsun ablam o anı yaşadım sinirlendim

• :D Vardır bir kaç tane ya :))

• Yavrum hep kötüleri saymışsın ama :)

• Senin de öğretmenler günün kutlu olsun arkadaşım. Ve ilkokul öğretmenim bir sokak ileride oturuyor..

1|1
    0|1
    • Çok teşekkür ederim:) Ben kendi öğretmenimi bulamıyorum ne yazık ki çok istememe rağmen

• Peki okul yönetiminden ona ulaşmayı denedin mi?

• Okulu denemedim. Nette aradım sadece çok yıllar önce emekli olmuştur

• Öncelikle öğretmenler gününüz kutlu olsun...

Cuma'yı iple çekenlerdendim (: ...

İlkokul öğretmenime gelince de çok sevdiğim ve özlediğim söylenemez. Aksi, sürekli herkese dayak atan bir tipti...

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim, bir kısım arkadaşlar aynı şeyden şikayet etmiş ben çok şanslı gruptandım o halde:)

• Bir gün orta okulda okul nöbetçisiyim ve ilkokullardan birisinin dersi boş olduğu için müdür yarım saatliğine öğretmenlik yap dedi, demez olaydı...

Gidip öğretmenlerin ayağının altını öpecektim, zira beni hayattan soğuttular...

İşiniz bir o kadar da zor (: ...

• :))) gerçekten öyle hele ilköğretimlerle uğraşmak

• feride aktuna..kulağımı çektiydi..

1|0
    0|0
  • Hangi birini anımsasam bilemedim.

1|0
    0|1
  • anımsamaz olur muyum hiç bulmak için facebookta 6 ay uğraştım şimdi facebook da ekli arkadaşım olarak canım öğretmenim

1|1
    0|1
    • Ne güzel bulmuşsun şanslısın. ben de aradım ama bulamıyorum :(

• Sanmam eğleniyor kendince:)

• e bilemem artık onun orasını canım :)

• Dünmüş gibi hatırlıyorum.

Sayende facebook'da buldum, yarın mesaj göndericem. :)

1|1
    0|0
  • "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum." HZ. Ali

Öğretmene Şiddete Hayır !

Tüm öğretmenlerin ellerinden öperim. Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun :)

2|1
    0|1
  • Elbette...Hatırlamazmıyım.. yürecuğumde hala taptaze Melek öğretmenim... Sizinde tüm öğretmenleriminde günü kutlu olsun öğretmenim...

1|1
    0|1
  • İlkokuldaki öğretmenim, Bayandı ve Çok döverdi bizi, Çok yaramazdık. Hakkımı helal etmiyorum o kadına eğer suçsuz yere dövdüyse (=

0|0
    0|0
  • Okulun hiç bitmeyen heyecanı ve olayları, kantinde biriken küçük bedenler, sınıf hocasına '' hocam ne olur dışarı çıkalım '' yalvarmaları, derste sözlü olma heyecanı, kalemimizi açmak için çöp kovasının önüne gidip sınıfa poz vermelerimiz, hocanın verdiği o tatlı cezalar, elleri havaya kaldır bir ders boyunca, çöp kovasının orada bekle...

Güzel günlerdi.

1|0
    0|0
  • nur içinde yatsın

Melehat hocam

1|0
    0|0
  • 1-2-3.sınıf öğretmenimin kulaklarını çok pis çınlatırım :D en sevdiğim öğretmenim 4-5.sınıf öğretmenimdi :D

1|1
    0|1
  • Hala daha görüşüyorum.Senin de öğretmenler günün kutlu olsun.

1|1
    0|1
  • Recep Zorlu...Sevdiğim tek öğretmenim ilkokul öğretmenim.Allah uzun ömürler versin.Vefaat ettiyse mekanı cennet olsun.

1|0
    0|0
  • Bi kere okula gitmeyi hiç sevmezdim.Ama beni okula ısındıranda hocamdı.Sonradan kanser oldu cok üzüldüm lan..

1|0
    0|0
  • inanırmısın 4 aydır aklımdan çıkmıyo bulup bir elini öpüyüm dedim buldum ama gidemedim daha

1|0
    0|0
  • benim ilkokul öğretmenim annemin dayısıydı. 1 senede eşi okuttu beni. Akraba olduğumuzdan ve aynı mah. Olduğumuzdan herzaman görüşürüz :)

1|0
    0|0
  • birinci ve ikinci sınıfta birer hocam oldu 3-5 arası bir hocam oldu toplamda 3 tane :) hiçbirini sevmiyorum :)) en sevdigim hocam ortaokulda fen hocam said hoca ve saglık dersi hocam müzeyyen hocam :)

1|1
    0|1
    • :)) Sevilmeyenler de var haklısın

• bu arada ögretmenler gününüz kutlu olsun hocam :)

• Teşekkür ederim öncelikle; diğer konuda da hakkın var kesinlikle...

