Sokakta susuz ve aç kalan sokak hayvanlarımız icin sende sokaga bir kap su koy.. Ne dersiniz?

Düşünün susadığınız zaman nasıl şu için deliriyorsunuz ?

Düşünün açıktığınız zaman nasıl yemek için kuduruyorsunuz?

Siz en azından eninde sonunda yiyorsunuz sıcacık evinizde..

Ya onlar ne yapsın !

onlar soğuk havalarda bütün tehlikelere karşı aç,susuz yaşamaya çalışıyorlar

LÜTFENN

Yemediğiniz yemekleri,yiyecekleri çöp poşetinden ayrı bir poşete koyun veya kaba..

Çünkü çöp poşetine attığınız zaman kırılmış cam parçalarıyla karışınca hayvanlar OLUYOR..

Kim isterkii onlar olsun ? Eminim sende istemezsin..

0|0
12|17

En İyi Erkek Görüşü

• yazacaklarım belki bazılarına itici gelebilir ama sokaktaki yetişen hayvanlar ( köpek - kedi ) bence kontrolsüz üremelerini önlemek için ya sahiplenmek lazım veya skakta başı boş bırakmamak lazım... bu ilk düşüncem ama kuşlar için ve kediler köpekler için mutlaka yaz aylarında su ve yiyebilecekleri bişiler bırakmak lazım... kuşlar için özel yemlikler ve suluklar yaptırılabilir...

Kuş yemliği : link

kuş suluğu basit yapım : link

1|0
    0|0
    • Aynen öyle .. Bende pek dektekmıyorum ne yalan soyleyeyım..Cunku bır kedı dogurdugu zaman 5,6 taneden asagıyaa dogurmuyor ve o yavruların yarısı sogukta dırenemeden ölüyor ..

• tek yaşamam mücadelesi değil.. sonuç olarak bu ortada dolaşan hayvanlar tehlikede yaratabiliyor çocuklarımıza veya kendimize karşı.

Erkekler Ne Diyor 16

• Keşke herkes bizler kadar duyarlı olsa...

Ben o kediciklere vereceğim yiyecekleri kesinlikle çöpten ayrı bir şekilde veriyorum.

Bildiğim kadarıyla, kedi ve köpeğe kemik vermek, mide ve bağırsaklarının delinmesine yol açıyor.

Can dostlarımıza kemik vermeyelim.

1|0
    0|0
    • Ayrıca dıs mınelerını zedelıyor ... Tebrık ederım sızı ..

• evet onlar kendı kendılerını temızlıyorlar zaten.Rıca ederım ne demek :)

• iş yerınde sokak kadısıne bakmıstım 2 kez doğurdu baktım ona ve yavrusuna halende sahilde felan kedı kopeklere yemek gotururum su da sut olur balık alırım goturrum hayvanları sevelım kı ınsanlarıda sevmıs oluruz dımı

1|0
    0|0
    • Bencede..Tebrık edıyorum sızı..Hayvan sevmeyen ınsan hıc sevmez ..

• teşekkür ederm ewet oyle ve hayvanlarında bizlere her zaman faydası vardır doğayıda korumalıyız dengeyı saglamak ıcın

• bahcemde su kabı ve yemek kabı var o yüzden sık sık köpek ve kediler bahceme giriyo :) rahatsızmıyım hayır

1|0
    0|0
  • İşyerimin önündeki ağacın altında bir su kabım var iki senedir suyunu eksik etmem ama ben kedilerin yaz kış bu kadar su içtiğini bu kabı koyunca öğrendim ...

1|0
    0|0
  • allah bütün canlıların rızkını veriyor kardeşim... yeryüzünde yaşayan tüm canlıların rızkına ben kefilim diyor.

0|0
    1|0
  • Guzel bir kinu,tebrik ederim ve 5*.

Oturdugum apartmanin bahce girisinde bir mama birde su kabi surekli var.

Tum sakinler bos kalmamasini sagliyoruz.

1|0
    0|0
  • Bizim evin etrafında balkonun altında kediler hiç eksik olmuyor.

Her şeyden nasipleniyorlar.

Bazen bahçedeki otlardan da yiyorlar , midelerine biriken kıl yumaklarından kurtulmak için.

