Yag yerine kas kaybi oldu nasıl engellerim?

Ben spor yapıyorum diyetisyenede gidiyorum agustosta beri ilk kez gittim bugun ve kilo veremediğimi ikikolo kastan kaybettimgimi ogrendim aksina kalcalarim basenlerim kuculdu ama yag gic gitmemis kastan gtmia gunde 1500 kalori almam lazimken 900 kalori anca aldim ben bu da cok yanlismis. Az cok ne yemem gerektiğini biliyorum ancak sizce napmaliyim ne yemeliyim onerileriniz nelerdir?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Yanlış diyet sebep olur bu duruma. Kas dokusunun azalması vucudu aç bırakman anlamına geliyor. Kısaca harcadığın enerji alman gereken enerjiden fazla olursa ; vucudun aç kalır ve kas dokuların kendi kendini sindirerek hayatta kalmaya çalışır.

Örnek ; İhtiyaç duyduğun enerji 1500 kalori ; sen 900 kalori aldın vucudun kas dokuları yıkar ve ihtiyaç duydugun enerji miktarını 1200 kaloriye düşürür. Ancak 1500 kaloriye ihtiyacın varken 1400 kalori alırsan bu doğru olanıdır ; vucudun yağ dokularını antreman esnasında parçalayarak 100 kalori enerji elde eder ve bunu kullanır böyleleikle aşama aşama zayıflarsın. 3. bir durum ; 1500 kaloriye ihtiyacın var sen 1700 kalori aldın vucudun yağ dokularına dokunmaz o 200 kalori fazlalığı kasa ve yağa çevirir bu durumda tam tersine aşamalı olarak kilo alırsın.

Not : yaptığın hatayı tekrarlarsan kasların giderek azalır ve sağlık sorunları yaşarsın.

1|0
    0|0
    • diyetisyende öyle diyor.. günde en az 1500 kalori almam lazımmış. sporda yaklaşık bir 400-500 belki daha fazla kalori kaybım oluyor. ama ortalama bu kadardır diye düşünüyorum. yani diyorsunuz ki 1500 normali iken ben 1300-1400 kalori alsam ideal olur?

• rica ederim.. eksik yaptıklarımı şöyle tamamlamayı düşünüyorum. örneğin kahvaltıma 2 dilim peynir yerine 3-4 dilim peynir koyacağım, tereyağı ve balı (1 dilim kepekli ekmeğin üzerine sürülmesi koşuluyla) yiyeceğim, daha çok meyve yiyeceğim. benim hatam kahvaltıyı sadece yumurtayla ve çok az ekmekle bırakıp kalkmak oldu bir de sürekli kendimi bir kısma halindeydim. kısacağım ancak şeker, kızartma ve beyaz un için kısacağım. böyle yaparsam sanırım kaslarım eski halini alır..

• evet şeker ve fazla çikolata yağ yapar kafein de selülit yapar bunları kısıtlamanda fayda var.

Erkekler Ne Diyor 4

• Çok dert etme, beslenmeni 1500 kaloriye denk gelecek şekilde yeniden düzenle ve biraz egzersiz yap. Bol bol hayvansal gıda tüket ve protein ihtiyacını karşıla. Vücudun kaybolan kası yerine otomatikman koyacaktır.

1|0
    0|0
  • Protein insan sporu yap yumurta ye süt iç ekmek şeker yağ dan uzak dur kırmızı et yağsız ye ve tavuk ye pılav makarna soslar yasak duzgun ogununde ye aksam 6 dan sonra cok bırsey yeme !

1|0
    0|0
  • Tabii ki karbonhidrat ağırlıklı besleneceksin kalori istiyorsan ama proteinlerinde olmadan kaslar yapılanmaz spor yapıyorsan takviye gıda alabilirsin.

1|0
    0|0
  • Ne bulursan ye.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• anlattığını pek anlamadıysamda başlığa cevap vereyim. yanlış beslendiğin için kas kaybı olmuştur.protein ağırlıklı beslenmelisin bu vücudundaki çökmeleride önler.et tüketmeye çalış bol yağ ve ekmekle tükezMEzsen et hazmı zor olduğu için aldığın kaloriden çok yakarsın hem zayıflarsın hemde karnın doyar hemde sağlıklı zayıflarsın

1|0
    0|0
  • Diyetisyen söylemiyor mu bunları

0|0
    1|0
    • Soyledi. Ben burada olanlarin da önerilerini öğrenmek istedim.

• Mesela senin günde alman gereken kalori kaç?

Yükleniyor...