Koşu yaparken tıkanıyorum, sizce sebebi nedir?

Selam arkadaşlar demin koşuya çıktım, hemen dalaklanıyorum. Yani mesela koşmaya başladıktan 10 saniye sonra karın ağrısından koşamayıp duruyorum. Ablama sordum nedeni ısınma hareketleri yapmaman dedi. Sizce nedir?

Güncellemeler:
Hepinize teşekkürler arkadaşlar o halde beslenmeme, ısınmama ve nefes alışıma dikkat edeceğim bundan sonra

0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• Isınma hareketleriyle alakası yok, sen zaten hafif tempoda ısınıyorsun. Kızlar genelde koşamaz çok koşan görmedim. Ayrıca sigara'da buna etken ve sen yıllardır oturup koşmaya çalışırsan koşamazsın. Beslenme de bu hususta önemli. Eğer dalağın şişiyorsa hemen durup yana eğme hareketini yap geçecektir... Sonrasında ise interval koşu uygula. Uzun koşular kaslara zarar verir, interval yap yani 100 metre çok hızlı sonra 3 dakika yürüyüş, 100 metre çok hızlı 3 dakika tarzında. Atıyorum ilk koşunda bunu 3 kez tekrarla, 2. hafta 4'e çıkar vs. Çok koşma tekrar söylüyorum, çok koşmak bacak kalınlaştırır ve kas kaybına neden olma ihtimali yüksektir. Kas kaybedersen kilo almayı tetiklersin. Çünkü kaslar 24 saat enerji yakarlar.

0|1
    0|1
    • Bazı yanlış bilgiler verilmiş. Öncelikle dalak şişmesi ya yanlış nefes almaktan ya da midenin dolu olmasından kaynaklanır. Egzersiz, sigara, beslenme alışkanlığı konu ile alaksızdır. Tok karınla koşmadığınız takdirde sorununuz yanlış nefes almaktan kaynaklanıyor demektir. Koşmak, sprint atmadığınız sürece, bacaklarınızı kalınlaştırmaz ve evet kas kaybına neden olabilir. Bu nedenle kalınlaşmaktan ve kilo almaktan ziyade bacaklarınız incelir ve kilo verirsiniz. Kas kaybını ve sarmayı önlemek için koşu planına kas ve ağırlık egzersizleri dahil etmek ve yeterli miktarda protein tüketmek gerekir.

Kızlar genelde koşamaz yorumunuzun ne kadar cinsiyetçi ve yanlış olduğuna değinmek bile istemiyorum...

Erkekler Ne Diyor 15

• bende koşunca falan ilk dakikalarda hemen dalaklanırım sonra 5 dk dinlerim ondan sonra beni tutabilene aşk olsun :D

0|0
    0|0
  • Yaaa kiloların fazla kaldırmıyor bünyen koşmayı tıkanıyorsun.Ama banada oluyordu maçlarda faln önce koşamıyor tıkanıyordum nefes zor alıyordum ama koşmaya devam edince açılıyordum bide öyle dene tıkandığın halde kendini zorla biraz bakalım ne olcak.

0|0
    0|0
  • Koşu tempon başlangıçta düşük olsun, ısındıkça kaslar ısınacak ve sakatlık riskin minimum olucaktır ve nefesin dahada açılır, ilk önce 10 dakika ısınma koşusu yap sonrasında ısınma hareketleri açma hareketleri felan koşuya devam et zamanla nefes alışverişin düzene girecektir emin ol :)

Kolay gelsin şimdiden ;)

0|0
    0|0
  • Direk hızlı bir koşuya başlaman lazım. Tempoyu yavaş yavaş arttirman lazım. Ayrıca nefes alış verişlerin çok önemli. Bence yavaş yavaş tempo arttırırsan birazcık ekarte etmiş olursun. Ancak ısınma kareketlerinin koşuya bir etkisinin olduğuna inanmıyorum.

0|0
    0|0
  • koşu yaparken nefes alıp veremen den kaynaklanıyor kosu yaparken derin nefes alırsan agrı yapar kendini kasmadan koşu yapacaksınız ve burundan nefes alırsanız sizin için daha iyi ve daha düzgün olur kosu yaparken yürür halinde hafif tempoda koşmanızı öneririm ve mutlaka koştuktan sonra ve mutlaka yavaş bir sekildegerilme haretekleri yapın sonrasında agrı hissetmessiniz

0|0
    0|0
  • burnundan nefes alıp ağzından vermen çok önemli. ayrıca o kadar hızlı dalak şişmesi olmaz. ağrı olunca biraz üstüne git 3-5 dk zorla. yine de geçmezse o zaman doktorluk bir durum olabilir

0|0
    0|0
  • doğru demiş bende koşu ile ilgilenirim her pazar günü 10km koşuyorum ..

koşmadan önce ısınman gerekiyor ..

ilkkez koşmaya başladıysan hızlı tempoda yürüme ile başlamalısın bir anda yüklenme vucüduna yavaş yavaş temponu arttır ve beslenmene dikkat et

0|0
    0|0
  • BEN BİR ERKEĞİM, SİZİN CİNSİYETİNİZİ BİLMİYORUM, ANCAK CİNSİYET FARKETMEZ, KESİNLİKLE KOŞMADAN ÖNCEKİ YAKLAŞIK 3 SAATLİK SÜRE İÇİNDE KESİNLİKLE AĞIR ŞEYLER YEMEYİN, ÇOK HAFİF VE SIVI AĞIRLIKLI OLSUN,ANCAK SON 3 SAAT SIVI DAHİ ALMAYIN SONRA NASIL TAZI GİBİ KOŞACAKSINIZ GÖRECEKSİNİZ, SİZE ISINMA DEMİŞLER, ISINMA SORUNUNDA KARIN AĞRISI NE İLGİ, BACAK AĞRIR, EKLEM YERLERİ AĞRIR KARIN AĞRISI AĞIR YEMİŞSİNİZ, YEMEK ERİMEMİŞ DEMEKTİR.

0|0
    0|0
  • mantıklı hemen kosuya baslama ısın 15 dakka yuru sonra kosmaya basla bence nefes alısta sıkıntın var gıbı

0|0
    0|0
  • Burundan alıp agızdan vereceksin kendini sıkma ve biraz sabret ciğerler asıl performansını 5-7 dk dan sonra gösterecektir zamanla da artar o olay

0|0
    0|0
  • Önce ısınman lazım...Birde koşarken nefesini sakın tutma ve düzenli nefes al

0|0
    0|0
  • Sigarayı bırak sigara içiyorsan.

0|0
    0|0
  • Yok bu kdr çabuk şişmezsin sen çok hafif tempo yap jogging gibi tempo ayarla bakalım nasıl olacak

0|0
    0|0
  • güzel bı nefes almaman ve koşmaya baslamadan 2 saat ıcınde bırsey yemen olabılır

0|0
    0|0
  • kilodandır kilolumusn adsdasdsadsadasddadsdsa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Koşarken açıkçası gaza gelmek çok önemli diye dusunuyorum..Bunun ıcınde kesınlıkle muzık lazım

Survivor- Eye of the tiger

Ghost busters

Bu şarkıları dinleyerek sabah kadar koşabilirim :D

0|0
    0|0
  • Yemek yeyip hatta su içip bile çıktıysan olabilir bu ısınmayla alakası yok

0|0
    0|0
  • üzüldüm o bende de oluyor kış mevsiminde

0|0
    0|0
  • yavaş yavaş olur bunlar ve nefesini tutma