0|0
    0|0
  • Tebrik ederim çok anlamlı ve duyarlı bir paylaşım olmuş.Sokak hayvanlarına yardım ediyorum.

1|0
    0|0

• Oturduğum apartmanda 7 daire var. Bir tek ben bir köşeye yem ve su koyuyorum.

İki kedi var her akşam yolumu gözlüyorlar:)

1|0
    0|0
  • Kesinlikle yapılması gereken örnek bir davranış. Tebrik ederim insanları bir nebze olsun uyandırdığın için.

1|0
    0|0
  • Ben şahsen elimden geldiğince sokak hayvanlarına yardım ederim.Yanlarından geçerken bile ürkütmeden geçerim.Şu an çalıştığım işyerinin çevresinde 5-6 tane kedi var.Hergün düzenli kemik atıyorum onlara.

1|0
    0|0
    • kemık aslında zararlı onlara .. onun yerıne sutun ıcıne ekmek parcalayıp verebılırsınız ..

• Tavuk kemiği veriyorum.Gayette iyi yiyorlar.Fırsat buldukça sütte veririm sorun olmaz

• Çok doğru bir tespit duyarlı olan herkesin yapması gerekir

1|0
    0|0
  • tabii ki istemem.ancak sizin kadarda uğraşmıyorum açıkçası.ancak ekmekarası birşeyler yerken(kokoreç falan) paylaşırım.

0|0
    0|0
  • Minik yarasalar için evinizin önüne bir miktar kan bırakın link

Yarasalar ölmesin, duyarlı olalım :(

0|0
    0|0
  • O yazın işe yararda kışın ne gerek?

0|0
    0|0
    • Kısın ne ozellıgı var yıne ac kalıyorlar .. Hemde hastalanıyorlar ..

• Zaten yapıyoruz da, sokakta susuz ve aç kalan insanlar için ne yapıyorsunuz? Onu sorarım size.

0|0
    0|0
    • Insandan daha cok hayvana acıyorum ..

• Eskiden ben de öyle düşünüyordum. Gerçek sokağa çıkınca değişti.

• bak bu çok yanlış bir düşünce şekli. iyilik yapan insana öncelikler göstermek nedir. o onu seçmiş yapıyor ve sanki kötü bişeymiş gibi onu yapıcana bunu yap gibi bir tepki geliyor. ama istisnasız bu gibi konular açılsa biri mutlaka bu tepkiyi veriyor. iyiliklerle uğraşmanın kimseye faydası yok. önemli olan hiçbişey yapmayanı harekete geçirmek, başka iyi şeylere yönlendirmek.

Kızlar Ne Diyor 12

• Avrupada sokak hayvanlari yok ama yazin türkiyede cektigim fotograf link duyarli insanlarin oldugunu görmek beni mutlu etti

2|0
    0|0
  • Güzel paylaşım.

Elimden geleni yapıyorum kendi adıma.

2|0
    0|0
  • Böle b konu paylaştına sevindim inş herkes duyarlı olur

2|0
    0|0
  • Haklısın. Bi an utandım kendimden

2|0
    0|0
  • Denedim, bir çok kez.. Ama sokağımda hayvanlardan daha farklı yaratıkların olduğunu keşfetmekten başka işe yaramadı.

2|0
    0|0
  • Sokak hayvanlarına her zaman yardım ederim

2|0
    0|0
  • Çok yazık , hepimiz koymalıyız .

O kadar muhtaçlar ki , muhtaçlar .

Hele o çaresiz bakan gözleri .

Içim gidiyor .

2|0
    0|0
    • Benım de öyle .. Nasıl kıyabılırım onlara elımden geldıgınce doyuruyorum bahcemdekı kedılerı ..

link

• hayvanları asırı derecede severım elbette:))

2|0
    0|0
  • Sahipsiz , bakıma muhtac bır canlı gorunce içim gidiyor.Keske cok param olsa da hepsıne yardım etsem dıyorum.Öğrencıyım elımden geldıgınce paylasıyorum yemegımı dısardakı sahipsiz hayvanlarla :)

1|0
    0|0
  • Allah razı olsun derim. hav.

1|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Ben evimde yemek oldukça besliyorum canlarımı

1|0
    0|0
Yükleniyor...