• az önce aradım kendisini. Allah uzun ömür versin.

1|0
    0|0
  • öğretmenler gününüz kutlu olsun öğretmenım :) ben hatırlıyorum ya halada anıyorum ara sıra kendisini aşık olmuştum ona mektup yazdım beni dövdü o günden sonra hep gıcık oldum :)

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    24

Kızlar Ne Diyor 23

• Okulu bu yaşıma dek sevmedim.

Bu yaşımdan sonra da sevmem ama eğitimini aldığım bölüm "öğretmenlik" olduğu için sevmesem de seviyor rolü yapmam gerektiğini düşünüyorum.

Ben ilkokul hayatı konusunda biraz karamsarım sanırım.

Daha ilk başladığım ay farklı bir yere taşınarak başladı hikayem. Sonra her dönem bir öğretmen değişikliği. O vakitlerden insanlara karşı beklentilerimi düşürmeye başlamıştım. Bir şeye körü körüne bağlı kalmamam gerektiğini, bağımsız olup kendi iyiliğim için gerekirse herkese kötü olmayı...

Hoş, sadece bildim. Olamadım. Olamazdım. Ne bünyem müsaade ederdi, ne de öğrendiklerim.

Velhasıl kelam, seviyorum ama hep okul konnusunda bi' burukluk kaldı içimde. Iyi veya kötü...

1|0
    1|2
    • Teşekkür ederim. Sen de öğretmenlik mesleğini seçenlerdensin demek senin de kutlu olsun :)

• Öğretmenimi anımsıyorum severim kendisini ama öğrenciler arasında çok ayrıcalıklı davrandığı zamanlar oluyordu bende hiç hoşlanmazdım bu durumdan onlar da silinmiyor hafızalardan ne de olsa küçükken yaşanmış.Bir de bir gün size bir sürprizim var demişti bizde nedir deyince aşıcılar gelecek demesin mi :D normalde aşı olurken ağlamazdım ama o zaman ne oldu bilmiyorum hüngür hüngür ağladım beni tuttu elimden çıktık sınıftan neden ağlıyorsun diye sordu.bayağı zorladı cevaplamam için ben bişey söylemesem de o anladı zaten.baktı ki ben de susacak potansiyel yok.ardından demez mi şaka yaptım diye.. sonra aşıcılar geldiğinde anlamıştım ki şaka değil gerçekmiş :DD okula gitmeyi de pek sevdiğim söylenemezdi çünkü tam bir anne düşkünüydüm ve ondan ayrılmak zor geliyordu bana :)

1|1
    0|1
  • 4. ve 5. sınıfta 'sınıf öğretmenliği'mizi yapan öğretmenime aşıktım. işin kötüsü, o da bana aşık sanıyordum. kendimi buna nasıl inandırdıysam adam beni bir gün öğretmenler odasına çağırdığında aşkını itiraf edecek diye havalara uçmuştum. neyse o öğretmenimi okulda sevmeyen öğrenci yoktu zaten. çok kral adamdı. beden derslerinde giyindiği eşortman takımlarını yediğim adamı ya. keşke görsem de bir kere sarılsam. öyle seviyorum.

1|1
    0|1
    • :DDD güldürdün beni. Haklısın hep aşık oluyorduk öğretmenlerimize.Benimki 1. sınıfta kadındı ama sonrakilere sırayla sevdalandım:))

• dile dile. daha bir ton yolum var <3 muk

• :))) peki diledim nice çılgın aşklara o halde

• Hatırlamaz mıyım?

Seviyordum ilkokul öğretmenimle olduğum sürece..

O bizim annemizdi.. Bize kendi evlatlarından çok özen gösterirdi..

