Namus sizcede sadece kadının taşıması gereken bişeymidir ?

namustan kastım burda bacak arası. bir çok erkek her haltı yiyip elne el deymemiş kadın peşine düşüyolar evlenirken. bunun sebebi ne . hakettiğnze inanıyo musunuz ? kadın sizin onca gunahınızı kabul edip evlenir sizle o mevzu değilde. siz yaptıklarınızı gunah yerne koymuyosunuz ben erkeğim diyip geçiyosunuz. böyle olmayanlara laf söylemiyorum . ama pardonda sizde ki de et kadında ki de. o yapınca gunah , haram. Siz yapınca ne oluyo söyleyinde bilelim ?

0|0
16|40

En İyi Erkek Görüşü

• Her zaman olacak olanı söyleyeyim sana ilahi adalet yerini bulacak. Elbet bu dünya da elbet öteki dünyada ne kadar can yaktıysan bir o kadar canın yanacak yani , sonuçta herkes yaptıklarının cezasını çekecek . Namus meselesine gelince kadın için geçerli değil sadece bence erkeğin taşıması gerekir bazı nitelikleri onur gib , eğer sen çok affedersin el değmemiş kız istiyorum diyorsan el değmemiş erkek olacaksın ki vicdanın rahat olsun diğer yandan her türlü boku yiyipte böyle bişe aramaya devam edersen senin vicdansızlığın, ben hacı hoca tayfasından değilim ya da namazlı niyazlı diye tabir ettiğimiz insanlardan da değilim ama bana yapılmasını istemediğim hiç bir şeyi bir başkasına yapmam. Buda benim prensibim o haltı yiyeceksen evlenmeyi bekleyeceksin işte nefsine hakim olacaksın yoksa başını yakarsın her iki taraftada :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 39

• kendim gibi birini isterim hep, namus hem erkek hem kız için geçerlidir.

4|0
    0|0
  • Siz o tarz düşünenlerin günah mevzusuna takıldıklarını mı düşünüyorsunuz ? Bu yetiştiriliş ile alakalı. Mesele yapıp yapmamak değil herkes özgürdür başkasının özgürlüklerini kısıtlamadığı sürece istediğini yapar. Ama ben yaparım kadın yapmasın, yapamaz kafası tamamen aman oğlum, aslan oğlum zihniyetindedir. Doğru doğrudur, yanlış da yanlış. Evet namus İnsanın taşıması gereken bir şeydir. Kadını erkeği yoktur namusun.

2|0
    0|0
  • cinsiyeti yok bu işin kız erkek diye... memlekette erkeğin ırıspısı bile envayi çeşit nasıl bir ülke olduysak ..artık

3|0
    0|0
  • millet geneleve gitmeye büyüklük adamlık sanıyor. halbuki şunu gözden kaçırıyorlar. bir gün evlendiğinde gerdek gecesi "kendimi sonuna kadar sana sakladım aşkım" diye kulağına fısıldamak kadar güzel bir anı olabilirmi ? :)

3|0
    0|0
  • erkekğinde kadınında tasıması gereken bişey örnek: erkek kızlarla gezer dolasır cinel ilişki yaşar eyw ama evleneciğim kız bakire namuslu olsun der sen namuslumusunkide aradığın kızda namuslu olsun dangalak namus kızlar için gecerli değil erkek içinde gecerlidir

3|0
    0|0
  • 2 bacak arasından akacak 2 damla kan mıdır kadını namuslu yapan? Yoksa ruh mudur namusu o bedene sokan? Bir ZAR ile BAKİRE kalır mı sanıyorsunuz o beden? Siz BEKARETİ ne sanıyorsunuz? Asıl Ruhtur insanı 'o*' eden..

4|0
    1|0
  • abawww..neye sinirlendin sen?

1|0
    0|0
  • Namusun cinsiyete yüklenmesine karşıyım iz tvde hayat kadınları ile ilgili bir belgesel izledikten sonra onları o batağa sürükleyen adamların onlardan daha namussuz olduğunu anladım. saygılar.

3|0
    0|0
  • Namus. ;

Delikanli olmaktir

İyi insan olmaktir

İnsanlari kandirmamaktir

Kotuluk yapmamaktir

Sex yapmak namussuzluk degildir

1|0
    0|0
  • her iki tarafda aslında eşittir bu konuda.

3|0
    0|0
  • Sonuna kadar haklısın helal olsun ...

3|0
    0|0
  • tabiki öyledir. namus, iffet kadına yakışır. kadının kendini eşine saklaması en doğrusudur. benimde böyle bir kadın hakkımdır. çünkü her haltı yemiyorum hatta bir kadınla hiç halt yemedim :)

2|0
    0|0
  • Erkeğin de namusu vardır.

3|0
    0|0
  • Kuranda bu konuya “(Rasûlüm) Mü’min erkeklere söyle gözlerini haramdan sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar, bu onlar için daha temizdir. İyi bilin ki, Allah yaptıklarınızdan haberdardır. Ve mü’min kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar, iffetlerini korusunlar, kendiliğinden görünen kasımlar hariç, zinet taraflarını açmasınlar ve baş örtüleri ile sıkıca yakalarını kapatsınlar ve zinet yerlerini açmasınlar...” diye gecen ayette ALLAH tarafından acıklanıyor... Erkekde , kadında aynı . günah ikisi icinde günah

0|0
    0|0
  • verdim soruna 5 yıldızı güzel açıklamalar yapmışsın. helalin var :)

2|0
    0|0
    • saolasın abi. belki düzgün bir cevap gelirde aklım erer şu mantığa :))

• cevap şu isteyen istediğini yapmakta özgürdür ama şu da bir gerçek ki her koyun kendi bacağından asılacak. Yani adamın yemediği halt kalmamış ama tertemiz bakire bir kız istiyor bu haksızlık tabi ki ama emin ol öteki tarafta hakkı sağlayan var ;)

• sadece bacak arasında olma z

ahlak

edep

karakter

dürüstlük namus bunların toplamı sonucunda olur

1|0
    0|1
  • Bu namus namus diye baıran çevresindekine o. diye baırak kızlarla başlamak istiyorum çünkü sorunun ordan kaynaklanıyo . Ben böle kızların asıl eski kaşar olduğunu çok iyi biliyorum hatta video ve totoraflarlada onayladık artık . Ama biz bukadar yüzsüz değiliz insanların açıklarını saklarız kendime ispat ettim sadece .. namus ve o. kelimesini çok kullanıyosa ne olduğunu anlıyoruz artık link

0|0
    0|0
  • Namus inancına sahip olan bir insanın ,erkek ya da kadın farketmez , kendine hakim olması ve kendini eşine saklaması gerekir. Müslümanlar inancı gereği evlenmeden biriyle birlikte olamaz mesela. Başka inanışlarda da vardır belki namus kavramı pek bilgim yok ama namus sadece bayanların koruması gereken bişey değildir.

1|0
    0|0
  • yıllar öncesinde siyaset meydanında bu konu tartışılıyordu..

Allah mekanını cennet etsin geçtigimiz günlerde kaybettik sevgili Savaş AY I

bir kadının konuşması erkek eti ile o işi yaparsa önüne geldiğiyle bende önüme gelenle yaparım demişti. savaş abi araya girmşti..

bu dünyada erkek yaparsa hınzır derler

kadın yaparsa o* derler hanımefendi demişti

mekanı cennet olusucası:)

ve babamında bir lafı vardır bir kadının bacak arasına başka t..şak degerse o yalama olur hep ister..

şimdi evli iken başka kadınlarla birlikte olan erkek zaten o..çocugudur..hı bekarken erkek yapmıştı günahmıdır günahtır...ama kadının yapmasıyla kesinlikle eş deger degildir...

0|1
    3|0
  • Her ikisindede namus vardır fakat ben buradaki kızların yazdıkları şeyleri görünce inanın hiç güvenemiyorum.Ya evlendikten sonrada yaparsa ? Evli bayanlar gelip burada eşiyle neler yaptıklarını anlatıyor.nasıl bir genişlik bu.avrupayı geçeceğiz böyle giderse.Bence öncelikli olarak kızda olması lazım namusun.hem ruhu namuslu olmalı hemde kendisi.

0|0
    0|0
  • erkek içinde geçerli bir unsur bence

2|0
    0|0
  • Namus İki Bacak arasinda arayanlar nedesem bos.. Kadının Ruhu Orospu Olmasin yeter..

1|0
    0|0
    • bedenine el değince ruhu nasıl etkilenmeyecek merak ettim açıklar mısın

• Oroskpuluk.tanimlamamiz.farklı kardeşim ben biraz daha dar düşünüyorum ...yalnız bir kadın in ruhunun orspu olup olmadığını nasıl ablayabaliriz bende sana bunu soruyorum ... Göstergesi nedir

• Şekeri Cay'a At Erirse O. dur.. Senin dediğin gibi olsa keskede kimse uzulmesi Bunun Göstergesini senin hayatına giren kisiyi tanımakla olur bu sudur budur kimse diyemez.. ne kadar ilgilenirsen o kadar yanına olur.. veremedigin bişi olursa karsında olur..