Halen daha görüşürüm.. Ellerini öpmeye giderim vakit buldukça...:)

1|1
    0|1
  • Öğretmenler gününüz kutlu olsun :) ilk okul öğretmenim benim için bir öğretmenden daha çok iyi bir arkadaşımdı. çok severim kendisini,şimdi bile ilk okuldan bazı arkadaşlarımla ziyaretine gideriz :) her birimizi evlatları gibi sever bizde onu aynı şekilde o kadar iyi bir insanki ben ondan çok şey öğrendim bu hayatta. hiç bir zaman unutamam onu canım hocaamm yaa çok özledim bak böyle konuşunca onu :(( keşke yarın gidip onu göre bilseydim bende

1|1
    0|1
    • Gülümsedim ne güzel çok sevindim böyle düşünmene

Ve teşekkür ederim :)

• haftaiçi hergün görüyorum zaten

lise sonum ukraynalıyım

burda 1den 11kadar aynı okulda okuyorsun

türkiyede ilkoukl ortaokul lise ayrı dimi :)

biz 11 yıl aynı yollardan gidiyoruz okula, aynı arkadaşlar ,11 yıl aynı sırada oturuyoruz

ayrılmak zor oluyor

ki bizde öğretmeler günü 5 ekimde kutlanıyor heryerde farklı mı ki:/

bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarım <3

1|0
    0|0
    • Evet farklı tabii ki 24 kasım bizde:)

Sizin hepsini aynı öğretmenin okutması da ilginmiş

• yok aynı değil ilkokul öğretmeni ayrı yani 4e kadar

5-11e kadar başka öğretmen :)

• Hatırlıyorum hatta her öğretmenler gününde ararım kendisini.

Babamında yakın bir arkadaşıdır,hayatımın çoğu okulda geçtiği için ben gitmek zorunda olduğum bir yer değil de ikinci evim gözüyle bakmışımdır daima.

1|0
    0|0
  • İlk öğretmeni hatırlıyorum sevmezdim. Sonraki öğretmenimi çok sevmiştim. Kutlu olsun.

1|1
    0|1
    • Herkesin sevmediği bir tane varmış sanırım :) Teşekkür ederim

• ilkokul öğretmeni mi hatırlıyorum bazen yolda gördüğümde oluyor onun sayesinde bende öğretmenliği seçtim bana yakışacağını söylemişti ve seninde öğretmenler günün kutlu olsun ablacım :))

3|1
    1|1
    • Öğretmenler günümü ben daha soruyu açmadan evvel herkesten önce kutlayan değerli meslektaşım senin de öğretmenler günün kutlu olsun :)

• çok teşekkür ederim hocam :))

• Hala görüşüyoruz öğretmenimle.. :))))

1|1
    0|1
    • Ne mutlu sana :)

• yaşanan kötü olaylar var haklısın ama beş parmağın beşi de bir değil ki

• Orası öyle,ne yazık ki her mesleğin bir yüz karası çıkabiliyor...:( Mesleğini ahlaki sınırlar içerisinde ifa eden tüm öğretmenlerimizin gününü kutlarım... :)

• suçsuz olduğum halde ezik olduğum için hep beni yargılardı Allah bilir hakkında hayırlısını ama hakkım var bana böyle yaptığı için o yüzdende hellal etmiyorum ..

1|1
    0|1
  • ilkokul öğretmenım allah razı olsun okumayı yazmayı ÖĞrettı uzerımde çok emegi var ..Ama hak yıyen ayrımcılıkk yapan serefszn tekıydi alçak GARI :D

1|0
    0|0
    • :))) Töbe töbe nasıl öğretmenler okutmuş sizi kıyamam

• Adını ver bize bulursak biz sıkalım :))

• figen güler bursa/mustafakemalpaşada oturuyor emekli oldu :) :)

• Murvetti hocamin adi faceden yazar arada hala

1|0
    0|0
  • Çok iyi bir öğretmendi adı neslihan yıkıcı ellerinden öperim sizinde öğretmenler gününüz kutlu olsun

1|1
    0|1
  • evet canım benım ya ..

1|0
    0|0
  • unutmak mümkün değil ki Hikmet Hanımı:)

meslektaş olduğumuzu bilmiyordum..seninde öğretmenler günün kutlu olsun...

eğitimci olmanın en güzel yanı öğrencilerin tarafından anılmak olsa gerek...

yüzümü güldürmeyi başarıyorlar her daim..:)

1|1
    0|1
    • Ben de bilmiyordum hocam :) sizinde kutlu olsun her daim mutlu olun

• Raşit Eşmedereli... hatırlıyorum tabii ki. öğretmenler gününüz kutlu olsun:)

1|1
    0|1
  • anımsamaz olur muyum sırf onu bulmak için face açmıştım ben

1|0
    0|0
  • 5 tane ilkokul öğretmenim oldu hepsini de hatırlıyorum

1|1
    0|1
  • halen görüşüyorum

1|0
    0|0
  • Nefret ederdim.

0|0
    1|0
  • Arada gidip görürüm.

0|0
    0|0
  • Ilkokulda cok okul degıstırdıgım ıcın 3 tane hocam olmustu ama sadece 2. sınıftakını cok sevdım.

1|1
    0|1
Yükleniyor...