• hem erkek hem bayan

0|0
    0|0
  • Ooooooo, MACARENAA \o.o/

1|0
    0|0
  • namus hem kadının hem erkegın taısması gerken bıseydır..namussuz bırının karsısındakı ksının namuslu olmasını beklemek gıbı bı hakkıda oldugunu dusunmuyorum

0|1
    0|0
  • burada sorun bacak arası değil ben çocuğumun annesinin göğüslerine kimsenin boşalmasını istemem kaldı ki az çok p*rno izlediysen cinsel ilişkide sınır olmadğını bilirsin...mevzu burada et parçası değil...bedenine el değmişse bir kadının ruhuda elden geçmiştir...ben böyle düşünüyorum... öptüğüm kokladığım kadının daha önceden bu şekilde bir ilişkisi varsa ben o dudakları öpemem kim blir nereleri öptü o dudaklarla...ben bunu kafadan atmıyorum...yaşadım sevgilim ayrıyken başkasıyla birlikte olmuş bana barışınca söyledi tamam hayatım olur dedim böyle şeyler ama en fazla iki ay dayandım...sonra baktım kızın canını yakıyotrum yok çok ecıdı mı yok nasıl hoşuna gitti mi tarzı sorular sormaua başladım baktım ben o bkun sineği değilim uzadım ...ama yapana helal olsun derim...ama aması var işte...kanımca hiçbir erkek bu durmu kaldıramaz...kaldırana da kadın saygı duymaz ..enküçük tartışmada önüne onur...böylede olmuştur...

0|0
    2|0
  • namus erkek ve kadın ıcın aynıdır..zina hem kadına hem erkege yasak büyük günah..bekar yaptımı kzı erkek farketmez 100 kırbac cezası vardır dinde..dinle alakaası yoksa kısının zaten zaten geniş olduğu için kim ne demiş ne yapmış vs ırgalamaz isteidi gibi yasar hayatını evli kadına ve erkede de recm dir...bu isin akdını erkegı yok ama erkegın hakım oldugu bir toplumda erkektır yapar dıyen buyuklerımız oldukca bu ıs böyle surer devam eder.. namus varsa her ıkı tarafada var..

0|0
    0|0
  • şükürler olsun ki imanlı bir gencim , nefsime hakimim

1|0
    0|0
  • öyle yaratılmışız eger benimde zarım olsaydı korumak zorunda olurdum.kaşarlarda bir taraflarına sahip cıksalar

0|0
    3|0
  • işin 2 boyutu var. ilki dini ikincisi vicdani boyutu... dini boyutundan bakarsan bu durumun, kadın erkek diye ayrımı yok. yani erkeğin bu konuda ayrıcalığı zaten yok. vicdanende ayrım yok zaten.

bu tamamen erkeklerin kendisine bir şekilde mazeret bulma yolu diyelim. kıvırma alanı diyelim

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    9

Kızlar Ne Diyor 16

• Bak arkadaşım,yazdıkların her ne kadar doğru olsa da bunu ne burdakilere ne de etrafındakilere anlatamazsın. Çünkü bazı insanların aklı yok ama fikri var. Kendine has,değiştirilemez fikirleri.

Ve bir erkek karşısındaki hatunu kızlık zarından ibaret görmeye devam ettiği sürece bu düşünce tarzı da değişmeyecek. Namus dendiğinde ilk olarak akla "kadın" kavramının gelmesi, sevişmenin ya da seks yapmanın sadece bir erkeğe özgü bir dürtü gibi gösterilmesinden kaynaklanıyor. Neden? Çünkü erkekler sevişebilir. Kızlık zarının aslında hangi işlevde kullanıldığı hakkında bilgiye sahip olmayan cahiller bile bu konuda bir fikre sahip. Herkes namuslu insan ister tabii bu neye ve kime göre bilemiyorum ama herkes namuslu olmayı başaramaz. Biriyle seviştin diye namussuz olmuyorsun ya da kızlık zarın yırtıldı diye. Namussuzluk çok daha farklı bir şey. Bu konuda kapsamlı düşünmek biraz kafa yormak lazım.

4|1
    0|0
    • sana hak verdiğim yerler var ,benim annem de dul bir kadın ve ben buradaki kız arkadaşlarıma verdiğim öğütleri ona vermekte zorlanıyorum/istemiyorum bu konuda biraz duygusal düşünüyorum galiba,pek mantıksal düşünemiyorum onunla konuşurken içimdeki mağara adamı ayağa kalkıyor :d , sonuçta oda bekar bir kadın onunda biz erkeler gibi aynı hakları var,ama sanki kafamdaki ben ,bir yerden çıkıyor ve yüksek sesle "OLMAZ ÖYLE ŞEY " diyor.

• Biz türkler böyle büyüyoruz galiba kadın çocuk doğurunca kadınlıktan çıkıyor ve anne oluyor.

• kendimi bu yüzden gerçekten çok kötü hissediyorum bazen :(

• Onu öyle düşünen bir erkeğin, müslümanlığın gerektirdiği önemli şeyleri bilmiyor olmasından kaynaklanıyordur. Oysaki bir erkek zina işlemişse ancak zina işleyen bir kadınla evlenmesi gerekir. Bu bir ayettir.

Ama şu da var bir erkek zina işlemiş ve sonrasında tevbe edip bir daha o günahı işlememişse, zina işlemeyen bir bayanla evlenmeyi istemesi kadar doğal bir şey olamaz.

2|0
    0|0
    • ablacım :) bahsettiğin ayetten çoğunun haberi yok. ayırmışlar evlenilcek kız eylenilcek kız diye. milletin bacısıyla kızıyla zina yaparlar. ayıbından gunahından anca kendi kardeşleri kızları olunca anlarlar. çok müminler yahu :))

• super özetlemiisn

• Teşekkürler miraa.

• namus geniş bir kavram olduğuna göre daha bir çok şeyleride kapsıyor.bir hırsızlık veya arkadaş kabul ettiği birine farklı düşünceyle yaklaşmakta bu kavram içinde.cinsel anlamda kullanılan namus kavramı diğer namussuzlukların yanında masum kalır.genel düşüncemdi bu benim.

1|1
    0|0
  • Namus sadece kadında olsaydı Hz. Yusuf'un Züleyha'dan koruduğu neydi?

3|0
    0|0
  • 'Namus'' insana ait bir kavramdır, neden duyunca aklımıza ''kadın'' gelir?

Üstelikte çevremizde namusunu kaybetmiş onca ''adam'' varken..

3|1
    0|0
    • çünkü kadın annedir...ben göğüslerine boşanılmasına izin veren bir kadının çocuğunu hangi duygularlla emzireceğini düşünüyorum kafama takılıyor ...

• Hayır erkekte taşımalı.Birliktelik başlayana kadar herkes kendi namusnu evlendikten sonra da birbirinin namusunu korumalıdır.

0|0
    0|0
  • Herkese lazım ...

1|0
    0|0
  • Türkiye'de Müslüman erkek çok az bana göre.Çünkü dinimizde erkek ya da kadın ayrımı yok zina konusunda.İki cinse de yasaklanmış.Evlilik dışı yaşanacak her türlü birlikteliğe karşıyım ve evleneceğim erkeğin de bakir olmasını hakkımla talep edebilirim.Eğer ilişkim olmuş olsaydı;o zaman erkeği de hoş görürdüm.

0|0
    0|0
  • Namus bacak arasında değil .

Beyinde .

Beyinle seks yapıyoruz .

Penis ya da vajina ile değil .

Hiçbir önemi yok gözümde .

2|0
    4|0
  • Cehenneme erkekler de girecek duyurulur. :D

1|1
    0|0
  • Erkek erkektir yapar mantıgı sacma bence

Tek kadının sorumlulugu degil

2|0
    0|0
  • Namus her iki cins icinde gecerlidir. Ama erkek hakimiyetinin hakim oldugu bir dunyada yaziyoruz.

Namusu kadinlara yukleyip kendileri her hali yiyorlar. Zina kadina gunahsa ayni gunah erkegede aittir.

Allah'tan kacamazlar bosver yapsinlar

1|0
    0|0
  • kıçımıza sokmamız gerekn bişe.

1|0
    0|0
  • Sözleri manidar...

link

0|0
    0|0
  • seçimlerinizde dikkay edin arkadaşlar her iki cins için de söylüyorum :)

0|0
    0|0
  • haklısın tabiki öyle:)

0|0
    0|0
Yükleniyor...